در حال بارگزاری ...
خبرخوان

بلاگ

0 اسباب بازی حرکتی

خرید و انتخاب اسباب بازی حرکتی برای کودکان بهترین و موثرترین راهکار برای افزایش میزان فعالیت و تحرک آنها در فضای بسته و کوچک خانه است. این اسباب بازی ها با تقویت مهارت های حرکتی و هماهنگی بین دست و چشم می توانند آنها را به جنب و جوش وادار کند. حتی سرعت عمل و تمرینات استقامتی و تقویت کننده حرکات دست را به آنها آموزش دهند.

اما سوال اصلی بسیار والدین این است که بهترین اسباب بازی حرکتی متناسب با سن کودکان من کدامند؟ از کجا باید اسباب بازی حرکتی را برای کودک خود خریداری کنم؟ در هنگام خرید آنها باید به چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

خب! اگر شما هم در هنگام خرید اسباب بازی حرکتی با چالش مواجهه هستید، حتما این مقاله از چیدو را تا انتها بخوانید تا انواع اسباب بازی های حرکتی را بشناسید و پاسخ تمام سوالات خود را در این زمینه پیدا کنید.

بهترین اسباب بازی حرکتی برای کودکان برای انرژی سوزی

بدون شک همه می دانیم کودکان ما برای تخلیه انرژی، شادی و نشاط خود به بازی و تفریح نیاز دارند. اما مشکل اینجاست که آنها در هر شرایطی نمی توانند در محیط خارج از خانه بازی کنند. اگر هم اسباب بازی مناسبی نداشته باشند، وقت خودشان را صرف بازی های اینترنتی و آنلاین می کنند که حتما آنها بدی ها و اثرات منفی خودشان را دارند.

نگران نباشید. برای شاد نگه داشتن فرزندان دلبند شما، هنوز راهکار و گزینه انتخابی موثری وجود ارند. فقط باید قبول کنید که آنها در خانه به فعالیت بدنی و بازی های مهیج برای تخلیه انرژی و جنب و جوش نیاز دارند تا بتوانند توانایی ها و خلاقیت خودشان را بروز و نقاط مثبت و منفی خودشان به شما نشان دهند.

پس بهتر است برای کمک به تقویت مهارت های حرکتی و ذهنی کودک خود سرمایه گذاری کنید و بهترین های اسباب بازی حرکتی را متناسب با سن آنها خریداری کنید، اینها عبارتند از:

اسباب بازی هاور هاکی

اگر به دنبال یک اسباب بازی مناسب برای تشویق کودک خود به انجام فعالیت های فیزیکی و تحرک بیشتر هستید، خرید اسباب بازی هاور هاکی از چیدو می تواند یک هدیه مهیج و سرگرم کننده برای آنها باشد. این بازی دو نفره کاملا سبک رقابتی و سرعتی دارد. برای همین می تواند در افزایش تحرک کودکان تاثیر زیادی داشته باشد.

محتویات بسته بازی شامل یک بند بلند، تعدادی چسبانک، دو عدد دروازه، دو عدد دسته بازی و یک توپ هاور هاکی باتری خور است که مجموع همه آنها یک زمین بازی واقعی از هاور هاکی را برای کودک شما راه اندازی می کند.

این بازی برای کودکان 6 سال به بالا بسیار مناسب است که می تواند در بهبود مهارت های حرکتی کودکان دبستانی هم تاثیر زیادی داشته باشد.

 اسباب بازی تیر کمان مدل Shooter

 اسباب بازی تیر کمان با صفحه ای دارت، یکی از بازی های است که این روز ها زیاد محبوب شده و طرفداران زیادی دارد. کودکان شما برای برنده شدن در این بازی رقابتی باید با پرتاب تیرهای مخصوص به صفحه دارت سعی کنند بیشترین امتیاز ها را کسب کنند.

پرتاب تیرها با قدرت و تمرکز بیشتر می تواند باعث بهبود مهارت های حرکتی و فکری کودک شما شود. این ست کامل شامل تیر و کمان بزرگ و حرفه ای است که می تواند برای برای کودکان ۵ سال به بالا یک بازی مهیج باشد.

بازی فکری ماشین هوش تک توی (Tak Toy) مدل Happy Puppy

ماشین بازی برای کودکان ما یک بازی پرطرفدار و محبوب است که آنها هیچ وقت از داشتن انواع ماشین ها سیر نمی شوند. به خصوص اگر این ماشین به نحوی طراحی و ساخته شده باشد که کودک بتواند آن را دنبال خودش راه ببرد و هوش او را به چالش بکشاند.

بازی فکری ماشین هوش تک توی از چیدو یکی از همین بازی های متحرک و مهیج است. هم باعث تقویت هوش و مهارت های ذهنی در کودکان می شود. هم می تواند آنها را به تحرک و جنب و جوش وادار کند. پس با خرید این ماشین دوست داشتنی برای کودک کودکان 9 ماه تا 3 ساله خود می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. هم سرگرمی مناسب برای فرزند شماست. هم یک وسیله آموزنده و تقویت کننده هوش آنها.

ست کامیون و 12 عدد ماشین فلزی Alloy Models

 آیا کودک شما به دنیای ماشین ها علاقه زیادی دارد؟ یا از داشتن ماشین های مختلف و رنگارنگ لذت می برد؟ پس چرا با خرید ست کامیون و 12 عدد ماشین فلزی Alloy Models از چیدو رویایی کودکانه فرزند دلبند خود را به حقیقتی شیرین تبدیل نمی کنید.

این ست زیبا و دوست داشتنی شامل یک کامیون حمل ماشین های فلزی به همراه 12 عدد ماشین فلزی با رنگ های مختلف و متنوع است. قابلیت بازی با کامیون و جابجایی آن وجود دارد. کودک شما می تواند با این اسباب بازی ساعت ها خودش را سرگرم کند و در دنیای ماشین های خودش، ماشین سواری کند. این ست زیبا استاندارد CE اروپا را دارد و برای کودکان 3 سال به بالا کاملا مناسب و بی خطر است.

بازی با این ست، ضمن شناخت و تشخیص رنگ ها به کودکان شما می تواند آنها را تشویق به تحرک و فعالیت بیشتر کند. چرا که کودک شما مجبور است برای بازی با 12 عدد ماشین فسقلی خودش آنها را کامیون بزرگتر حمل و جابجا کند.

تمامی ماشین های کوچک از فلزی محکم و بادوام تشکیل شده اند که کاملا نشکن هستند. جنس کامیون حمل آنها هم از پلاستیک مرغوب و با کیفیت است که می تواند یک اسباب بازی مطمئن و محکم برای کودک شما باشد. پس در خرید آن از فروشگاه چیدو تردید نکنید.

بازی آموزشی سنجاقک (Sanjaghak) مدل دالی توپه

 بازی سنجاقک مدل دالی توپه یک بازی کاملا آموزشی و علمی است که در یادگیری رنگ و اشکال مختلف به کودکان می تواند نقش موثری داشته باشد. توپ های رنگی همراه با این اسباب بازی به کودک شما کمک می کند تا رنگ ها را کاملا بشناسد. اما او باید با دقت و مهارت ذهنی خودش این توپ ها را با حرکت چکش اسباب بازی به حرکت در بیاورد. این بازی برای کودکان 1 سال به بالا کاملا سرگرم کننده و مناسب است.

جنس توپ ها و چکش از پلاستیک محکم و بادوام و بدون هیچ گونه حساسیت و خطر بلعیدن توسط کودک ساخته شده است. با خیال راحت می توانید بازی آموزشی سنجاقک را از چیدو برای کودک خود خریداری کنید.

بازی فکری فکرآوران (Fekravaran) مدل شوتبال بزرگ

بازی فکری شوتبال بزرگ از چیدو، یک بازی کاملا رقابتی و دو نفره است که به شما قول می دهیم باهیجان و نشاط زیادی که دارد، خودتان هم خود به خود در این بازی شرکت می کنید و رقیب خوبی برای کودک خودتان می شوید. بازی شوتبال با شلیک و نشانه گیری مهره ها همراه است که همین جذابیت آن را زیاد می کند.

تقویت هماهنگی چشم و دست کودک همراه با جنب و جوش زیادی که این بازی دارد یکی از مزیت های اصلی بازی شوتبال است که آن را به یکی از بازی های حرکتی برای کودکان تبدیل می کند. اگر قصد خرید این اسباب بازی برای کودک خود از چیدو را دارید بهتر است آن را برای کودکان 5 سال به بالا انتخاب کنید.

اجازه دهید کودک شما با آموزش هدف گیری و پیروزی در این بازی، راهکارهای موثر و مفیدی را برای پیشرفت در مراحل مختلف خود در آینده را یاد بگیرد. چون این بازی به تمرکز و توجه زیاد همراه با مهارت فکری بالا نیاز دارد. بازی فکری فکرآوران (Fekravaran) مدل شوتبال بزرگ یک بازی تمام عیار برای تخلیه انرژی کودک خستگی ناپذیر شما است. هرگز از خرید آن پشیمان نمی شوید.

کامیون خودروبر نشکن نیکو

همه کودکان از همان اوایل که بازی کردن را یاد می گیرند، جذب ماشین های اسباب بازی می شوند. چون حرکت این اسباب بازی ها می تواند آنها را به وجد بیاورد و حتی برای کودک شما جذاب است.

اما داشتن دو ماشین در یک جعبه شاید برای آنها جذاب تر و سرگرم کننده تر باشد. برای همین اگر قصد خرید ماشین برای کودکان یکسال به بالا را دارید، بهتر است ضمن خرید کامیون خودروبر نشکن نیکو با خرید یک کامیون، یک ماشین دیگر هم اضافه تر برای کودک خود تهیه کنید. تا ماشین بازی آنها مهیج تر و کامل تر شود.

در این شرایط فرزند شما مجبور است برای بازی با اسباب بازی های خودش تحرک و فعالیت بیشتری داشته باشد تا بیشتر از آنها لذت ببرد.

ست اسباب بازی سفالگری ای ام تی (AMT) مدل AMT3033

همه ما می دانیم کودکان کنجکاو و خلاق، گل بازی و یازی با خاک را دوست دارند. آنها می خواهند با دستان کوچک شان خلاقیت و توانایی های خود را نشان دهند. آنها از ساخت کاردستی های خودشان به وجد میایند و لذت می برند.

اگر شما می خواهید دنبای گل بازی کودک خود را جذاب تر و شیرین تر کنید، بهتر است برای خرید ست سفالگری ام ای تی از چیدو هر چه زودتر اقدام کنید. این ست تمام وسایل مورد نیاز برای سفالگری از گل مخصوص آن تا چرخ سفالگری باتری خور تا قلمو و ابزارهای رنگ آمیزی مورد نیاز را دارد. پس یک ست تمام عیار برای افزایش تحرک و تقویت تخیل کودکان شما ست که با اطمینان از یادگیری بیشتر می توانید آن را برای کودکان 3 سال به بالا تهیه کنید.

زمین بازی به همراه ماشین چوبی Bamti

 زمین بازی به همراه ماشین چوبی Bamti یک بازی کاملا سرگرم کننده و جذاب برای کودکان در تمام سنین است. این زمین بازی پارچه ای دارای طرح نقشه شهر و خیابان های متعددی است که می تواند در یادگیری قوانین راهنمایی و رانندگی برای کودکان شما موثر و مفید باشد.

علاوه بر آن، ست بازی 2 عدد ماشین چوبی با کیفیت مناسب و مستحکم دارد که کودک می تواند از آنها برای رانندگی در خیابان های اسباب بازی خودش استفاده کند. زمین بازی دایره ای به قطر 125 سانتیمتر است که یک محیط واقعی شهری را برای کودک شما فراهم می کند تا بتواند ساعت ها با آن سرگرم باشد.

بدون شک بازی در این خیابان ها و زمین بازی، کودک شما را تشویق به تحرک و جنب و جوش زیاد می کند. ضمن اینکه بازی کاملا آموزنده و جالب است که قوه تخیل و مهارت های ذهنی کودک را تحت تاثیر قرار می دهد تا بتواند برنامه هایی را برای رانندگی در زمین بازی برای ماشین های بازی تعیین و طراحی کند. اگر دوست دارید کودکتان همه قوانین رانندگی با ماشین اسباب بازی خودش یادبگیرد، می توانید با زمین بازی به همراه ماشین چوبی بامتی را به کودک خود هدیه دهید.

ست سگ نگهبان Dogs mini M-99A

 یکی از مهیج ترین اسباب بازی حرکتی در فروشگاه چیدو، ست سگ نگهبان Dogs mini M-99A است که کودک شما را وادار به تحرک و فعالیت زیاد می کند. سگ های نگهبان در این اسباب بازی با وسایل نقلیه شیک و جذاب خودشان به کشف حقایق دنیای کودک شما کمک می کنند.

سگ های نگهبان از روی شخصیت کارتون های سگ نگهبان طراحی و ساخته شده اند که بدون شک جذابیت بازی با آنها را برای کودک شما دوچندان می کند. این اسباب بازی برای کودکان 3 سال به بالا بسیار مناسب و کاربردی است. حتی در تقویت قوه تخیل و خیال پردازی آنها تاثیر بسیار زیادی دارد.

بازی فکری هیپو (Hippos) مدل اسب آبی گرسنه

بازی اسب آبی گرسنه یکی از بازی های مناسب برای تقویت مهارت های حرکتی است. این بازی با ایجا حس رقابت بین بازیکنان می تواند در تخلیه انرژی و نشاط بی پایان آنها تاثیر زیادی باشد. هیجان بازی از جایی شروع می شود که هر کدام از اسب های آبی گرسنه باید برای برنده شدن سرعت عمل زیادی داشته باشند تا غذای بیشتری بخورند. این بازی سرعتی می تواند باعث تشویق کودک شما به تحرک و فعالیت بیشتر شود.

بازی اسب آبی گرسنه شامل 4 اسب آبی برای 2 الی 4 شرکت کننده با 20 مهره به عنوان غذا و یک مهره طلایی است. بازیکنی که بتواند مهره طلایی را به دست آورد، برنده بازی خواهد بود. این بازی برای کودکان 4 سال به بالا بسیار مهیج و سرگرم کننده است.

ابزار کاردستی حرفه ای ایپکا

ابزار کاردستی حرفه ای ایپکا از چیدو، یک مجموعه ای بسیار زیبا و کامل از ابزارآلات مورد نیاز ساخت کاردستی های چوبی برای کودکان هنرمند و خلاق شما محسوب می شود. حتما کودک شما با این ست کامل می تواند هر آنچه که برای دنیای کودکانه خودش دوست دارد را بسازد و طراحی کند. این محصول در دو سطح مبتدی و حرفه ای ارائه شده که شما می توانید بهترین نوع آن را متناسب با سطح توانایی ها و خلاقیت کودک خودتان آن را از فروشگاه اینترنتی چیدو خریداری کنید.

حتی ابزار کاردستی ایپکا برای معرق کاری و ساخت ماکت نیز مناسب و مفید است. اما توصیه می شود برای استفاده بهینه و مناسب حتما میز کار ایپکا را همراه با آن خریداری کنید.

ست کامل ابزار کاردستی حرفه ای ایپکا شامل تمامی قطعات و ابزارها برای آموزش و یادگیری کودک شما همراه با یک دفترچه راهنمایی کامل و به زبان ساده است که می توانید آن را برای کودکان 9 سال به بالای خود تهیه کنید. جنس تمامی این ابزار ها از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه است که به راحتی خراب و فرسوده نمی شود. پس با خیال راحت آن را بخرید و اجازه دهید کودک شما با داشتن این ست ابراز از ساخت کاردستی های خودش لذت ببرد.

دستکش و ساعت تیرانداز اسپایدرمن Spider Hero

 اگر کودک شما به بازی های پرتابی و پلیسی علاقه زیادی دارد، یا شخصیت قدرتمند کارتونی اسپایدرمن را الگوی خودش قرار می دهد، بهتر است او را سورپرایز کنید. با خرید دستکش و ساعت تیرانداز اسپایدرمن Spider Hero

 هم می توانید بهترین و در عین حال ساده ترین اسباب بازی پرتابی را برای کودک خود تهیه کنید. هم اسپایدرمن دوست داشتنی کارتونی را به عنوان همبازی و دوست قدرتمند به آنها معرفی کنید تا از داشتن چنین ست کاملی بتوانند تیرانداز و مبارزه طلبی را تجربه کنند.

دستکش و ساعت تیرانداز اسپایدرمن Spider Hero اسباب بازی شامل تیرهای کم خطر بادکشی با کیفیت طراحی و ساخت بسیار خوب و اورجینال همراه با یک دستکش و پایه مخصوص پرتاب است که کودک به راحتی می تواند آن را بپوشد. حتی با بستن ساعت آن به دور مچش بهتر دستکش و بازی را کنترل و مدیریت کند. این بازی برای کودکان 3 سال به بالا کاملا مناسب بی خطر است.

تقویت مهارت های حرکتی و هماهنگی بین حرکات دست و چشم برای نشانه گیری و پرتاب تیر یکی از بزرگترین مزیت های این اسباب بازی مهیج و قدرتی است که حتما کودک شما را تشویق به فعالیت و تحرک بیشتر می کند. پس در خرید دستکش و ساعت تیرانداز اسپایدرمن Spider Hero از فروشگاه اینترنتی چیدو تردید نکنید.

فرفره انفجاری BeyBlade B-139

یکی از بازی های مهیج و قدرتی است که محبوبیت و طرفداران زیادی دارد. چون این بازی از روی یکی از انیمیشن های جذاب و دیدنی در بین کودکان ساخته و طراحی شده است. کودکان در این بازی خود را جایگزین شخصیت بازی انیمیشن فرض می کنند.

بازیکنان در این بازی باید ضامن فرفره های انفجاری خودشان را به طور همزمان اما با قدرت زیاد بکشند تا فرفره ها در هوا پرتاب شوند. برنده این بازی کسی است که فرفره او دیرتر به زمین بنشیند و بایستد. این بازی علاوه بر هیجان و نشاطی که به همراه دارد باعث تخلیه انرژی و جنب و جوش بسیار زیاد کودکان می شود. از این رو یک بازی قدرتی برای تقویت حرکات و مهارت های حرکتی کودکان محسوب می شود.

آنها باید برای پرتاب فرفره خود تمرکز کنند تا ضامن را با آخرین قدرت و توجه بکشند و فرفره را در هوا منفجر کنند. این بازی برای کودکان 3 سال به بالا کاملا بی خطر و ایمن در نظر گرفته می شود. پس اگر قصد خرید فرفره انفجاری BeyBlade B-139را دارید با خیالی راحت آن را از فروشگاه اینترنتی چیدو خریداری کنید.

ست گلف چوبی  Bamti

 آیا فرزند دلبند شما به زمین گلف و بازی های پرتاپی علاقه زیادی دارد؟ می خواهید قدمی برای افزایش تحرک و بهبود فعالیت بدنی او بردارید؟ پس چرا ست گلف چوبی Bamti را به او هدیه نمی دهید؟

این ست کاملا مهیج و نشاط آور یک زمین گلف واقعی را برای کودک شما ایجاد می کند که به راحتی بتواند بازی گلف را در محیط خانه خود تجربه کند.

ست گلف چوبی بامتی دارای لوازم و ملزومات کامل گلف بازی و دارای 2 عدد چوب گلف 58 سانتی متر، 2 عدد توپ مخصوص چوبی دارای پرچم و 2 عدد دروازه چوبی زمین مخصوص بازی است که کودک شما را تشویق به یک رقابت سالم با دوستان می کند. ضمن اینکه گلف یکی از ورزش های حرکتی و استقامتی است و بدون شک کودک شما را به تحرک بیشتر تشویق می کند. این بازی برای کودکان 4 سال به بالا مناسب و کاربردی است.

تفنگ تیر فومی خشاب دار Ravil-V 826-37B

بدون شک یکی از اسباب بازی های مورد علاقه برای کودکان تفنگ های پر خشاب با قدرت پرتاب بسیار بالا است. چون این اسباب بازی به خصوص برای پسران تا حدودی روحیه جنگ جویی و قدرت طلبی آنها را تحریک می کند. حتی می تواند یک بازی مهیج برای افزایش اعتماد به نفس آنها باشد. اگر به دنبال بهترین نوع تفنگ برای کودکان 6 سال به بالای خود هستید که تا حد زیادی به تفنگ های واقعی شباهت داشته باشد، می توانید تفنگ تیر فومی خشاب دار Ravil-V 826-37B از چیدو را برای کودک خود خریداری کنید.

این تفنگ اسباب بازی کیفیت بسیار زیاد و دوام بالایی دارد. محتویات بسته آن دارای 14 عدد تیر فومی مخصوص بهمراه خشاب با قدرت شلیک و پرتاب بسیار زیاد است. بدون شک کودک شما برای لذت بردن از تفنگ خشاب دار خودش باید تحرک و جنب و جوش زیادی داشته باشد. همین مزیت تفنگ تیز فومی باعث افزایش مهارت های حرکتی و تقویت استخوانی در کودکان شما می شود.

پس از نام تفنگ برای کودک خود هیچ ترسی نداشته باشید. با خرید آن اجازه دهید کودک شما دنیای تیراندازی و پرتاب خشاب را تجربه کند.

روپک چوبی مدل پرتاب حلقه

بازی رقابتی روپک چوبی مدل پرتاب حلقه هم به صورت فردی و هم گروهی قابل اجرا است. بازیکنان در این بازی باید حلقه ها را از یک فاصله مشخص مثلا 20 متری به درون میله ها پرتاب کنند. هر حلقه ای که به دور میله بیفتد امتیاز دارد و حلقه ای که دور میله همرنگ خود بیفتد، امتیازش بیشتر خواهد بود. پس کودک شما باید سعی کند حلقه ها را به دور میله های همرنگ خودش بیاندازد تا امتیاز بیشتری کسب کند و در بازی برنده شود.

پرتاب حلقه، نیاز به مهارت هماهنگی بین چشم و دست دارد. از این بازی روپک چوبی یکی از موثرترین بازی ها در تقویت و بهبود اعتماد به نفس و خلاقیت فرزند دلبند شما دارد. این بازی برای کودکان 3 سال به بالا بسیار مناسب است. حلقه ها و میله های بازی از چوب های طبیعی ساخته شده که هیچ گونه حساسیتی از نظر بو و رنگ ایجاد نمی کند.

اسباب بازی منجنیق چوبی

اگر به دنبال یک بازی مهیج برای کودک 4 ساله خودتان هستید و می خواهید به او کمک کنید تا روحیه جنگجویانه و مبارزه طلبی دوران کودکی ش را نشان دهد خرید اسباب بازی منجنیق چوبی از چیدو را به شما توصیه می کنیم.

این اسباب بازی قوانین بسیار ساده دارد که کودک می تواند به راحتی آنها را یادبگیرد. اما به نحوی می تواند تحرک و فعالیت بدنی او را تحت تاثیر قرار دهد و او را به جنبش و جو زیاد وادار کند. این بازی حرکتی به راحتی می تواند مفاهیم پیچیده ی ریاضی و فیزیک را به صورت ناخودآگاه و تجربی به کودک شما آموزش دهد.

تیر و کمان چوبی Bamti

بازی تیر و کمان یکی از بازی های محبوب و قدیمی است که بدون شک کودک شما در مقطعی از سن کودکی خودش دوست دارد آن را تجربه کند. اما اگر دوست دارید آنها در مناسب ترین سن برای این بازی، یعتی 4 سالگی با آن آشنا شوند بهتر است در خرید تیر و کمان چوبی Bamti برای کودک خود دریغ نکنید.

تیر و کمان چوبی Bamti تیروکمان بامتی از چیدو طرحی بسیار جذاب دارد و کاملا بی خطر است. این تیر و کمان شامل یک کمان همراه با سیبل و 4 عدد تیر چوبی با سری نمدی است.

کودک شما برای لذت بردن از پرتاب تیر از کمان چوبی با قدرت و سرعت بیشتر باید جنب و جوش زیاد و تمرکز بالایی داشته باشد. برای همین بازی با تیر و کمان بامتی می تواند در بهبود و تقویت مهارت های حرکتی و هماهنگی بین دست و چشم بسیار موثر و کاربردی باشد.

شهر و بازی - اسباب بازی آموزشی اجتماعی‎‎

شهرو بازی از چیدو یک اسباب بازی آموزشی اجتماعی جذاب و کاملا آموزنده برای کودکان 3 سال به بالا است. اگر به دنبال خرید یک بازی تمام عیار برای کودک خود هستید که تمام قوانین اجتماعی را به کودک خود آموزش دهید، خرید شهر و بازی را به شما توصیه می کنیم.

مزیت اصلی این بازی، آموزش مهارت های فیزیکی و ذهنی در کنار جنب و جوش برای کودکان با توانایی یادگیری قوانین راهنمایی و اجتماعی است.

سرگرمی و کسب مهارت های فیزیکی و ذهنی، به کودکان آموزش های غیرمستقیم اجتماعی می دهد. قطعات علائم راهنمایی و ساختمان ها توجه کودکان را به قوانین اجتماعی جلب می کند. کودکان ابتدا از معنی و کارکرد هر قطعه سوال می کنند و به مرور آنها را در ذهن می سپرند و به عنوان شهروندان آینده شیوه زندگی قانونمند را می آموزند.

پازل های فومی بزرگ، خیابان هایی از جنس اسباب بازی، قطعات شهرسازی و ساختمان و علایم رانندگی همه از محتویات جعبه اسباب بازی شهر و بازی هستند که دنیای بازی کودکان شما را در این شهر، تکیمل می کند.

تمامی قطعات قابل شستشو و انعطاف پذیر هستند که خیال شما را بابت بی خطر بودن آن برای فرزند دلبندتان راحت می کند. امکان بازی نک نفره و حتی گروهی با ست کامل شهر و بازی وجود دارد که به راحتی می توانید با کودک خود در سفر به این شهر اسباب بازی، همبازی شوید.

مزایا و اهمیت اسباب بازی حرکتی برای کودکان

در حالی که ممکن است هنگام خرید اسباب بازی برای کودک خود بیشتر به دنبال سرگرم کردن آنها باشید که تا در خانه آرام باشند، باید به این نکته توجه داشته باشید بسیاری از اسباب بازی های می توانند در افزایش دقت و تمرکز، افزایش هوش و حتی در تخلیه انرژی و جنب و جوش آنها تاثیر بسیار زیادی را داشته باشند.

یک دسته از اسباب بازی ها برای کودکان شما در کنار اسباب بازی برای دقت و تمرکز، اسباب بازی برای افزایش هوش، و حتی اسباب بازی برای کودکان اوتیسم، اسباب بازی حرکتی هستند. موثرترین مزایای این اسباب بازی های شامل تقویت استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و حتی مغز کودکان در اوایل کودکی و آغاز برقرار ارتباط آنها با پیرامون اطراف شان است.

بدون شک داشتن یک سبک زندگی فعال از نظر بدنی، به ویژه در این سنین پایین، به آنها کمک می کند تا عادات بهتر و سالم تری داشته باشند تا سلامت جسمی و روانی آنها را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، بازی فعال به رشد مهارت های زبانی و استدلالی کمک می کند و رشد کودک شما را در حین بازی و تعامل با دیگران تشویق می کند. در عین حال تفکر مستقل و حل مسئله را نیز تشویق می کند.

در نهایت، اسباب بازی حرکتی یک راه عالی برای تشویق کودکان و توسعه مهارت های کلامی، قضاوت، استدلال، خلاقیت، مهارت های حرکتی و هماهنگی دست و چشم آنهاست.

پس اگر به دنبال خرید بهترین اسباب بازی حرکتی برای کودک خود از یک فروشگاه اینترنتی معتبر هستید، بهتر است از چیدو خرید خود را انجام دهید تا در کنار تضمین ضمانت نامه کالا بتوانید از خدمات مرجوعی تا 7 روز پس از خرید بهره بگیرید.

مطمئن باشید از صرف هزینه و خرید این اسباب بازی برای کودک خود هرگز پشیمان نمی شوید. چون خرید این بازی های آموزنده و مهیج برای تخلیه انرژی کودک شما یک سرمایه گذاری بزرگ برای پرورش خلاقیت و توانایی آنها و یادگیری مسیرهای پیشرفت و موفقیت در آینده است.

بهترین اسباب بازی برای کودکان
0 بهترین اسباب بازی برای کودکان

انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودکان، و اینکه چه اسباب هایی را برای آنها بخریم؟ یکی از چالش های بزرگ در هنگام خرید اسباب بازی به خصوص برای افراد با شرایط خاص مانند کودکان اوتیسم، بیش فعال و کودکان با هوش بالا است. اما نکته قابل توجه در هنگام انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودکان این است که باید توانایی، علاقه و میزان هوش آنها را در نظر بگیرید و با توجه به برخی از فاکتور های خاص، اسباب بازی مناسسب را برای آنها خریداری کنید. امکان دارد یک اسباب بازی برای فرزند شما مناسب باشد، اما برای کودک دیگری در همان سن و جنسیت جذابیت خاصی نداشته باشد. اما اگر می خواهید قبل از انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودک خود، گزینه های مختلف و ویژگی های آنها را بشناسید بهتر است سری به فروشگاه اینترنتی چیدو بزنید. در این فروشگاه اینترنتی، انواع اسباب بازی های کودکان متناسب با سن و حتی ویژگی های کودکان معرفی و حتی دسته بندی شده اند که به راحتی می توانید بهترین آنها را بشناسید و حتی انتخاب و خریداری کنید.

چه اسباب بازی هایی را برای کودکان بخریم؟

اسباب بازی هایی را که برای کودکان خود خریداری می کنید، جدا از جنبه سرگرمی و بازی برای آنها، می تواند جنبه یادگیری و آموزشی هم داشته باشد. بدون شک کودک شما از این نوع اسباب بازی های لذت و بهره بیشتری می برد. چرا که در کنار بازی کردن می توانند هوش و خلاقیت خودشان را به چالش بکشاند و راهکارهایی را برای افزایش و بهبود آنها پیدا کند.

به طور کلی، بهترین اسباب بازی برای کودکان علاوه بر متناسب بودن با سن آنها بهتر است ویژگی های زیر را داشته باشند:

انتخاب اسباب بازی مطابقت با علایق و سلایق کودکان

انتخاب اسباب بازی مطابق با علاقه کودکان، یکی از فاکتورهای مهم در خرید اسباب بازی است. پس بهتر است علاقه و سلیقه های کودک خود را بشناسید و در هنگام خرید و انتخاب بهترین نوع اسباب بازی، به علاقه آنها احترام بگذارید. اگر کودک شما به خاک بازی علاقه زیادی دارد بهتر است اسباب بازی هایی مانند ماشین های خاکبرداری را برای آنها بخرید که در این زمینه مناسب باشند. در نظر گرفتن علاقه کودکان برای انتخاب اسباب بازی مناسب، می تواند باعث افزایش هوش و خلاقیت آنها در هنگام بازی کردن شود.

انتخاب اسباب بازی با جنبه های یادگیری و اکتشافی

حس کنجکاوی در کودکان و روحیه جستجوگر آنها، یکی از ویژگی هایی است که شما می توانید با انتخاب اسباب بازی هایی که جنبه اکتشافی و آموزشی را دارند، این حس و حتی اعتماد به نفس آنها را تقویت کند. انتخاب اسباب بازی هایی مانند بلوک های ساختمانی یا آجر و مواد هنری و صنایع دستی برای کودکان این آزادی را به آنها می دهند که خلاقیت خودشان را بروز دهند. حتی به دنبال کشف راه های جدید برای ساخت و طراحی های مدل های متنوعی باشند.

انتخاب اسباب بازی با هدف بهبود مهارت های اجتماعی

بهبود مهارت های اجتماعی یکی از اهداف مهم در تربیت کودکان از همان سنین پایین است. حتی هر پدر و مادری برای دست یابی به آن تلاش می کند. این در حالی است که والدین عزیز می توانند با انتخاب و خرید اسباب بازی های مناسب برای کودکان خود از فروشگاه اینترنتی چیدو، گام مهمی را برای رسیدن به این هدف مهم بردارند. انتخاب اسباب بازی هایی مانند انواع پازل ها، گیت های آزمایشگاهی، بازی با مصالح ساختمانی ضمن آموزش رعایت نوبت در بازی می توانند بهترین گزینه برای بهبود مهارت های اجتماعی کودکان شما باشند.

انتخاب اسباب بازی برای تقویت مهارت های ریاضی

بدون شک شروع یادگیری و تقویت هر گونه مهارت از همان دوران کودکی می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت کودکان و در نهایت موفقیت آنها در نوجوانی و حتی بزرگسالی داشته باشد. یکی از این مهارت های مهم که نقش بسیار مهمی در یادگیری و تحصیل کودکان در دوران تحصیلی دارد، مهارت های ریاضی است. یادگیری و تقویت آن به کودک شما در حل مسائل و معماهای ریاضی کمک می کند. همچنین باعث تقویت هوش و حافظه و بهبود تمرکز در کودکان می شود. برای همین انتخاب و خرید اسباب بازی برای تقویت مهارت های ریاضی و حل مسائل، یک راهکار مناسب برای پیشرفت در تحصیل آنهاست که ارزش سرمایه گذاری و صرف هزینه کردن را دارد. اگر به دنبال خرید چنین اسباب بازی هایی با هدف کمک و تقویت مهارت های مختلف در کودک خود هستید بهتر است سری به فروشگاه اینترنتی چیدو بزنید.

بهترین اسباب بازی برای کودکان متناسب با سن آنها

اگر به دنبال خرید و انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودک خود متناسب با سن آنها هستید بهتر است به توانایی ها و مراحل رشد آنها دقت کنید. کودکان در مراحل رشد مختلف، ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت زیادی دارند. شناخت این نقاط مثبت و تقویت آنها می تواند تاثیر زیادی در پیشرف کودک شما در مراحل بعدی رشد شان داشته باشد. همین موضوع نشان می دهد که انتخاب اسباب بازی برای کودکان متناسب با مراحل رشدشان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اسباب بازی برای نوزادان خردسال - از تولد تا 6 ماهگی

نوزادان در مرحله رشد نوزادی خودشان دوست دارند با نگاه به دیگران، دنیای اطراف خودشان را بررسی کنند. آنها دست و پای خودشان را تکان می دهند و مجذوب رنگ های روشن و شاد می شوند. آنها سرشان را بلند می کنند و آن را به سمت صداهای اطراف می چرخانند. بر اساس این ویژگی ها و توانایی های نوزد خود بهتر است اسباب بازی هایی زیر برای آنها خریداری و تهیه کنید

 • اسباب بازی هایی که نوزاد شما می تواند آنها را در دست بگیرد، تکان دهد و یا بمکد و یا صدایی را ایجاد کند.
 • اسباب بازی هایی که قابلیت های پخش آهنگ های ساده و یا لالایی بچه گانه را داشته باشند.
 • اسباب بازی هایی که نوزاد شما می تواند به آنها نگاه کند و با چشم هایش حرکت آنها را دنبال کند.

اسباب بازی برای نوزادان بزرگتر - 7 تا 12 ماه

کودک شما با ورود به 7 ماهگی شروع به تکان خوردن و تحرک بیشتر می کند. او غلت می زند، نشستن را تمرین می کند و بالاخره شروع به راه رفتن خواهد کرد. آنها اسم خودشان و اطرافیان را درک می کنند و حتی می توانند اعضای بدن شان را شناسایی کنند. براساس این توانایی ها و نقاط رشد کودک خود در این مرحله بهتر است اسباب بازی هایی را برای آنها تهیه کنید که یکی از ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • اسباب بازی های که کودک بتواند آنها را لمس کند یا حرکت دهد مانند انواع عروسک و یا وسایل نقلیه پلاستیکی
 • اسباب بازی های ساختنی، کشیدنی و یا مواردی که کودک را به تحرک و راه رفتن بیشتر تشویق کنند مانند
 • توپ‌های بزرگ یا اسباب بازی های نرم برای فشار دادن

بهترین اسباب بازی برای کودکان 1 ساله

کودکان در یک سالگی خود دائما در حال حرکت و جنب و جوش هستند. آنها دوست دارند از پله ها بالا بروند. اولین کلمات خود را به زبان می آورند. حتی ممکن است بتوانند با سایر کودک ها همبازی شوند. این دوره بهترین فرصت برای تقویت مهارت زبانی در کودکان است که شما می توانید با خرید اسباب بازی های مناسب با یک سالگی کودک خود گام محکمی را در تقویت مهارت های زبانی و اجتماعی آنها بردارید.

 برای همین توصیه می شود اسباب بازی های مناسب برای کودکان 1 ساله را از فروشگاه اینترنتی چیدو برای فرزند عزیز تان انتخاب و خریداری کنید. برخی از گزینه های انتخابی شما می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • کتاب هایی با تصاویر ساده یا عکس از اشیاء واقعی
 • پخش آهنگ ها، داستان های ساده همراه با تصاویر
 • اسباب بازی هایی برای تحرک و حرکت دادن ماهیچه ها مانند توپ های بزرگ و کوچک
 • وسایلی که کودک بتواند لمس کند مانند تلفن های اسباب بازی، عروسک ها، کالسکه، حیوانات پلاستیکی، و وسایل نقلیه پلاستیکی و چوبی

اسباب بازی برای کودکان 2 ساله

سرعت یادگیری در کودکان نوپا بسیار بالا است و آنها دائما دوست دارند کارهای خطرناکی را انجام دهند. از جاهای بلند بپرند، از ارتفاع و جاهای بلند آویزان شوند، غلت بزنند و ممکن است بازی های خشن انجام دهند. اما یکی از ویژگی های اصلی کودکان 2 ساله این است که کنترل بسیار خوب و عالی بر دست و انگشتان خود دارند و دائما به دنبال این هستند که اشیاء کوچک را لمس کنند و کارهایی را با آنها انجام دهند. براساس همه این توانمندی ها در یک کودک دوساله بهترین اسباب بازی برای آنها می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • اشیاء برای مرتب سازی (بر اساس اندازه، شکل، رنگ، بو)
 • اسباب بازی هایی برای حل مسائل مانند پازل های چوبی (با 4 تا 12 قطعه)، بلوک هایی که به هم می چسبند.
 • اشیایی به منظور تحرک و استفاده از ماهیچه های بزرگ و کوچک مانند توپ های بزرگ و کوچک برای لگد زدن و پرتاب کردن
 • اسباب بازی هایی برای ساختن مانند بلوک‌ها، اسباب‌بازی‌های حمل‌ونقل کوچک‌تر (و مستحکم)، مجموعه‌های ساختمانی و اسباب‌بازی‌های شن و خاک بازی
 • چیزهایی برای نقاشی کردن: مداد رنگی و لوازم تحریر های غیرسمی بزرگ و قابل شستشو، قلم موها و رنگ انگشتی بزرگ، کاغذهای بزرگ برای طراحی و نقاشی، کاغذ ساختمانی رنگی، قیچی کوپ با نوک‌های صاف، تخته سیاه و گچ بزرگ

اسباب بازی برای کودکان 3 تا 6 ساله (پیش دبستانی و مهدکودک)

بهبود تمرکز و توجه در کودکان پیش دبستانی و مهدکودک یکی از فاکتور های مهمی است که در هنگام انتخاب اسباب بازی برای آنها باید به آن توجه کنید. این در حالی است که کودکان در این مرحله از رشد دوست دارند بیشتر حرف بزنند و معمولا سوالات زیادی هم می پرسند. آنها به دنبال همبازی می گردند به شرطی که در هنگام بازی اصلا دوست ندارند بازنده باشند. پس شما والدین عزیز می توانید با در نظر گرفتن این ویژگی ها در کودک خود بهترین اسباب بازی ها را برای آنها انتخاب کنید. حتی با خرید اسباب بازی های دونفره می توانید کودک خود را تشویق کنید با سایر کودکان هم سن و سال خودش بازی کند. حتی در برنده شدن رقابت سالمی داشته باشد.

بر این اساس می توانید اسباب بازی هایی مانند موارد زیر را برای کودکان 3 تا 6 ساله خود انتخاب کنید:

 • اسباب بازی برای حل مسائل مانند پازل (با 12 تا 20 قطعه)، بلوک‌هایی که به هم می‌چسبند، مجموعه‌ها و سایر اشیاء کوچک‌تر برای مرتب‌سازی بر اساس طول، عرض، ارتفاع، شکل، رنگ، بو، کمیت و سایر ویژگی‌ها.
 • اسباب بازی هاب برای شکل دادن و ساختن مانند بلوک‌های زیادی برای ساختن سازه‌های پیچیده، اسباب‌بازی‌های حمل‌ونقل، مجموعه‌های ساختمانی، عروسک های اسباب ساده، شن و اسباب بازی های مناسب برای آب بازی.
 • چیزهایی برای استفاده از ماهیچه های بزرگ و کوچک مانند توپ های بزرگ و کوچک برای لگد زدن و پرتاب یا گرفتن، تجهیزات سواری از جمله سه چرخه و چرخ دستی ها، چوب ها و توپ های پلاستیکی، پین های بولینگ پلاستیکی، اسباب بازی و چیزهایی که به سوی آنها پرتاب شود، یک میز کار با گیره، چکش، میخ و اره

بهترین اسباب بازی برای کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مهمترین و اولین عامل در انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودکان امنیت و بی خطر بودن آن است. به دنبال مواردی باشید که خطر بلع، سمی بودن، تیزی و آسیب به پوست را نداشته باشند و در عین حال به راحتی قابل شستشو داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های اسباب بازی خوب، ماندگاری زیاد و ثابت بودن رنگ و جنس آن است که کودک شما بتواند مدت زمان زیادی با آن بازی کند و از آن لذت ببرد. از طرفی هم استفاده و کاربرد ساده، اسباب بازی ها می تواند یکی دیگر از فاکتور ها باشد. اکثر کودکان از بازی هایی با دستورالعمل پیچیده زود خسته و دلزده می شوند.

به عنوان آخرین و اساسی ترین عامل در انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان باید به دنبال مواردی باشید که فقط جنبه سرگرمی نداشته باشد. بهتر است با یک تیر چند نشان بزنید. اسباب بازی هایی را خریداری کنید که ضمن سرگرم کردن کودکان، هم از جنبه آموزشی، یادگیری، تقویت مهارت های مختلفی کودکی کارایی لازم را داشته باشد.

اسباب بازی باز لایتر
0 اسباب بازی باز لایتر

اسباب بازی باز لایتر buzz lightyear یک بازی کاملا مهیج و دوست داشتنی برای کودکان با سنین 3 سال به بالا است. اگر کودک شما به شخصیت های کارتونی در داستان های انیمیشن علاقه زیادی دارد، یا به دنبال یک سرگرمی مناسب برای تقویت مهارت های زبان آموزی و تکلم کودک هستید، می توانید با خرید اسباب بازی باز لایتر کودک خود را به دنیای آدم فضایی ها ببرید.

بدون شک ماموریت آدم فضایی ها در اسباب بازی buzz lightyear از فروشگاه اینترنتی چیدو، می تواند برای کودک شما جالب باشد. باز لایتر اسباب بازی، با داشتن 32 مفصل شبیه به مفاصل واقعی در بدن انسان ها، قابلیت شکل پذیری بسیار بالایی را دارد که آن را به یک اسباب بازی کاملا رباتیک برای کودک شما تبدیل می کند.

نحوه بازی با اسباب بازی باز لایتر

دکمه های روشن و خاموش همراه با صداهایی باز لایتر و حرکت دست و پا آن، همگی نشان دهنده این است که کودک شما با یک دوست واقعی می تواند ساعت ها سرگرم باشد و بازی با آن لذت ببرد.

روی دست های باز لایتر، دکمه فشاری قرار گرفته که با کودک شما می تواند با فشردن این دکمه ها نورهای لیزری و افکت های صدا باز لایتر اسباب بازی خودش را ببیند و بشنود.

دکمه دیگری بر روی قفسه سینه عروسک باز لایتر قرار دارد که هنگام فشار دادن، آدم فضایی کودک شما با جملاتی را با زبان کودکانه بیان و تکرار می کند. در کنار این دکمه، دکمه قرمز رنگ دیگری برای شروع پرواز باز لایتر برای سفینه فضایی قرار دارد که با باز شدن بال عروسک، چراغ های آن هم روشن می شود.

صبر کنید! لذت کودک شما از خرید عروسک باز لایتر به اینجا ختم نمی شود. چون باز لایتر اسباب بازی مورد علاقه کودک تان هنوز قابلیت های زیادی را برای سرگرم کردن کودکتان دارد.

اگر می خواهید باز لایتر اسباب بازی صدای تفنگش را برای کودک شما پخش کند، دکمه آبی رنگ روی آن را فشار دهید. حتی می توانید با فشار دادن دکمه سبز رنگ، صدای آدم فضایی سخنگو را بشنوید. یکی از ویژگی های ظاهری باز لایتر اسباب بازی، زیبایی آن است که در تاریکی شب با رنگ سبز نسبت به محیط اطراف می درخشد و به عنوان یک دوست مراقب در کنار کودک شما باقی می ماند. حتی می توانید با دست زدن به کلاه buzz lightyear با این اسباب بازی شوخی کنید تا عکس العمل آن را نسبت به این اتفاق ببینید.

buzz lightyear، آدم فضایی محبوب کودکان

ربات بازلایتر به طور کامل شبیه به شخصیت معروف بازلایتر (یکی از شخصیت های محبوب کارتون داستان اسباب بازی ها (Toy Story)) در انیمیشن های کودکان است. قابلیت های جالب و دیدنی این آدم فضایی باز لایتر اسباب بازی را به یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین بازی ها در بین کودکان در تمام سنین تبدیل کرده است. برخی از ویژگی های بی نظیر این ادم فضایی محبوب کودکان، عبارتند از:

 • توانایی راه رفتن به سمت جلو
 • قابلیت انعکاس پخش نور
 • چرخش 360 درجه ای
 • قابلیت چرخش مچ دست
 • دارای نقاب متحرک
 • قدرت صحبت کردن و پخش صدا و موزیکالی بودن

بدون شک کودک شما به راحتی می تواند از این ربات به عنوان یک همبازی و دوست استفاده کند و با تعریف کردن داستان های خیالی خود به این شخصیت دوست داشتنی جان ببخشد.

ویژگی های فیزیکی اسباب بازی باز لایتر

اسباب بازی باز لایتر، حدود ۳۰ سانتی‌ متر قد دارد که اندازه آن برای کودکان بسیار مناسب است و آنها به راحتی می توانند آدم فضایی را جابجا و حمل کنند. اما اجرا و پخش قابلیت های آن نیاز به منبع تغذیه ای دارد که شامل 3 باتری قلمی AA می شود.

جنس بدنه عروسک از پلاستیک بدون بو و فاقد مواد حساسیت زا است که خرید و انتخاب آن برای کودکان در سنین مختلف بی خطر و ایمن تلقی می شود. از این رو بهتر است در هنگام خرید عروسک باز لایتر به اصل بودن آن دقت کنید. حتی می توانید خرید عروسک باز لایتر اصل را از فروشگاه های اینترنتی چیدو بخرید تا از خرید و انتخاب خودتان مطمئن باشید.

ویژگی های مهارتی اسباب بازی buzz lightyear

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که خرید اسباب بازی باز لایتر چه مزایایی از نظر رشد و مهارتی دارد؟ یا هنوز هم در خرید آن تردید دارید باید بدانید که داشتن یک همبازی رباتیک و جذاب از جنس آدم های فضایی برای کودک شما می تواند به تقویت مهارت های مختلف رشدی و حرکتی کمک کند. مهمترین آنها عبارتند از:

 • بهبود و تقویت مهارت های ذهنی و فکری
 • کمک به تشخیص و شناسایی انواع رنگ ها و مهارت های دیداری و شنیداری
 • بهبود و تقویت هماهنگی بین چشم و دست و مهارت های حرکتی و لمس اشیاء
 • تقویت قوه تخیل و خلاقیت در داستان سرایی و قصه گویی

نحوه خرید اسباب بازی باز لایتر

شاید در هنگام خرید و انتخاب از فروشگاه های مختلفی اینترنتی با اختلاف قیمت اسباب بازی باز لایتر رو برو شوید. تا حدودی برای تان سخت باشد تا بتوانید اسباب بازی باز لایتر اصل را با قیمت واقعی آن خریداری کنید. اما در هنگام خرید باز لایتر اصل بهتر است به دنبال کیفیت و مرغوبیت جنس پلاستیک آن باشید . دقت کنید که ربات باز لایتر تمام ویژگی و قابلیت های اصلی گفته شده در این مقاله را داشته باشد. اما اگر به دنبال خرید اسباب بازی باز لایتر اصل با قیمت مناسب و واقعی هستید می توانید آن را از چیدو تهیه و خریداری کنید. مطمئنا ضمانت نامه تضمین کالا و تحویل فوری در کمترین زمان ممکن و امکان مرجوعی تا 7 روز بعد از خرید، خیال شما را بابت خرید buzz lightyear از چیدو راحت می کند. 

اسباب بازی برای کودکان اوتیسم
0 اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

انتخاب و خرید اسباب بازی برای کودکان اوتیسم تا حدودی زیادی می تواند چالش برانگیز و سخت باشد. چون این کودکان در برقراری ارتباط با محیط اطراف خودشان با مشکلاتی روبرو هستند. به نحوی که به راحتی نمی توانند ارتباط چشمی برقرار کنند. برای مبتلایان به اوتیسم تا حدودی مجبور هستید همان اسباب بازی کودکان نوپا را انتخاب کنید. پازل ها، بلوک ها، توپ ها، ماشین ها و کتاب ها همگی از مناسب ترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم هستند. این در حالی است که اکثر درمانگران و روانشناسانی که در زمینه پرورش و درمان کودکان اوتیسم فعالیت دارند، از اسباب بازی های حسی برای آنها در کنار روش های درمانی خود استفاده می کنند. این اسباب بازی ها، حواس پنجگانه کودکان مبتلا به اوتیسم را درگیر می کنند. از این رو در یادگیری، آموزش و آشنایی آنها با حواس پنجگانه در یک محیط امن بازی بسیار موثر و مفید هستند. اما اگر شما به عنوان والدین یکی از این کودکان به دنبال خرید اسباب بازی برای کودکان اوتیسم هستید، و در تصمیم گیری خود برای انتخاب بهترین آنها تردید دارید، نگران نباشید. این راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان اوتیسم را از چیدو بخوانید تا بتوانید انواع اسباب بازی های اوتیستیک را بشناسید.

اسباب بازی حسی برای کودکان اوتیسم

 کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا با مشکلات حسی دست و پنجه نرم می کنند. انجمن روانپزشکی آمریکا در سال 2013، حساسیت های حسی در کودکان را به لیست علائمی که به تشخیص اوتیسم کمک می کند، اضافه کرد. اگر کودکی دارید که با مسائل حسی سر و کار دارد، بهتر است چند اسباب بازی حسی برای او بخرید تا بتواند با آنها بازی کند.

اسباب بازی برای کودکان اوتیسم بمنظور تحریک حواس پنجگانه بینایی، صدا، لامسه، بویایی و چشایی کودک شما طراحی شده اند. آنها ممکن است شامل عناصری مانند رنگ های روشن، متضاد، صداها یا بافت های مختلف باشند. این اسباب بازی ها برای کمک به رشد حواس کودکان در محیطی امن و طبیعی با استفاده از بازی طراحی شده است.

اسباب‌بازی‌های حسی به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کنند تا آرام شوند، تمرکز کنند. حتی به آنها کمک می کند تا اشیاء را با احساس و ناراحتی کمتر درک کرده تا بتوانند به طور طبیعی بازی کنند. علاوه بر این، اسباب بازی برای کودکان اوتیسم به توسعه مهارت های یادگیری اجتماعی مانند مذاکره، برنامه ریزی و به اشتراک گذاری اسباب بازی با دیگران کمک می کنند.

چگونه از اسباب بازی های حسی برای اوتیسم استفاده می شود؟

استفاده از اسباب بازی های حسی برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم روز به روز رایج تر می شود. انواع مختلفی از اسباب بازی های حسی برای اوتیسم موجود است که برای یک یا چند حواس مختلف جذاب هستند. اسباب بازی های حسی برای درگیر کردن حواس کودک به شیوه ای لذت بخش کار می کنند.

اسباب‌بازی‌های حسی که برای اوتیسم استفاده می‌شوند می‌توانند به تمرکز بهتر و آرامش کودکان کمک کنند، با این حال، اسباب‌بازی‌های حسی جایگزین درمان های پزشکی و روانشناسی برای اختلالات طیف اوتیسم نمی‌شوند.از طریق استفاده از بازی، کودک مبتلا به اوتیسم ممکن است بهتر حواس خودش را درک و آنها را مدیریت کند.

بهترین اسباب بازی ها برای کودکان اوتیسم

به طور حتم می توانید انواع اسباب بازی های مختلف را برای کودکان مبتلا به اوتیسم به صورت آنلاین در اکثر فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند چیدو پیدا کند. اما بهتر است در هنگام خرید از این فروشگاه ها به متناسب بودن  اسباب بازی برای کودکان اوتیسم با توجه به علائم و ویژگی های فرزند خودتان توجه کنید. قبل از خرید و انتخاب هر گونه اسباب بازی برای کودک اوتیستیک خود، کاربردها و مزایای آن را بشناسید. برهمین اساس ما در این راهنما 16 مورد از بهترین اسباب بازی ها برای کودکان اوتیسم که می توانید از چیدو خریداری کنید را مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع دندان گیرهای اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

با توجه به اینکه کودکان مبتلا به اوتیسم تا حدودی در برقراری ارتباط چشمی حتی با والدین خود مشکل دارند، این احتمال وجود دارد که در شرایط مختلف تا حدودی اضطراب و استرس را تجربه کنند. برهمین اساس کنترل و پیشگیری از بروز این دو شرایط در کودکان بسیار اهمیت دارد. والدین بهتر است از طریق انتخاب و خرید اسباب بازی های مناسب برای کودکان خود راهکارهایی را برای بروز احساسات آنها پیدا کنند.

از طرفی کودکان مبتلا به اوتیسم عادت به گاز زدن و حتی قرار دادن اشیاء مختلف در دهان خودشان دارند. در حالی که این کار می تواند با بروز برخی عوارض احتمالی خطرناک مانند خفگی همراه باشد. اما شما می توانید با خرید و انتخاب انواع دندانگیر ها متناسب با کودکان اوتیسم به آنها کمک کنید تا علائم اضطراب و استرس خودشان را کنترل کنند. این دندانگیر ها، بافت های مختلف حسی داند که از موادهایی با استانداردهای EN71 ساخته شده اند. نگران نباشید در صورت بلع آنها، هیچ عوارضی را در کودکان شما ایجاد نمی کنند. انواع این دندان گیر ها در کودکان اوتیسم برای 6 ماه به بالا مناسب هستند. آنها از مواد با دوام ساخته شده اند که برای دندان و لثه کودکان مناسب هستند.

برخی از بهترین دندان گیر اسباب بازی برای کودکان اوتیسم در فروشگاه چیدو، عبارتند از:

 • دندانگیر پلاس Kedi: ساخته شده از جنس سیلیکونی و در رنگ های متنوع، ابعاد 11 در 11 سانتی متر، مناسب برای کودکان تا یک سال، کاهش دهنده استرس و اضطراب در کودکان اوتیسم
 • دندانگیر آدمک زنجبیلی Kedi: ساخته شده از جنس سیلیکونی و اشکال سرگرم کننده، ابعاد 9 در 7 سانتی متر، مناسب برای کودکان تا یک سال، کاهش دهنده استرس و اضطراب در کودکان اوتیسم
 • دندانگیر فیل هندوستان Kedi: دارای بافت های متفاوت حسی و محرک حس لامسه، دندان گیری با دوام، محرک حسی مطمئن برای دندان و لثه، بدون حساسیت و عوامل مضر
 • دندانگیر پازل Kedi: جنس سیلیکونی، ابعاد 6 در 7 سانتی متر، جویدنی مناسب برای کودکان اوتیستیک برای کاهش اضطراب، طراحی مناسب و جذاب
 • دندانگیر ماهی Kedi: ساخته شده از جنس سیلیکون، ابعاد 10 در 17 سانتی متر، در رنگ های مختلف و طرح های بسیار جذاب
 • دندانگیر ماشین Kedi: طرح و رنگ ماشین های مختلف، مناسب برای خودتنظیمی کودکان اتیستیک و بیش فعال، بدون حساسیت رنگ و بو

بندهای کش Kedi

کودکان مبتلا به اوتیسم، عادت به جویدن آستین خود و تمایل زیادی به بروز حرکات تکراری دارند. برای پیشگیری از این رفتار در کودکان خود می توانید از برخی اشیاء دستی یا جواهراتی که در اطراف مچ دست یا گردن قرار می گیرند استفاده کنید. اجازه دهید کودک شما از این اسباب بازی ها برای رشد مهارت های جویدن و گاز گرفتن و حتی تحریک حسی خود استفاده کند.

اما در هنگام خرید اسباب بازی های برای کودکان اوتیسم بهتر است مواردی را خریداری کنید که از مواد سیلیکونی غیرسمی ساخته شده‌ باشند. یکی از بهترین اسباب بازی ها در این شرایط، بندهای کش Kedi هستند که در کاهش و تسکین علائم اضطراب و استرس کودکان تاثیر بسیار زیادی دارند. آنها در برابر کشش، فشار، پیچیدن، ضربه و کشسانی بودن قابلیت بسیار زیادی دارند. به راحتی می توانید آنها را جایگزین وسایل و اشیایی کنید که کودک شما عادت به جویدن آنها دارد.

ست بلوک چوبی رنگی 33 قطعه Animal blocks

ست بلوک چوبی رنگی 33 قطعه Animal blocks، یکی از بهترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم 3 سال به بالا است. این اسباب بازی حاوی قطعات رنگی مختلف با اشکال متنوع است. کودک شما با این بلوک های چوبی می تواند اشکال گوناگونی را درست کند. این ست چوبی برای کودکان اوتیسم در بهبود خلاقیت و تقویت حافظه آنها بسیار مفید و موثر است.

بازی چوبی هوشکل

تشخیص رنگ و بازی با اشیاء رنگی در کودکان اوتیسم به آنها کمک می کند تا بتوانند با محیط پیرامون خودشان ارتباط بهتری داشته باشند. برای همین خرید و انتخاب بازی چوبی هوشکل که از قطعات چوبی رنگی ساخته شده است می تواند تا حدود زیادی در افزایش اعتماد به نفس و تقویت حرکات ظریف دست و چشم موثر باشد. این بازی نقش بسیار موثری در یادگیری اشکال هندسی و مفاهیم ریاضی و بهبود مهارت حل مساله در کودکان اوتیسم دارد. جنس قطعات آن از چوب های طبیعی است که هیچ گونه حساسیتی را در فرزند دلبند شما ایجاد نمی کند.

بازی فکری بریکس چوبی 40 قطعه سپتا

اگر به دنبال یک بازی فکری با قطعات چوبی هستید که کودک شما با فکر و خلاقیتش بتواند از قطعات آن برای ساخت دنیای کودکانه خودش استفاده کند، بازی فکری بریکس چوبی 40 قطعه سپتا از چیدو را به شما پیشنهاد می کنیم. کودک شما با استفاده از قطعات آن می تواند احساسات خودش را بروز دهد و آنچه را که در خیال و فکرش می گذرد را با این قطعات بسازد. بدون شک ساخت و ساز پروژه های کودکانه برای او لذت بخش و جذاب خواهد بود. از طرفی هم تمام قطعات این بازی فکری از چوب طبیعی و رنگ های گیاهی ساخته شده اند. مطمئن باشید هیچ گونه حساسیتی را از نظر رنگ و بو در کودک شما ایجاد نمی کند. این اسباب بازی در افزایش خلاقیت و مهارت های جسمی و فکری کودک شما تاثیر بسیار زیادی دارد که بالتبع باعث بهبود روابط اجتماعی در آنها می شود.

تخته نوری k2000

صحفحه نوری می تواند برای کودکان مبتلا به اوتیسم و ​​اختلال بینایی، یک اسباب بازی تحریک حسی عالی باشد. همه کودکان در همه سنین می توانند از داشتن این تخته نوری لذت ببرند. تخته نوری k2000 از چیدو برای کودکان مبتلا به اوتیسم کاربرد زیادی دارد و کاملا سرگرم کننده است. حتی بادوام، سبک وزن است و برای استفاده کودکان، از کودکان نوپا تا بچه های بزرگ مناسب و بی خطر در نظر گرفته شده است. دارای سه سطح روشنایی کم، متوسط ​​و زیاد است تا میزان مناسبی از تحریک بصری را برای کودک شما فراهم کند تا او اذیت نشود. سرگرم شدن با این تخته نوری به افزایش تمرکز و توجه آنها کمک می کند و یک وسیله کمک آموزشی تمام عیار برای یادگیری بهتر و بیشتر است. 16 رنگ و 4 حالت نورپردازی مختلف دارد که از این جهت می تواند در آموزش رنگ و تحریک حسی آنها بسیار موثر باشد.

لگو با فرزندان (Ba Farzandan) مدل آجره جورواجور چین

استفاده از این لگوهای رنگی و متنوع با اشکال حیوانات مختلف در کودکان اوتیسم می تواند تاثیر بسیار زیادی در آموزش مهارت های ریاضی و اعداد داشته باشد. همچنین کودکان شما می توانند با استفاده از این آجره جورواجور چین انواع رنگ و حیوانات مختلف را بشناسند. تقویت مهارت های حسی یکی دیگر از مزیت های اصلی استفاده با این لگو هاست که در کودکان اوتیسم از اهمیت بالایی برخوردار است.

بلوک خانه سازی با اشکال زیبا و متنوع حیوانات

بدون شک، شما به عنوان والدین دلسوز کودک خود دوست دارید، آنها همانند سایر کودکان تمام مهارت های حل مساله و آموزش های لازم را یادبگیرند. حتما به دنبال راهکارها و روش های مختلفی برای یادگیری آنها هستید. اگر این طور است، نگران نباشید خرید بلوک خانه سازی با اشکال زیبا و جذاب از حیوانات متنوع به آنها کمک می کند تا بتوانند ذهن کودکانه خود را به چالش بکشانند. حتی تحریکات حسی خودشان را تقویت کنند. این بازی برای کودکان یک سال و نیم به بالا بسیار مناسب است که می تواند آنها را ساعت ها سرگرم کنند.

بازی آموزشی مکعب اشکال

اسباب بازی فکری مکعب هوش اشکال برای کودکان اوتیسم می تواند یک سرگرمی جذاب، با کیفیت و کاربردی برای یادگیری بهتر باشد. این اسباب بازی از یک مکعب مربع با فرم پازلی ساخته شده است که اضلاع آن به هم متصل می شوند. هر وجه این مکعب ها دارای شکل های مختلفی است که کودک باید آنها را در کنار هم قرار دهد و شکل مناسب را به دست آورد. 18 شکل متفاوت در 6 رنگ محتلف و قابل اتصال این مکعب می تواند در تقویت مهارت های حسی و حرکتی و هماهنگی بین چشم و دست آنها بسیار موثر باشد.

پازل مکعب های تصویری مدل جانوران

آشنایی با دنیای حیوانات و رنگ آمیز های جذاب و سرگرم کننده با استفاده از پازل مکعب های تصویری مدل جانوران‎ به کودکان اوتیسم شما کمک می کند تا بتوانند محیط اطراف خود را بشناسند و بهتر و بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند. این پازل از 12 مکعب، 12 تصویر و 12 جورچین همراه با برچسب و کتابچه کار و رنگ آمیزی تهیه شده است که می تواند یک هدیه مناسب برای فرزند دلبند شما باشد. با یادگیری انواع مختلف حیوانات، بدون شک کودک شما می تواند با شخصیت های مختلف کارتونی و فیلم های کودکانه ارتباط بیشتری برقرار کند. پس بهتر است به آنها کمک کنید تا سایر موجودات و خصوصیات آنها را بشناسند.

پازل مکعب های تصویری با فرزندان (Ba Farzandan) مدل وسایل حمل و نقلیه

بدون شک کودکان اوتیسم باید برای برقراری ارتباط با دیگر و افزایش اعتماد به نفس خودش، تمام موارد مربوط به محیط های اجتماعی را بشناسد. یکی از اسباب بازی هایی که به شناخت این محیط ها به کودک شما کمک می کند، تشخیص و یادگیری وسایل حمل و نقلیه است. پازل مکعب Ba Farzandan مدل وسایل نقلیه می تواند یک وسیله یادگیری مناسب در این زمینه برای کودکان شما باشد. این اسباب بازی برای کودکان 3 سال به بالا بسیار کاربردی و موثر است.

پکیج 8 رنگ ماژیک جادویی Kedi

اجازه دهید کودکتان رنگ آمیزی کند و دنیای کودکانه خودش را با رنگ های متنوع و جذاب ماژیک های جادویی به تصویر بکشاند. بدون شک، استفاده از رنگ های مختلف این ماژیک های جادویی به تقویت مهارتی های بصری و بینایی آنها کمک می کند. بهبود تمرکز و توجه کودکان یکی دیگر از مزیت های استفاده از آنهاست. پکیج ماژیک جادویی Kediاز چیدو از ماژیک با 8 رنگ مختلف و متنوع تشکیل شده است که به دنیای کودکانه آنها رنگ و لعاب خاصی می دهد و ساعت ها آنها را سرگرم می کند.

حلقه حسی Kedi

حلقه‌های حسی از چیدو، حواس کودکان مبتلا به اوتیسم را پرت می‌کنند و آنها را از انجام حرکات تکراری و آزاردهنده باز می دارد. انواع مختلفی از حلقه‌های حسی، با حلقه‌های گسسته و پوشیدنی را می توانید از چیدو خریداری کنید. آنها از بافت‌های جالب یا حلقه‌های لاستیکی بزرگ‌تری ساخته شده اند.

حلقه‌های پوشیدنی اغلب دارای قطعات متحرک کوچکی هستند که به راحتی دست‌های مضطرب کودک شما را مشغول می‌کند. حتی می تواند کودکانی را که از الگوها و حرکات تکراری لذت می‌برند را آرام می‌کند. این حلقه ها از مواد اولیه با استاندارد EN71 ساخته شده که عاری از هر گونه مواد و ترکیبات سمی و فلزی است. حتی در صورت جویدن، هیچ گونه خطر و عارضه ای را ایجاد نمی کند. خیالتان بابت خرید این محصول کاملا راحت باشد.

لگو دوپلو بازیتا 9213

لگو ساختنی دوپلو بازیتا 9213 با 60 قطعات رنگی و متنوع می تواند یکی از بهترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم و بسیار سرگرم کننده و جذاب برای آنها باشد. با استفاده از آن می تواند اشکال مختلف و متنوعی را درست کند و از خلاقیت خودش لذت ببرد. این اسباب بازی برای کودکان تا 5 سال مناسب و کاربردی است که کودکان می توانند سایر همسن و سالان خودش را در این بازی شریک کند. برای همین لگو دوپلو بازیتا 9213 در تقویت مهارت های ارتباطی و روابط اجتماعی کودکان نقش بسیار مهمی دارد. همچنین با بهبود مهارت های فکری و بصری می تواند خلاقیت و حرکات دست و چشم آنها را به چالش بکشاند.

حیوانات وحشی Kingdom پکیج 12 عددی

دوست دارید تمام حواس پنج گانه کودک خود را با خرید و انتخاب یک اسباب بازی به چالش بکشانید؟ به دنبال یک پکیج کامل اسباب بازی برای کودکان اوتیسم هستید؟ ما پکیج 12 عدد حیوانات وحشی Kingdom را از چیدو به شما پیشنهاد می کنیم. با خرید آن به کودکان خود کمک کنید تا بتوانند حیوانات مختلف جنگل را بشناسند. حتی بازی در یک حیات وحش خیالی را تجربه کنند. بدون شک شناخت انواع حیوانات وحشی در یک دنیای اسباب بازی به آنها در برقراری روابط با محیط اطرافشان تاثیر بسیار زیادی دارد. حتما آنها با لمس و شناخت حیوانات در رنگ های مختلف می توانند تجربه جدید و جالبی از اسباب بازی های خودشان داشته باشند.

طراحی و کیفیت قطعات این حیوانات بسیار عالی و متناسب با سن کودکان شما است که هیچ گونه حساسیتی از نظر رنگ و بو را برای فرزند دلبند شما ایجاد نمی کند.

خمیر شنی آریا (Arya) مدل سطل جادویی به همراه میز بادی

 اسباب بازی های ساخته شده از شن و ماسه برای کودکانی که در لمس و تحریکات حسی مشکل دارند، می تواند مفید و موثر باشد. آنها با لمس خمیر شنی می توانند حرکات دست خود را تقویت کنند و سرعت العمل خودشان را در انجام حرکات مختلف افزایش دهند.

از طرفی هم بازی با شن و ماسه می تواند هم آرامش بخش باشد و هم خلاقیت و مهارت های فکری کودک را بهبود ببخشد. از آنجایی که بسیاری از این محصولات در رنگ های روشن یا با تم های مختلف موجود هستند، می توانند حواس بصری کودک را نیز جذب کنند.

فواید خرید اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

بسیاری از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان اوتیستیک از اسباب بازی ها و محصولات حسی لذت می برند. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است تا حدودی در تجریبات حسی و استفاده از حواس پنج گانه خود مشکل داشته باشند. از طرفی هم این مشکلات می توانند منجر به بروز برخی عوارض احتمالی مانند استرس و اضطراب در آنها شود.

اما خرید و انتخال اسباب ‌بازی‌ های برای کودکان اوتیسم که تحریکات در آنها را افزایش و یا کاهش می دهد، می تواند حواس آنها را درگیر کند و در بهبود تمرکز و توجه آنها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

 همه این موارد به نوبه خود می توانند منجر به آرامش و کاهش استرس در آنها شود.

چیدو به عنوان یک مرکز فروشگاه اینترنتی بازی های کودکان انواع بازی های فکری مناسب با این کودکان را ارائه می دهد. اسباب‌بازی‌های حسی و گیرنده برای کمک به کودک شما در تعامل کامل با یک یا چند حواس به شیوه‌ای لذت‌بخش طراحی شده‌اند که می توانند حواس زیر را تحریک کنند:

 • منظره
 • بو
 • صدا
 • طعم
 • دست زدن به
 • تعادل
 • آگاهی بدنی

اسباب‌بازی‌های فکری معرفی شده در این مقاله از چیدو حتی می‌توانند برای بزرگسالان مبتلا به اوتیسم مفید باشند، زیرا می‌توانند تمرکز آنها را بهبود ببخشد و تحمل دنیایی بیرونی را برای آنها راحت تر کند. به یاد داشته باشید که نسبت به موارد حسی حساس باشید، زیرا بسیاری از کودکان در این طیف با چالش های یکپارچگی حسی روبرو هستند. مراقب باشید اسباب‌بازی‌ای را انتخاب نکنید که بازی با آنها سخت و مشکل باشد.

 

اسباب بازی فکری اونو
0 اسباب بازی فکری اونو

اسباب بازی فکری اونو (uno) یکی از مهیج ترین و سرگرم کننده ترین بازی برای کودکان 7 سال به بالا است. با خرید و انتخاب بازی فکری uno از چیدو برای کودکان دبستانی خود می توانید یک گام برای بهبود خلاقیت و تقویت حافظه آنها بردارید. از طرفی هم چون در این بازی کودک شما به راحتی می تواند با دوستان خودش بازی کند، بهبود روابط اجتماعی در آنها را می توان به عنوان یکی دیگر از مزیت های بازی فکری اونو در نظر گرفت. چون این بازی را می توان هم به صورت دو نفره و هم به صورت دسته جمعی و ده نفره بازی کرد. این بازی به قدری مهیج و جذاب است که بدون شک شما هم در این بازی با کودک خود همبازی خواهید شد.

Uno، یک واژه اسپانیایی به معنی تک و یک بودن است که بازیکنان باید برای برنده شدن به تک کارت برسند. این بازی فکری از 108 کارت با رنگ ها و استراتژیک های خاص با اهداف برنده شدن کودک شما طراحی شده اند. کارت های بازی فکری اونو از چیدو، از باکیفیت ترین و مرغوب ترین مواد اولیه تشکیل شده اند که دوام و استحکام خودشان را دارند.

نحوه بازی فکری اونو

در شروع بازی uno درست مانند اکثر بازی های کارتی دیگر، اول باید کارت ها را «بر» بزنید. به هر یک از بازیکنان 7 کارت تعلق می گیرد و کارت های اضافی بر روی هم به نحوی قرار گرفته می شوند که تصاویر آنها مشخص نباشد. کسی که کارت ها را بین بازیکنان دیگر پخش می کند، شروع کننده بازی است. او برای استارت بازی، یک کارت روی زمین را برمی گرداند. بعد از آن باید از بین کارت های خودش، یک کارت به رنگ یا عدد مشابه کارت روی زمین داشته باشد.

مثلا او یک کارت از روی زمین به رنگ قرمز یا با عدد 3 را برداشته است. در این حالت باید از بین کارت های خودش یک کارت با این مشخصات روی زمین بگذارد. اگر چنین کارتی با این ویژگی ها نداشت باید یک کارت از کارت خودش را روی زمین بگذارد و نوبت بازی را به نفر بعدی بدهد.

معانی و مفاهیم انواع کارت ها در بازی فکری اونو

در حین بازی ممکن است با یک سری کارت برخورد کنید که طراحی و یا نماد خاصی با معانی مشخصی دارند، از جمله:

DRAW یا دراو

اگر بازیکنی به کارتی با این نماد رسید، و رنگ آن با رنگ زمین یکسان بود، می تواند دو کارت را از انبار بردارد و نوبت بازی را به فرد بعدی بدهد.

Reverse یا ریورس

نماد ریورس بر روی کارت های بازی، نماد تغییر جهت است. در این شرایط باید جهت بازی را تغییر دهید. اگر بازی در جهت عقربه های ساعت است با رسیدن به این کارت باید جهت را به خلاف آن تغییر دهید و بالعکس. اما شما در شرایطی می توانید از قوانین این کارت استفاده کنید که رنگ آن با رنگ زمین یکسان باشد.

Skip یا اسکیپ

با رو شدن این کارت به شرطی که رنگ آن با رنگ زمین همخوانی داشته باشد، نوبت نفر بعدی از دست می رود و حق بازی در این سری از بازی را ندارد.

Wild یا وایلد

از این کارت در هر مرحله از بازی می توانید استفاده کنید. شما با رسیدن به این کارت تعیین می کنید که بازی باید با چه رنگی ادامه پیدا کند.

Wild draw یا واید دراو

این کارت می تواند نتیجه بازی را به کل تغییر دهد. چون تا حدی تعیین کننده رنگ برای ادامه بازی است. از طرفی هم بازیکن بعدی باید 4 کارت از کارت های ذخیره را بردارد.

محتویات داخل بسته بازی اونو

در هنگام خرید دقت کنید که محتویات بسته بازی فکری اونو باید شامل موارد زیر باشد:

 • 19 کارت سبز
 • 19 کارت زرد
 • 19 کارت آبی
 • 19 کارت قرمز

روی هر کدام از آن ها اعداد 1 تا 9 نوشته شده است. همچنین اونو دارای هشت کارت draw، هشت کارت Reverse و هشت کارت skip که به رنگ های آبی، قرمز، سبز و زرد و چهار کارت wild و wild draw است.

شرایط برنده شدن و پیروزی در بازی فکری uno

تعیین بازیکن در این بازی مهیج طبق دو قوانین خاص زیر صورت می گیرد:

در حالت اول، اولین بازیکنی که به اونو یا همان تک کارتی بودن برسد، و کارت های خودش را تمام کرده باشد، به عنوان برنده اعلام می شود. بازیکن در این مرحله سریعا باید کلمه «اونو» را بگوید.

در حالت دوم، برنده بازی کسی است که بتواند امتیاز کارت های خودش را به 500 امتیاز برساند. وقتی بازیکن کارت هایش تمام می شود، سایر بازیکنان باید کارت های خودشان را رو کنند و بر اساس اعداد و نماد های روی آن، به نفر اول به صورت زیر امتیاز بدهند:

 • امتیاز کارت های 0 تا 9 برابر با اعداد روی آنها
 • 20 امتیاز در برابر هر کارت ویژه

نحوه خرید اسباب بازی اونو

اگر به دنبال خرید و انتخاب باکیفیت ترین کارت های اسباب بازی اونو هستید، بهتر است از مراکز فروشگاهی اینترنتی معتبر مانند چیدو خرید خود را انجام دهید. با خرید از این مرکز می توانید از خدمات ضمانت نامه تضمین کالا و امکان مرجوعی در 7 روز پس از خرید بهره بگیرید. اما با انتخاب بازی فکری uno با خلق لحظه های شاد و مفرح برای کودک خود، حتما از خرید خود راضی و خرسند خواهید شد. چون این بازی، یک سرگرمی تمام عیار و آموزشی برای تقویت مهارت ها و یادگیری بهتر فرزند دلبند شما خواهد بود.

اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز
0 اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز

خرید اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز متناسب با سن و توانایی های کودکان، می تواند یکی از بهترین راهکارها برای بهبود توجه و دقت در آنها باشد. بدون شک فرزندان شما برای کسب نمرات درسی بالا و موفقیت در تحصیل و فعالیت های روزمره خودشان به افزایش دقت و تمرکز زیاد نیاز دارند. خوشبختانه شما می توانید این دقت و توجه را با خرید و انتخاب اسباب بازی های متناسب با سن آنها افزایش دهید.

به راحتی می توانید با یک تیر دو نشانه بزنید. اسباب بازی هایی را بخرید که هم کودک شما با آن سرگرم شود. هم جنبه آموزشی داشته باشد و ذهن و خلاقیت کودکتان را تقویت کند. حتی منجر به افزایش تمرکز و توجه آنها شود. اما اگر باز هم در خرید اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان خود نمی توانید درست تصمیم گیری کنید، نگران نباشید. ما در این مقاله از چیدو سعی کرده ایم بهترین و مناسب ترین اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان متناسب با سن آنها را برای شما معرفی کنیم. پس اگر به دنبال بهترین راهکار برای کمک به فرزند دلبند خود هستید تا تمرکز، دقت و توجه خودش را افزایش دهد، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

بهترین اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز

صادقانه می گوییم بهبود دامنه توجه و تمرکز در کودکان آسان نیست. این امر به تمرین فراوان، کار سخت و حذف هر عواملی که منجر به حواس پرتی کودکان می شود، نیاز دارد. خبر خوب این است که اسباب‌بازی‌های شگفت‌انگیز زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای کمک به این فرایند و بهبود تمرکز کودکان خود استفاده کیند، از جمله:

بازی فکری ماشین هوش تک توی (Tak Toy) مدل Happy Puppy

 ماشین هوش تک توی (Tak Toy)، یک اسباب بازی متحرک به شکل یک سگ است که با رنگ های متنوع و از جنس پلاستیک محکم و بادوام ساخته شده است. کودک شما در این بازی باید اشکال هندسی مختلفی را در سقف و کناره های این ماشین جاسازی کند.

بازی فکری ماشین هوش تک توی (Tak Toy) در آموزش اشکال هندسی، شناخت انواع رنگ ها، تقویت حرکات دست و مهارت بازی با اسباب بازی ها مختلف به کودکان شما تاثیر بسیار زیادی دارد. او باید برای قرار دادن قطعات مختلف در جاهای صحیح خودش تلاش و تمرکز کند.

ماشین هوش تک توی (Tak Toy)، برای کودکان 9 ماه تا 3 سال مناسب و بسیار کاربردی است.

بازی چوبی هوشکل

 بازی چوبی هوشکل، یک بازی فکری برای کودکان 2 سال به بالا است. به راحتی می تواند کودک شما را تشویق به تمرکز حواس و توجه زیاد کند. این اسباب بازی از چیدو، از چوب های طبیعی و رنگ های مجاز ساخته شده که هیچ گونه حساسیت و آلرژی از نظر رنگ و بو ندارد.

کودک شما برای اتمام بازی باید با تمرکز و هوش بالای خودش 16 قطعه چوبی را بر روی یک صفحه چوبی دیگر قرار دهد. قطعات چوبی با اشکال هندسی و رنگ های متنوع طراحی شده اند که به راحتی می توانند در آموزش اشکال هندسی و یادگیری رنگ ها هم موثر باشند.

پینه دوز بومزی

 با خرید و انتخاب پینه دوز بومزی برای کودکان خود به آنها کمک کنید تا دست به نخ شوند و اصول خیاطی و دوخت و دوز را یادبگیرند. آنها را تشویق کنید که این دوخت و دوز نیاز به تمرکز حواس و توجه زیادی دارد. آنها باید برای حیوانات چوبی خود لباس بدوزند. در آخر با داستان سرایی و قصه گویی می توانند با عروسک های خودشان بازی کنند.

خرید پینه دوز بومزی از چیدو می تواند یک هدیه مناسب و جذاب برای یادگیری مهارت های ظریف و تقویت حواس پنج گانه در فرزند دلبند شما باشد. این اسباب بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است. از طرفی هم از رنگ و چوب های طبیعی ساخته شده که قابلیت شستشو هم دارند.

نخواره اعداد چوبی با جعبه فلزی

 نخواره اعداد چوبی با جعبه فلزی از چیدو، یک اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز و سرگرم کننده برای کودکان 3 سال به بالا است. کودک شما باید در این بازی با دقت و تمرکز بالایی اعداد و حروف انگلیسی را با نخ در کنار هم ردیف کند. این کار به هماهنگی حرکات ظریف دست و چشم نیاز دارد که همین به نوبه خود باز هم دقت و تمرکز کودک شما را چند برابر می کند. یادگیری اعداد و تشخیص رنگ ها از همدیگر یکی از مزیت های انتخاب و خرید این بازی برای کودکان است.

بازی ساختنی آرتینا (Artina) مدل اوسا بنا

آیا کودک شما به ساخت و ساز و بنایی بازی علاقه زیادی دارد؟ چرا اسباب بازی های بنایی را به دنیای کودکانه آنها اضافه نمی کنید تا لذت ساخت و ساز برای آنها دو چندان شود.

اجازه دهید فرزند دلبند شما دنیای پیرامون خودش را کشف کند و از ساخته های دست خودش لذت ببرد. با خرید بازی ساختنی آرتینا (Artina) مدل اوسا بنا، مهارت های جذاب و مهیج ساختمان سازی را به کودکان خود آموزش دهید. این جعبه اسباب بازی از چیدو تمام امکانات و لوازم سرگرم کننده بنایی از آجرهای سفالی تا تخته بنایی را دارد.

بدون شک جذابیت این اسباب بازی به راحتی ذهن و توجه کودک شما را تشویق می کند تا برای ساخت خانه های رویایی خودش ساعت ها با آن سرگرم شود. بازی ساختنی آرتینا (Artina) مدل اوسا بنا برای کودکان سال به بالا بسیار مناسب و دوست داشتنی است. تمام قطعات این اسباب بازی از جنس پلاستیک بادوام ساخته شده اند که قابلیت شستشو را دارند.

بازی فکری وارونه

 اگر به دنبال یک اسباب بازی فکری مناسب برای آموزش قوانین وزن و تعادل برای کودک خود هستید، خرید و انتخاب بازی فکری وارونه از چیدو را به شما توصیه می کنیم.

این بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است. محتویات بسته بازی فکری وارونه شامل 48 مهره رنگی، 1 عدد پایه نگهدارنده، 1 عدد تاس، 1 عدد صفحه بازی به همراه راهنمای بازی است که کودک شما باید حواسش را برای برنده شدن در این بازی به طور کامل جمع کند. 2 الی 4 نفر می توانند در این بازی شرکت کنند. هر بازیکن باید مهره های همرنگ خودش را روی یک صفحه قرار دهد. سپس هر بازیکن به نوبت تاس را پرتاپ می کنند. بر اساس عدد شانس خودشان مهره ها را باید به گونه ای روی صفحه قرار دهند که تعادل صفحه حفظ شود و مهره ها نریزند.

این بازی نیاز به تمرکز و توجه خاصی دارد و می تواند به عنوان یک اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان، هدیه مناسبی برای آنها باشد.

لگو آمبولانس Gudi 9220

آیا کودک شما با ماشین های اسباب بازی با عملکرد های اختصاصی و شغلی علاقه خاصی دارد؟ پس خرید و انتخاب لگو آمبولانس Gudi 9220 از چیدو برای آنها می تواند یک آرزو باشد. این اسباب بازی با 200 قطعه لگو در رنگ های متنوع و جذاب، بدون هیچ گونه حساسیت رنگ و بو همراه با دو عدد مینی فیگور پرستار و بیمار می تواند فرزند دلبند شما را با محیط بیمارستان آشنا کند تا دیگر از دکتر و آمپول زدن ترسی نداشته باشد. این بستگی به همکاری شما دارد که هنگام بازی از کودک خود بخواهید تا با تمرکز و توجه خودش داستانی را برای این دو فیگور دوست داشتنی تعریف کند.

لگو آمبولانس Gudi 9220 برای کودکان 6 سال به بالا مناسب است و به راحتی می تواند تمرکز و توجه آنها را برای ساخت آمبولانس و قصه گویی افزایش دهد.

دار بافندگی چوبی Kapa‎‎

با خرید و انتخاب دار بافندگی چوبی Kapa‎‎، به کودک خود کمک کنید تا به دنیای تار و پود اسباب بازی های چیدو آشنا شود و خیال های کودکی خودش را بر روی دار چوبی ببافد. اما آنها را تشویق کنید که بافت یک طرح و رنگ قشنگ به تمرکز و دقت زیاد نیاز دارد. این دار چوبی به تقویت مهارت های حرکتی دست و چشم کودک شما کمک می کند تا بتواند حرکات ظریف بافندگی را امتحان کند.

هنگام خرید حتما کتابچه راهنما و سی دی آموزشی آن را تحویل بگیرید. همراه با آن بسته کامل باید حاوی دار بافندگی چوبی و کاموا در رنگ های مختلف و ملزومات بافندگی باشد. این اسباب بازی برای کودکان 6 سال به بالا و هم برای دختر و هم پسر مناسب و کابردی است.

بازی آموزشی سنجاقک (Sanjaghak) مدل دالی توپه

اگر به دنبال خرید یک بازی افزایش تمرکز و توجه در کودکان یکسال خود هستید که بازی کاملا بی خطر و ایمن و حتی متناسب با سن آنها باشد، خرید بازی آموزشی سنجاقک (Sanjaghak) مدل دالی توپه از چیدو را به شما پیشنهاد می کنید. این اسباب بازی از سری اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز در کودکان، از رنگ های شاد و جذاب و جنس پلاستیک مرغوب و با کیفیت ساخته شده که هیج گونه حساسیتی از نظر رنگ و بو برای کودک شما ندارد.

وزن قطعات آن کاملا متناسب با سن آنها بوده و خطر بلع یا برندگی را ندارد. از طرفی هم قطعات آن قابلتیت شستشو را دارد. محتویات این جعبه اسباب بازی را یک عدد چکش پلاستیکی، 4 عدد توپ پلاستیکی و یک صفحه بازی را شامل می شود.

اسباب بازی آموزشی سنجاقک (Sanjaghak) مدل دالی توپه جنبه سرگرمی و حتی آموزشی برای کودک خردسال شما را دارد. آنها باید با تمرکز و توجه زیاد بتواند توپ ها را با ضربه چکش، به حرکت دربیاورد. تشخیص رنگ و اشکال هندسی یکی دیگر از مزایای این بازی در کودکان است.

کودک برای وارد کردن ضربه مناسب باید بتواند هماهنگی لازم بین حرکات دست و چشم را ایجاد کند که همین باعث بهبود مهارت های حرکتی و افزایش تمرکز و توجه آنها می شود.

اسباب بازی میخ و چکش مزرعه

 اگر دوست دارید کودک شما با مزرعه های خیالی کتاب داستان های خود ارتباط بیشتری برقرار کند، بهتر است تصمیم تان را برای خرید و انتخاب اسباب بازی میخ و چکش مزرعه قطعی کنید. این اسباب بازی دوست داشتنی، از قطعات مختلف با اشکال متنوع حیوانات، پرندگان با حال و حوایی مزرعه تشکیل شده است.

محتویات بسته شامل تخته چوب پنبه، چکش چوبی، 55 قطعه ام دی اف در رنگ های مختلف، بسته میخ و آهنربا است. خرید این بازی مهارتی از چیدو را برای کودکان 4 سال به بالا توصیه می کنیم. اجازه دهید فرزند دلبند شما با کوبیدن چکش بر روی میخ ها مزرعه خیالی خودش را بسازد. بدون شک ساخت یک مزرعه زیبا و جذاب با این ترفند خاص نیاز به تمرکز و توجه قابل توجهی دارد. از این رو اسباب بازی میخ و چکش مزرعه به راحتی می تواند در کنار آموزش و سرگرمی، تمرکز و توجه کودک شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

بازی ساختنی مدل دانی بال بسته 105 تکه

اگر کودک شما دوست دارد با خلاقیت و ابتکار عمل خودش چیزی را بسازد و دوباره آن را خراب کند، بازی بازی ساختنی مدل دانی بال بسته 105 تکه می تواند برای او یک هدیه مهیج و شادی بخش باشد. این بازی شامل 98 قطعه ساختنی در اندازه‌های مختلف، 1 عدد صفحه چیدمان و 6 توپ است که کودک شما می تواند با قطعات زیادی که در اختیار دارد مسیرهای مختلفی را برای حرکت توپ ها ایجاد کند.

این بازی برای کودکان 4 تا 10 سال کاملا مناسب و کاربردی است که آنها برای ساخت مسیر توپ ها باید دقت کامل داشته باشند و تمام حواسشان را جمع بازی کنند.

ساخت مسیر درست و حرکت توپ ها در این مسیر به آنها آموزش می دهد که برای رسیدن به هر هدفی باید از خلاقیت و توانایی های خود همراه با دقت و تمرکز کافی استفاده کرد. تمام 105 قطعات رنگی این اسباب بازی از چیدو قابلیت شستشو صددرصدی را دارند.

روپک چوبی مدل پرتاب حلقه

بازی روپک چوبی مدل پرتاب حلقه از سری اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز، فقط یک بازی و سرگرمی نیست. یک بازی پرتحرک و ورزش هیجانی است که کودک شما را به تحرک وادار می کند. اما حلقه ها هنگام پرتاپ باید روی میله قرار بگیرند تا بازیکن بتواند برنده بازی باشد. پرتاب این حلقه ها نیاز به تمرکز و توجه بسیار زیادی دارد. از این رو خرید روپک چوبی مدل پرتاب حلقه از چیدو می تواند یک بازی کاملا مهیج و آموزشی برای تقویت مهارت های حرکتی باشد.

مزیت دیگر بازی پرتاب حلقه این است که کودک شما هم می تواند به تنهایی و هم گروهی این بازی را انجام دهد که همین باعث تشویق آنها به بازی ها و فعالیت های گروهی می شود. این بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است و حتی شما هم می توانید با کودک خود همبازی شوید.

بازی فکری بریکس چوبی 40 قطعه سپتا

 اگر کودک شما به ساخت سازهای مختلف با قطعات چوبی علاقه زیادی دارد و دائما می خواهد از قطعات مختلف برای ساخت دنیای کودکانه خودش استفاده کند، بدون شک خرید و انتخاب بازی فکری بریکس چوبی 40 قطعه سپتا از چیدو می تواند یک هدیه بی نظیر و مهیج برای او باشد.

این بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب و مفید است. قطعات آن از چوب طبیعی ساخته و با رنگ های کاملا ایمن و بی خطر گیاهی رنگ آمیزی شده اند. امکان ساخت طرح های مختلف با این قطعات وجود دارد و کودک شما می تواند با خلاقیت و نوآوری خودش و تمرکز و توجه به نوع چیدمان قطعات، دنیای خیالی خودش را بسازد.

افزایش خلاقیت و مهارت های جسمی فکری در کودکان با این اسباب بازی چوبی یکی دیگر از مزیت هایی است که هنگام خرید آن می توانید در نظر بگیرید.

لگو کلاسیک مدل بریکس 310 تکه

اگر کودک شما این عادت را دارد که ساعت ها خودش را با سرهم بندی کردن قطعات مختلف و ساخت اشیاء متنوع سرگرم کند، و علاقه زیادی روی تمرکز بر یک موضوع یا مسئله خاصی را دارد، بهتر است در خرید و انتخاب لگو کلاسیک مدل بریکس 310 تکه تردید نکنید. این اسباب بازی با دارا بودن تعداد 310 تکه متنوع و رنگارنگ در شکل های مختلف می تواند برای کودک شما یک سرگرمی بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد.

نگران حساسیت ناشی از قطعات لگو کلاسیک مدل بریکس 310 تکه نباشید. تمام قطعات از جنس پلاستیک مرغوب با استحکام بسیار بالایی ساخته شده اند.

هیچ گونه حساسیت از نظر رنگ و بو را برای فرزند دلبند شما ندارد. اما مراقب تشخیص نوع اصل اسباب بازی از غیر اصل آن باشید. در موارد غیر اصل، قطعات به راحتی متصل و جدا نمی شوند اما قطعات اصل با کوچک ترین حرکتی از هم جدا می شوند. بهتر است برای اطمینان از اصل و غیر اصل بودن اسباب بازی، آن را از فروشگاه اینترنتی معتبر مانند چیدو خریداری کنید.

با خرید این لگو، کامل می توانید ذهن کودک خود را به چالش بکشانید و از او بخواهید سازه های مختلف را با توجه به اشکال متنوع بسازد. بدون شک این ساخت و سرهم بندی قطعات نیاز به تمرکز و توجه زیادی دارد. برای همین لگو کلاسیک مدل بریکس 310 تکه می تواند تاثیر بسیاری در مهارت آموزشی و افزایش تمرکز کودک شما داشته باشد. این بازی برای کودکان 4 سال به بالا بسیار آموزنده و کاربردی است.

اسباب بازی ساختنی دوبی آی توی (I Toy) مدل هلی کوپتر

 اگر کودک شما، عاشق پرواز و سیر در آسمان ها و فضای خیالی خودش است، و شما به عنوان یک والدین دلسوز دوست دارید یک اسباب بازی متناسب با علایق کودک خود را خریداری کنید، انتخاب اسباب بازی ساختنی دوبی آی توی (I Toy) مدل هلی کوپتر از چیدو را به شما توصیه می کنیم.

تعداد قطعات لگو این اسباب بازی 25 قطعه از جنس بسیار مرغوب و با کیفیت است. اسباب بازی دوبی آی توی، برای کودکان 3 سال به بالا مناسب در نظر گرفته می شود. هیجان بازی با دوبی آی توی این است که هلی کوپتر آن قابلیت بازی و چرخیدن را دارد.

در کنار هیجان و نشاطی که دوبی آی توی مدل هلی کوپتر برای کودک شما به ارمغان می آورد، او را وادار به تحرک می کند. افزایش تمرکز و توجه کودکان برای ساخت این هلی کوپتر و سرهمبندی قطعات، یکی دیگر از مزیت های بازی با آن است.

بازی ساختنی دوبی آی توی (I Toy) مدل قطار

اکثر کودکان از سرگرم شدن با قطارهای اسباب بازی که شبیه به قطارهای واقعی حرکت می کنند، لذت می برند. اگر دوست دارید کودک شما هم هیجان و شوق سفر با قطارهای اسباب بازی خودشان را تجربه کنند، خرید و انتخاب بازی ساختنی دوبی آی توی (I Toy) مدل قطار از چیدو می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

این اسباب بازی متفاوت با سایر لگوها، قابلیت حرکت کردن لوکوموتیو ها را ایجاد می کند. حتی استاندارد ملی کیفیت و CE اروپا را دارد. بدون شک، خرید قطار متحرک با قطعات رنگارنگ متنوع می تواند یک هدیه بسیار مناسب برای کودک شما باشد که او را تشویق می کند برای ساخت قطار، توجه و تمرکز خودش را کاملا روی آن متمرکز کند.

دوبی آی توی (I Toy) مدل قطار، برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است و قطعات آن فاقد هرگونه حساسیت و بو بوده و کاملا قابلیت شستشو را دارند.

پازل چوبی حیوانات دریایی - آبزیان

 اگر دوست دارید کودک خود را با دنیای زیر آب و حیوانات دریایی آشنا کنید، یا می خواهید آنها را در اعماق اقیانوس های ساخته شده از جنس اسباب بازی غرق کنید، پس پازل چوبی حیوانات دریایی از چیدو می تواند بهترین گزینه برای انتخاب خرید شما باشد.

این بازی فکری، کاملا آموزشی و جذاب است که به فرزند دلبند شما کمک می کند تا انواع ماهی و آبزیان را بشناسد. حتی او را تشویق می کند برای ساخت دنیای زیر آبی خیالی خود، تمرکز و توجه زیادی به خرج دهد تا بتواند از دنیای آبی خودش لذت ببرد.

قطعات پازل چوبی حیوانات دریایی، آبزیان برای کودکان 1 سال به بالا کاملا مناسب و بی خطر هستند. خیالتان بابت هر گونه حساسیت و خطر احتمالی بلع قطعات را حت باشد. این بازی در کنار افزایش و بهبود تمرکز می تواند خلاقیت در کودکان شما را بهبود ببخشد و آنها را به یادگیری بیشتر تشویق کند.

پازل چوبی هوش مدل عروسک

پازل چوبی هوش مدل عروسک از چیدو، یک سرگرمی راحت و آسان برای کودکان 2 سال به بالا است. تمام قطعات آن از چوبی کاملا طبیعی ساخته شده اند که هیچ گونه خطری برای کودک شما ندارد. محتویات بسته بازی شامل 16 قطعه ی چوبی و یک صفحه است.

کودک شما باید طبق الگوهای راهنما، قطعات چوبی را در کنار هم قرار دهد. این کار نیاز به دقت و توجه بالایی دارد که کودک را تشویق به تمرکز و بهبود مهارت های ذهنی می کند. از طرفی هم، پازل چوبی هوش مدل عروسک‎ در آشنایی اعداد به کودکان نقش موثری دارد که به آنها در یادگیری اعداد و شمارش آنها کمک می کند. پس برای اینکه بتوانید فرزند خردسال تان را از همین کودکی با مسائل ریاضی آشنا کنید، در خرید پازل چوبی هوش مدل عروسک‎ تردید نکنید.

قطار چوبی مونته سوری 1068

انتخاب قطار چوبی سوری 1068 یک اسباب بازی مناسب برای کودکان 2 سال به بالا است که با داشتن 2 واگن و 1 لوکوموتیو همراه با تعدادی اشکال چوبی می تواند سرگرمی مناسبی برای آنها باشد. علاوه بر آن، یک طناب به طول 10 سانتی متر دارد که کودک شما به راحتی می تواند این اسباب بازی را در هر جا و مکانی به دنبال خودش بکشاند و با آن بازی کند. برای همین، بازی با قطار چوبی مونته سوری کودک شما را تشویق به تحرک و جنب و جوش می کند. از طرفی هم، دارای اشکال مختلف با قطعات متنوع است که چرخ های آن قابلیت چرخش و حرکت را دارند، که همین ذوق و شوق کودک شما را چند برابر می کند.

ساختن اشکال مختلف با قطعات متنوع این اسباب بازی نیاز به توجه و تمرکز زیادی دارد که از این رو باعث افزایش بهبود مهارت های ذهنی در آنها می شود.

اسباب بازی چوبی مونته سوری مشاغل Preschool

خرید اسباب بازی چوبی مونته سوری مشاغل Preschoolاز چیدو یک انتخاب تمام عیار برای کودکان 3 سال به بالا است که هر آنچه کودک شما برای یادگیری به آن نیاز دارد را شامل می شود. از آموزش مشاغل گرفته تا میوه ها، آشنایی با حیوانات و اعداد و جمع و تفریق و حتی رنگ ها و ماهیگیری مگنتی و قلاب ماهی گیری آهنربایی با اسباب بازی چوبی مونته سوری برای فرزند دلبند شما امکان پذیر است.

 بدون شک یادگیری همه این مهارت ها به تمرکز حواس و توجه زیاد نیاز دارد. با خرید آن می توانید در خرید یک اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز و کامل برای یادگیری کودک خودتان و آمادگی ذهنی و فکری او برای سال های پیش دبستانی را سرمایه گذاری کنید. دنیای آموزش همراه با بهبود مهارت های حرکتی و ذهنی بهترین و موثر ترین مزیت سرگرم شدن کودک شما با اسباب بازی چوبی مونته سوری مشاغل Preschool است. حتما کودک تان از شما بابت این هدیه بی نظیر تشکر خواهد کرد.

تخته لگاریتمی چوبی مونته سوری Preschool 2020

اگر به دنبال آموزش اعداد و یادگیری مهارت های ریاضی به کودک 3 سال به بالای خود هستید، که در کنار آموزش بخواهید کودک خود را با بازی سرگرم کنید، خرید تخته لگاریتمی چوبی مونته سوری Preschool 2020 از چیدو را به شما پیشنهاد می کنیم.

با انتخاب آن به راحتی می توانید با تکنیک مونته سوری ذهن کودک خود را به چالش بکشانید. او کم کم یاد می گیرد برای انجام بازی و لذت آن باید تمام حواس خودش را جمع کرده و کلا بر روی بازی تمرکز کند. بهبود توجه و تمرکز در کنار آموزش حروف انگلیسی، حیوانات، وسایل نقلیه و اعداد به صورت قطعات چوبی پازلی از مزیت های بی نظیر این تخته لگاریتمی است. در کنار همه این ها کودک شما می تواند ماهیگیری را تجربه کند و از بازی با قلاب آهنربایی ماهیگیری لذت ببرد.

بازی ساختنی پلی مگنت (Play Magnet) مدل 1017

بازی ساختنی پلی مگنت یک بازی کاملا آموزشی و سرگرم کننده برای کودکان 5 سال به بالا است. محتویات این اسباب بازی شامل قطعات مختلف و متنوع و رنگارنگ هندسی است. همراه آن 50 عدد قطعه میله صاف و 8 عدد قطعه خمیده با 36 عدد گوی صیقلی قرار دارند که بدون شک همه آنها با همدیگر می توانند ساعت ها کودک شما را سرگرم کنند.

ساخت این قطعات با آهن ربای متصل به آنها انجام می شود که کودک شما را تشویق به تمرکز حواس می کند. برای همین یکی از مزیت های اصلی این بازی در کنار بهبود مهارت و هماهنگی بین چشم و دست، افزایش توجه و تمرکز آنهاست.

با خرید بازی ساختنی پلی مگنت (Play Magnet) مدل 1017 از چیدو برای افزایش تمرکز و بهبود مهارت های ذهنی آنها می توانید گام بسیار بزرگی را برای موفقیت تحصیلی آنها بردارید. چرا که اکثر اسباب بازی برای افزایش تمرکز به ندرت می توانند شما را به اهداف خرید تان برسانند. اما بازی ساختنی پلی مگنت هیجان و نشاط خاصی را به همراه دارد که بدون شک کودک شما آرزوی داشتن آن را دارد.

سخن آخر

اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان می‌توانند یکی از راه‌هایی تشویق آنها برای تمرکز حواس در حین انجام بازی باشند. شما می توانید با انتخاب و خرید حتی یک مدل از اسباب بازی های افزایش دقت و تمرکز که در این مقاله از چیدو متناسب با سن و نیاز کودک خود، نقاط ضعف و مثبت آنها را هنگام یادگیری و آموزش بازی شناسایی کنید. دقت داشته باشید تشخیص این نقاط در دوران کودکی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط مثبت کودکان شما در این سنین می تواند نقش موثری در موفقیت و استقلال آنها در نوجوانی و حتی بزرگسالی داشته باشد. پس بهتر است به خرید اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان خود به عنوان یک سرمایه گذاری مفید و موثر در پیشرفت آنها نگاه کنید، نه هزینه اضافی.

با این حال اگر قصد خرید اسباب بازی برای افزایش دقت و تمرکز در کودک خود دارید، بهتر است آنها را از مراکز فروشگاهی معتبر مانند چیدو خریداری کنید تا از تضمین کیفیت و مرغوبیت آنها مطمئن باشید.

کلیه اسباب بازی های فکری کودکان در چیدو با ضمانت نامه تضمین کالا و خدمات مرجوعی تا 7 روز پس از خرید به فروش می رسند، ضمن اینکه با تحویل فوری در کمترین زمان ممکن می توانید در هنگام هرگونه جشن تولد یا نیاز به تهیه اسباب بازی برای کودکان خود سریعا برای خرید در سایت چیدو اقدام کنید.

داستان کارخانه اسباب بازی خرس طلایی Golden bear toys
0 داستان کارخانه اسباب بازی خرس طلایی Golden bear toys

داستان کارخانه اسباب بازی خرس طلایی Golden bear toys

بنا داریم داستان تاسیس و راه اندازی شرکت های معتبر تولید اسباب بازی را تعریف کنیم. شرکت هایی که با روزی بسیار کوچک و خانوادگی بودند و اینک بین المللی و بسیار بزرگ.

این مقاله اختصاص داده شده به شرکت انگلیسی خرس طلایی Golden bear toys

 

سال 1979

جان هیلز و کریستین نیکولز با به دست آوردن تجارب بسیار در شغل های قبلی خود در شرکت چاد ولی، مشتاق بودند تجارت اسباب بازی خود را راه اندازی کنند. آنها با اشتیاق فراوان، شرکت Golden Bear Products Ltd را تاسیس کردند که به سرعت به تولید کننده پیشرو اسباب بازی های نرم و عروسکی با تاکید بر کیفیت، ایمنی و قابلیت اطمینان تبدیل شد. شرکت در Shropshire با 26 کارمند شروع به تولید اسباب‌بازی‌های سفارشی برای 4 مشتری اولیه خود کرد که آن ها Mothercare، Boots، BHS و Woolworths بودند.

 

 

سال 1981

در سال 1981، شرکت اسباب‌بازی‌های خرس طلایی Golden Bear  اولین کاتالوگ محصولات خود را با نماد اسباب‌بازی عروسک نرم خرس طلایی معرفی و عرضه کرد.

 

 

سال 1982

شرکت خرس طلایی Golden Bear رشد می کند. 

در چند سال پیشرو، هر سال گردش مالی دو برابر می شد و در اواسط دهه 80، شرکت به خانه سوم خود در Wrockwardine Wood نقل مکان کرد. شرکت تاکید زیادی بر تولید طرح‌های عالی و کیفیت عالی داشت و در عین حال به دنبال ایجاد شهرت عالی در صنعت بود.

 

 

سال 1985

آدم برفی

اسباب‌بازی‌های آدم برفی توسط Golden Bear طراحی و تولید شد و به ‌عنوان اولین مجموعه کاراکتر شرکت، دارای مجوز ( لایسنس ) گردید.  در روزهای اولیه گرفتن مالکیت و مجوز لایسنس توانست به موفقیت‌های عظیمی دست یابد.

 

 

سال 1991

 

Edd the Duck یکی دیگر از شخصیت‌های موفق بی‌بی‌سی شده بود و لایسنس و مجوز آن بسیار موفق بود

هیجان انگیز تر اینکه، Edd the Duck عروسک المپیک برای تیم بریتانیا شد.

 

 

سال 1993

حرکت به سوی موفقیت

شرکت خرس طلایی به یک دفتر و انبار جدید ساخته شده در هورتون وود نقل مکان کرد. بیشتر تولیدات در آسیای شرقی منتقل شد ، اما شرکت هم چنان بر استفاده از تخصص طراحی خود در بریتانیا برای ایجاد محصولات با کیفیت تاکید داشت. دفتر مرکزی جدید به مساحت 68000 فوت مربع بنا شد. آنجا مکانی دوست داشتنی برای بخشهای نوآوری و ایده پردازی، فروش، بازاریابی، انبار و تبدیل شد.

 

 

سال 1995

محصولات کلاسیک بسیاری طراحی و تولید شد

در این سال آثار کلاسیک بیشتری به محصولات اضافه شد - موز در لباس خواب، نودی ، پینگو ، پت پستچی ، وینی پو و توماس موتور تانک.

 

 

سال 1996

دسته بندی های جدید

شرکت شروع به تنوع بخشیدن به سایر دسته‌بندی‌های محصولات خود کرد و توانمندی ها و قابلیت های خود را گسترش داد و با «اولین توماس من» بر اساس موتور همیشه محبوب توماس تانک، به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

 

 

سال 1997

Teletubbies

شرکت خرس طلایی یک قرارداد مجوز با BBC Worldwide برای تولید Teletubbies امضا کرد و اولین 4 اسباب بازی عروسکی نرم سال بعد با استقبال زیادی به بازار عرضه شد.

 

 

سال 1998

برنده اسباب بازی سال

نسخه‌های اسباب‌بازی عروسکی نرم Tinky-Winky، Dipsy، Laa-Laa و Po موفقیت بزرگی کسب کردند و شرکت خرس طلایی برنده جایزه «اسباب بازی سال» شد. دسته محصولات  Teletubbies در طول سال های بعد با اضافه شدن خطوط مخملی و پلاستیکی به طور قابل توجهی متنوع شد.

 

 

سال 2010

عروسک نماد المپیک

شرکت خرس طلایی جایزه نهایی را به دست آورد - مجوز طراحی و تولید عروسک نماد المپیک برای المپیک 2012 لندن را دریافت کرد . این موفقیتی بسیار درخشان برای شرکت بود.

 

 

سال 2017

سال شلوغ دفتر هنگ کنگ شرکت خرس طلایی

یک مجموعه جدید هیجان‌انگیز به نام Bush Baby World با شخصیت‌های زیبا با چشم‌ها و گوش‌های تکان‌دهنده طراحی  شد. این مجموعه در بیش از 50 کشور توزیع شد که سفارشات بسیاری به دفتر شرکت خرس طلایی در هنگ کنگ ارسال شد و دفتر هنگ کنگ سال بسیار شلوغی برای تولید و ارسال سفارش ها داشت.

 

 

سال 2021

متخصص در بازی

شرکت خرس طلایی هنوز در حال توسعه اسباب‌بازی‌ها و عروسک های خلاقانه، خلاقانه و فوق‌العاده سرگرم‌کننده برای برنامه‌های  شناخته‌شده کودک در تلویزیون هستند مانند Hey Duggee، Bing و In The Night Garden .

 شرکت هر روز در حال طراحی انواع اسباب‌بازی‌ها و بازی‌های جدید هست که با یک هدف طراحی شده‌اند. سرگرم کننده بودن!

 

 

 

https://www.goldenbeartoys.com/about-us/our-story

https://www.goldenbeartoys.com/

اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال
0 اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال

یکی از مهم‌ترین مواردی که هر پدر و مادری باید به آن دقت کند، خرید اسباب‌بازی و انتخاب صحیح آن متناسب با سن‌وسال کودک است. همه می‌دانیم که بازی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای رشد کودک است و والدین باید اسباب‌بازی‌هایی را خریداری کنند که کودک به آن‌ها علاقه داشته باشد و اسباب‌بازی متناسب با سن کودک باشد. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که چه نوع اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال است. همچنین باید والدین گرامی را با ویژگی‌های کودکان زیر دو سال آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

ویژگی کودکان زیر دو سال

کودکان زیر دو سال در این سن در دوران رشد و تکامل مهم زندگی خودشان هستند. آن‌ها قصد دارند دنیای اطرافشان را کشف کنند و بدانند در اطرافشان چه می‌گذرد. کودکان معمولاً در این سن صحبت کردن و راه رفتن را شروع می‌کنند. آن‌ها زمانی که می‌ایستند می‌توانند به توپ ضربه بزنند و مهارت‌های انگشتان و دستان خودشان را تقویت کنند. علاوه بر این کودکان زیر دو سال به‌راحتی می‌توانند در این سن نام اشیا، نام افراد آشنا، اجزای بدن و... را به‌راحتی تشخیص دهند. علاوه بر همه این موارد قوه تخیل، در کودکان زیر دو سال شکل می‌گیرد و آن‌ها به‌راحتی تصاویر را در ذهن خود شکل می‌دهند.

کودکان در این سن به‌راحتی می‌توانند نیازها و خواسته‌هایشان را شناسایی کنند و آن‌ها را در قالب جملات ساده بیان کنند. همه می‌دانیم که نوع اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال که والدین انتخاب می‌کنند در رشد و تکامل کودک نقش مؤثری دارد و متخصصین کودکان زیر دو سال بر این عقیده هستند که انواع اسباب بازی ها که والدین خریداری می کنند می تواند مهارت های رشدی و حرکتی کودکان را تا حدودی تقویت کرده و سبب بهبود ارتباطات آن ها شود. پس در نهایت برای خرید انواع اسباب بازی دقت لازم را داشته باشید.

·      اسباب‌بازی مناسب رشد کودک برای سه‌ماهه اول

در این دوره از سن کودک اسباب‌بازی‌ها برای تحرک جسمی کودک نیستند و بیشتر حواسی مثل؛ نگاه کردن، شنیدن و احساس کردن را در کودک تحریک می‌کنند. اسباب بازی های مناسب این سن شامل: انواع بازی بای آهنگی و موزیکال، زنگوله، اسباب بازی های رنگی و همچنین جغجغه می باشند.

·      اسباب‌بازی مناسب برای کودکان سه الی شش ماه

در این مرحله کودکان قادر به هماهنگی چشم و دست می‌شوند و می‌توانند تا حدودی اشیا را چنگ بزنند و یا بفشارند. به‌طورکلی اسباب‌بازی‌هایی مثل: توپ‌های پارچه‌ای، وسایل بازی که مخصوص دندان‌درآوردن هستند، قطعه‌های خانه‌سازی و... برای این سن کودک مناسب هستند.

·      اسباب‌بازی مناسب سن یک‌سالگی

در سن یک‌سالگی اسباب‌بازی‌هایی برای کودک مناسب هستند که در برابر فعالیت‌های او بتوانند واکنش نشان دهند. چراکه در این سن کودک می‌تواند ویژگی اغلب اسباب‌بازی‌ها را از یکدیگر تشخیص دهد و بین اشیا تمایز ایجاد کند. کودکان از بازی‌هایی که مناسب سنشان است لذت می‌برند و دوست دارند اشیا را روی یکدیگر قرار دهند و این کار را چندین بار تکرار کنند. اسباب‌بازی‌هایی که برای کودکان یک‌ساله مناسب هستند شامل: جورچین، خانه‌سازی، آب‌بازی، تلفن‌های اسباب‌بازی، کتاب‌های رنگارنگ هستند.

·      اسباب‌بازی مناسب کودکان یک سال و نیم

در سن یک سال و نیم کودکان به مرحله آگاهی از زندگی خود می‌رسند و می‌دانند که هر شی‌ء چه کارکردی دارد. به‌طور مثال توپ برای پرتاب و شوت کردن است. اسباب‌بازی‌هایی که برای این سن مناسب هستند شامل: تخته‌های میخ گذاری، برخی اسباب‌بازی‌ها که بتوانند سوار آن‌ها شوند، تخته‌های قالب دار و توپ هستند. شما برای خرید انواع اسباب‌بازی‌های مناسب کودکان یک سال و نیم می‌توانید از وب‌سایت چیدو استفاده کنید و اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال را خریداری کنید.

·      اسباب‌بازی مناسب کودکان دو سال

اسباب‌بازی‌هایی که برای کودکان دو سال خریداری می‌کنید سبب سرگرمی کودکتان می‌شوند ‌و می‌توانند چندین ساعت او را سرگرم کنند. این اسباب‌بازی‌ها شامل: عروسک و حیوانات پارچه‌ای، قاشق و سطل و بیلچه برای آب‌بازی و ماسه بازی، کتاب‌های قصه، قطعات خانه‌سازی و... می‌باشد. از دیگر اسباب‌بازی‌هایی که برای این سن می‌توان نام برد:

 • بازی با مانع
 • سرسره
 • انواع بلوک‌های پلاستیکی و چوبی
 • بازی‌های شمارش اعداد
 • توپ‌های رنگی

بهتر است والدین بدانند بازی روشی مؤثر برای ارتقا دادن مهارت‌های حرکتی، ذهنی و جسمی کودکان است. پس درنتیجه بهترین و مؤثرترین راه آموزش کودکان از طریق بازی کردن است.

 

مشخصه‌های رفتاری کودکان زیر دو سال چیست؟

با درک رفتارهای کودک در زیر دو سال می توان اسباب بازی های مناسبی برای کودکان انتخاب کرد. در ادامه به برخی از ویژگی های رفتاری کودکان زیر دوسال اشاره می کنیم که باعث می شود در انتخاب اسباب بازی مناسب کمک شایانی بکند.

 1. کودک در این سن می‌تواند به‌تنهایی راه برود
 2. اسباب‌بازی‌هایش را هنگام راه رفتن از پشت سرش بکشد
 3. شروع به بازی کردن می‌کند
 4. کودک می‌تواند ایستاده به توپ ضربه بزند
 5. کودک می‌تواند مهارت‌های انگشتان و دست‌های خود را افزایش دهد.
 6. نام اشیا، اجزای بدن و افراد آشنا را می‌داند.
 7. کودک قادر به دنبال کردن دستورالعمل‌های ساده است.
 8. از عبارات ساده استفاده می‌کند.
 9. اشیا را حتی اگر زیر چندین پوشش مخفی کنید می‌تواند، پیدا کند.

 

نکات مهم در زمان خرید اسباب‌بازی برای کودکان زیر دو سال چیست؟

 1. اسباب‌بازی خریداری‌شده باید قابل شستشو باشد
 2. اسباب‌بازی‌های پارچه‌ای که خریداری می کنید باید مقاومت خوبی در برابر شعله داشته باشند.
 3. همه اسباب‌بازی‌های خریداری‌شده باید از مواد اولیه غیر سمی باشند.
 4. هیچ‌وقت از اسباب‌بازی‌های فرسوده و قدیمی که غیراستاندارد هستند برای کودک استفاده نکنید.
 5. سعی کنید اسباب‌بازی‌ها را متناسب با جثه کودک انتخاب کنید.
 6. اسباب‌بازی نباید پرسروصدا یا دارای اصوات آزاردهنده برای کودک باشد.

 

اسباب‌بازی مناسب برای رشد کودک زیر دو سال

1.    عروسک‌های انگشتی

والدین می‌توانند با خرید عروسک‌هایی که به شکل حیوانات هستند، اسم انواع حیوانات و همچنین صداهای آن‌ها را به کودک آموزش دهند. علاوه بر این اگر فرزند شما عادت به مکیدن و جویدن ناخن دارد، شما می‌توانید با استفاده از این عروسک‌ها او را از این کار منع کنید. به‌طورکلی استفاده از عروسک‌های انگشتی در شناخت بهتر حیوانات تأثیر زیادی دارند. قیمت خرید آن‌ها هم مثل خرید جوجه رنگی مناسب است و والدین تحت‌فشار اقتصادی قرار نمی‌گیرند.

2.    خرید عروسک برای ایجاد حس مادری

از قدیم عروسک‌ها عضو ثابت کودکی دختران بوده‌اند. در هر سنی و همیشه دختران حس مادرانگی خودشان را به عروسک‌هایشان منتقل می‌کنند. والدین نیز باید انواع عروسک‌های مناسب را تهیه کنند و سعی کنند دختر خود را برای پذیرفتن مسئولیت آماده کنند که در آینده پذیرش مسئولیت برای او آسان‌تر باشد.

3.    تشک بازی مدل حیوانات

تشک بازی یکی از انواع بازی‌های مهیج به همراه توپ است، این بازی علاوه بر تخلیه انرژی کودک می‌تواند به‌عنوان یک بازی تعاملی و جمعی نیز استفاده شود. کودک شما با بازی کردن با تشک درون یک دنیای فانتزی کوچک و رنگی خودش را می‌بیند و از گذران وقت در آنجا لذت زیادی می‌برد. درواقع شکل تشک برای کودکان بسیار جذاب و گیراست. یکی دیگر از مزایایی که این تشک دارد قابلیت شستشوی آن است. به‌طورکلی این اسباب‌بازی ایده خوبی برای سرگرمی کودک شما به شمار می‌رود و علاوه بر آن شما می‌توانید اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال را از سایت چیدو خریداری کنید.

 

رعایت نکات ایمنی بعد از خرید اسباب‌بازی

بعدازاین که اسباب‌بازی مناسب سن کودکتان را خریداری کردید، مهم‌ترین نکته اطمینان از آشنایی و طریقه استفاده از آن است. بهترین راه برای انجام این کار، این است که در زمان بازی بر آن‌ها نظارت کافی داشته باشید. بازی والدین با کودکان علاوه بر تقویت همدلی، سبب می‌شود ایمنی آن‌ها تأمین شود. علاوه بر این شما باید مرتباً اسباب‌بازی‌ها را چک کنید که شکسته یا غیرقابل استفاده نباشند و اگر شکستگی در قطعات اسباب‌بازی مشاهده کردید بلافاصله آن را تعمیر کنید و اگر نشد آن را دور بریزید. البته برخی از اسباب‌بازی‌های پلاستیکی را می‌توانید با مواد شوینده و صابون ضد باکتری به‌خوبی بشویید، اما بهتر است ابتدا دستورالعمل‌های سازنده محصول را بخوانید.

سایر نکات مربوط به اسباب‌بازی

والدین برای خرید اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال دقت داشته باشند که قطعات مکانیکی مثل: چرخ‌دنده، فنر، لولا یا چرخ برای کودکان زیر دو سال خطرناک است. اسباب‌بازی‌های پرتابی مثل: بومرنگ ممکن است سبب آسیب رساندن به چشم کودک شوند و اگر این نوع اسباب‌بازی را برای کودکتان خریداری می‌کنید، قبل از هر چیزی باید توصیه‌های ایمنی را در نظر بگیرید و به کودک گوشزد کنید که مراقب اطرافیانش باشد. قبل از دادن اسباب‌بازی به کودک آن‌ها را از بسته‌های پلاستیکی‌شان خارج کنید.

کاورهای پلاستیکی بسیار خطرناک هستند به‌طوری‌که ممکن است کودک آن‌ها را روی سرخود بکشد و دچار خفگی شود. بادکنک‌ها نیز برای کودکان سرگرم‌کننده هستند و اغلب کودکان به بادکنک علاقه‌مندند، اما ممکن است خطراتی هم برای کودک داشته باشد و کودک قطعات تکه‌تکه شده بادکنک ترکیده شده را در دهان خود قرار داده و ببلعد. قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که اسباب‌بازی‌های باتری خور اصلاً مناسب کودکان زیر ۲سال نیستند و نباید برای او این اسباب‌بازی‌ها را فراهم کنید. چراکه کودک می‌تواند به‌راحتی درپوش باتری را جدا کند و آن را دردهان خود قرار دهد.

 

اسباب‌بازی فکری برای تشویق کودک به جستجو و حل مسائل

انواع اسباب‌بازی‌های فکری این فرصت را به کودکان می‌دهند تا او بتواند مهارت‌های جدید خودش را بارها و بارها تمرین کند. برخی اسباب‌بازی‌ها به کودکان این فرصت را می‌دهند تا به کمک‌مربی یا به‌تنهایی چیزی را کشف و جستجو کنند، مهارت‌های منطقی خودشان را تقویت کنند و به آن‌ها کمک کنند تا به‌تنهایی مشکلاتشان را حل‌وفصل کنند. علاوه بر این موارد اسباب‌بازی‌های فکری به کودک کمک می‌کنند تا مهارت‌های روابط فضایی، مهارت‌های حرکتی ظریف، هماهنگی دست و چشم‌ها و... را توسعه دهند. اسباب‌بازی‌های فکری شامل: مواد هنری مثل خاک رس، مداد رنگی یا خمیربازی، رنگ، پازل. هستند.

 

اسباب‌بازی‌های فکری برای افزایش تخیل کودک

خلاقیت کودک در سنین ۲ الی ۳ سالگی اوج می‌گیرد و او می‌تواند نقش شخص دیگری مثل پادشاه را بر عهده بگیرد و خودش را در این نقش تصور کند. به‌طورکلی شما باید به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که برای رشد کودکتان مناسب باشند. شما باید سعی کنید اسباب‌بازی مناسبی برای سوادآموزی، مهارت‌های زبانی و مهارت‌های حل مسئله کودک خریداری کنید. اسباب‌بازی‌های مناسب برای افزایش قوه تخیل شامل: بشقاب‌های پلاستیکی و غذاهای اسباب‌بازی، حیوانات و عروسک‌ها، لباس‌های شخصیت‌های کارتونی، انواع کامیون‌ها و قطارها، خانه‌های عروسکی و... که بتوانند تخیل کودک را پرورش دهند.

 

اسباب‌بازی‌هایی باهدف ارتباط والدین و کودک را خریداری کنید

کودکان و بزرگ‌سالان می‌توانند تقریباً هر چیزی را با یکدیگر بازی کنند، اغلب اسباب‌بازی‌ها به گونه طراحی‌شده‌اند که سبب مشارکت فرزندان با والدینشان شود. زمانی که فرزندتان به سن ۲ الی ۳سالگی نزدیک می‌شود، بازی‌های مناسب سنشان را می‌خواهند تا به‌وسیله آن‌ها بتوانند سرگرم شوند. به‌طورکلی اسباب‌بازی‌های فکری مشارکتی که بین فرزندان و والدین انجام می‌شود مهارت‌های شمارش، حافظه، تطبیق و کنترل کودک را تشویق می‌کنند و به کودک یاد می‌دهند در هر چیزی قوانین را به‌خوبی رعایت کند. مزیت مهم دیگری که اسباب‌بازی‌های فکری برای کودکان دارند این است که باید شکست را قبول کنند و با برنده بازی با مهربانی برخورد کنند. قبل از خرید هرگونه اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال ابتدا مطمئن شوید که آن‌ها برای کودکان خردسال ایمن باشند و بدون قطعات تیز ساخته شوند. اسباب‌بازی‌ها بارنگ غیر سمی ساخته‌شده باشند و بدون شکستگی و سرب باشند تا به‌راحتی تمیز شوند. علاوه بر این موضوع اسباب‌بازی‌های برقی باید حتماً استاندارد بوده و تأییدیه داشته باشند، حتماً بررسی کنید که برچسب استاندارد داشته باشند و مورد تائید آزمایشگاه قرارگرفته باشند. نکته مهم بعدی در رابطه با خرید اسباب‌بازی برای کودک زیر دو سال این است که قطعات یا تکه‌های کوچکی در اسباب‌بازی وجود نداشته باشد که در گلوی کودک گیرکرده و سبب خفگی او شود.

 

بازی، هم‌نشین همیشگی کودکان

از گذشته تاکنون، بازی برای بشر به‌عنوان همزاد و هم‌نشین شناخته‌شده است که به‌ویژه آن برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. کودکان از سنین پایین با اسباب‌بازی‌ها مشغول بازی می‌شوند و فعالیت‌های لذت بخشی را به کمک اسباب‌بازی‌ها انجام می‌دهند که ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم می‌سازد. به‌طورکلی در فرآیند تکامل و رشد کودکان راز آفرینش در حرکات و رفتار آن‌ها تجلی پیدا می‌کند و هرلحظه به سمت فعالیت خاصی سوق پیدا می‌کنند. کودک با بازی قوه تخیلش را افزایش می‌دهد و انگیزش درونی او عروسک را به سمتش فرامی‌خواند. در دنیای بازی کودک لمس می‌کند، تکرار می‌کند، لذت می‌برد و دوست می‌دارد. به‌هرحال بازی اگر به نحو صحیح انجام شود می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی روی کودک داشته باشد.

 

ارزش و اهمیت بازی برای کودکان زیر 2 سال

طبق پژوهش‌ها و مطالعاتی که انجام‌گرفته است اهمیت و ارزش بازی در حیطه اجتماعی، جسمی، عاطفی و شناختی عبارت‌اند از:

جسمانی: بازی کردن فواید زیادی ازلحاظ جسمانی برای فرد دارد و می‌تواند سبب تقویت حواس پنج‌گانه، تعادل بین اندام‌ها، مصرف انرژی به بهترین شکل ممکن، تقویت انواع مهارت‌های فردی، رشدی و کلامی، تقویت مهارت‌های حرکتی و حسی شود.

اجتماعی: در حالت دیگر بازی ازلحاظ اجتماعی نیز فوایدی برای کودکان دارد و سبب رشد مهارت‌های اجتماعی، کلامی، مهارت‌های مربوط به یادگیری، حس همکاری و مشارکت، رشد اعتمادبه‌نفس و ابراز وجود می‌شود.

عاطفی: ازلحاظ عاطفی بازی سبب تقویت احساسات هیجانی می‌شود. علاوه بر این بازی  احساساتی همچون توانایی، خشم و عواطف را تقویت می‌کند.

شناختی: فوایدی که بازی ازلحاظ شناختی برای کودکان دارد شامل: توانایی‌های هوشی، آفرینندگی، پرورش قوه تخیل و استعدادها می‌شود و کودک با بازی کردن می‌تواند این توانایی‌ها را در خودش افزایش دهد.

 

نقش بازی در رشد کودکان زیر 2 سال

·      رشد اجتماعی

بازی ازلحاظ اجتماعی روی کودکان تأثیرات چشمگیری دارد و کودکان اغلب از طریق بازی کردن یاد می‌گیرند که چطور یکدیگر را قبول داشته باشند. به‌طوری‌که درروند بازی آن‌ها یاد می‌گیرند چطور قوانین بازی را رعایت کنند و گروهی بازی کنند. علاوه بر این مفهوم پیروزی، شکست، همکاری وبرتری طلبی را در بازی‌های انفرادی و گروهی می‌دانند.

·      رشد هوشی

بازی علاوه بر مزایای بی‌شماری که دارد، رشد هوشی او کودک را افزایش می‌دهد. کودکانی که هیچ‌گونه اسباب‌بازی ندارند و یا برای بازی امکانات اندکی دارند، ازنظر شناختی از همسالانشان عقب هستند. اگر والدین بپذیرند که بازی برای رشد هوشی کودکان تأثیر چشمگیری دارد حتماً به بازی کودک اهمیت زیادی خواهند داد. کودکان با بازی کردن سه چیز را یاد می‌گیرند:

ابتدا درباره جهان و اطرافیان و پیرامون مسائلی را یاد می‌گیرند

درباره مسائل پیش‌آمده راه‌حل‌ها را می‌آموزند

خودشان را بهتر می‌شناسند و با مسائل مهمی در رابطه با خودشان آشنا می‌شوند.

·      مهارت‌های فیزیکی

بازی کردن گاهی می‌تواند سبب تقویت مهارت‌های فیزیکی مثل: پریدن، چرخیدن، حفظ تعادل، پرت کردن و... شود.

·      مهارت‌های زبانی

وقتی‌که کودک بازی می‌کند و با اسباب‌بازی‌ها خودش را سرگرم می‌کند در تعامل با دیگران قرار می‌گیرد و مهارت‌های کلامی و زبانی او تا حدودی افزایش می‌یابد. مهارت‌های زبانی کودک شامل: صحبت کردن‌های معمولی، داستان‌سرایی، شعرخوانی می‌شود.

·      تأثیر درمانی

کودک از طریق بازی می‌تواند انرژی‌های تحت‌فشار خودش را بیرون بریزد و برخی از احساسات خودش شامل نگرانی، شادی، رنج و... را از خود دور کند. کودک در این صورت می‌خواهد خودش را در قالب شخصیت‌های دلخواهش تصور کند و مشکلات درونی‌اش را دور بریزد. علاوه بر این برخی از کودکان ناتوان هستند و برای بهبود شرایط آن‌ها اسباب‌بازی‌های مخصوصی وجود دارد که والدین می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند.

·      کاهش استرس و نگرانی

بازی کردن با کودکان زیر دو سال، سبب می‌شود تا والدین نسبت به رشد هوشی و اجتماعی کودک استرس و نگرانی کمتری داشته باشند. اغلب بازی‌های مناسب برای کودکان زیر دو سال را می‌توان در خانه و حتی در فضاهای کوچک هم انجام داد و تا حدودی سطح استرس و نگرانی را هم در کودک و هم در والدین کم کرد. هنگام بازی کودکان برای انجام بازی به محیطی پویا و متغیر نیاز دارند تا بتوانند خودشان را سرگرم کنند. درواقع بازی وسیله‌ای عالی برای سرگرمی افراد کوچک و بزرگ محسوب می‌شود تا بتوانند از نگرانی‌هایشان فاصله بگیرند و مدتی را به بازی اختصاص دهند. علاوه بر این مطالب بازی کمک می‌کند تا افراد با نگرانی‌هایشان مقابله کنند و روش‌های کاهش استرس را بیاموزند.

سخن پایانی

همه می‌دانیم که این روزها تنوع زیادی برای خرید انواع اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال در بازار وجود دارد. والدین برای خرید انواع اسباب‌بازی‌ها باید اطلاعات کافی درباره توانایی‌های نوزاد و نیازهای آن را داشته باشند تا بتوانند اسباب‌بازی مناسب کودکشان را خریداری کنند. قبل از هر چیزی به جنس و کیفیت عروسک‌ها توجه کنید. کودک زیر دو سال حتی از طرف اسباب‌بازی‌ها هم درخطر است و قبل از انجام هر کاری باید از ایمن بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

برای خرید اسباب‌بازی مناسب برای کودکان زیر دو سال بهتر است بدانید که کودکان در سن دوسالگی علایق زیادی دارند و چیزهای مختلفی مثل: فعالیت‌ها، شخصیت‌ها و رنگ‌ها را جستجو می‌کنند. به همین دلیل برای این‌که کودکتان را سرگرم کنید حتماً بازی‌های فکری مناسب سن کودکتان را خریداری کنید و سبب سرگرمی او شوید. اگر اسباب‌بازی که می‌خرید از اسباب‌بازی‌های موردعلاقه کودک باشد می‌تواند به رشد کودک کمک کند و هوش او را تقویت کند و درنهایت سبب پیشرفت او شود.

 

 

0 نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان

اکثر کودکان روابط اجتماعی خود را از طریق بازی‌های فردی و گروهی پرورش می‌دهند. بازی موجب می‌شود که کودکان با محیط بیرونی خود ارتباط برقرار کرده و دنیای اجتماعی خود را بر اساس آن بنا کنند. اکثر مهارت‌هایی که در وجود یک کودک نهفته است؛ همچون همکاری، همیاری و غیره با استفاده از بازی‌های مختلف شکوفا می‌شود. به همین دلیل نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان بسیار زیاد و تأثیرگذار است. برای آشنایی بیشتر بااینکه بازی‌ها چه نقشی در رشد روابط اجتماعی کودکان دارند، در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

 

بازی و نقش آن در رشد اجتماعی کودکان

ازلحاظ رشد اجتماعی، شرکت کردن کودکان دربازی‌های مختلف باعث می‌شود که تصور خود را نسبت به خود و دیگران شکل دهد. انواع بازی‌های گروهی دارای قوانینی هستند و کودکانی که در این بازی‌ها شرکت می‌کنند، باید با نقش سایر بازیکنان دیگر آشنایی داشته باشند. در این صورت کودک قادر خواهد بود که نقش خاصی را در بازی بر عهده بگیرد و درنهایت بر عهده گرفتن مسئولیت‌ها و نقش‌ها را یاد خواهد گرفت. این توانایی موجب می‌شود که کودک بتواند شخصیت خود را با اتفاقاتی که رخ می‌دهد، سازگار نماید.

هنگامی‌که یک کودک در محیط بازی قرار می‌گیرد، توانایی‌های خود را بررسی می‌کند و باعث می‌شود هویت خود را بهتر بشناسد و از این طریق می‌تواند با قوانین و مقررات زیادی در زندگی آشنایی داشته باشد. یکی از تأثیرات مهمی که نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان را پررنگ‌تر می‌کند، مربوط به نحوه ارتباط برقرار کردن با دیگران است. در این صورت کودک شناخت بهتری نسبت به خود پیدا می‌کند و احساسات آن بروز پیدا می‌کند. درنهایت موجب می‌شود که نحوه ارتباط برقرار کردن با سایر افراد را بهتر یاد بگیرد.

کودکان دربازی‌های مختلف شرکت می‌کنند و آداب‌ورسوم مختلف همچون لباس پوشیدن، آشپزی کردن، جواب دادن به تلفن و غیره را یاد می‌گیرند. بازی‌ها ارتباط کودک با محیط بیرون را افزایش می‌دهد که باعث می‌شود کودک در مواقع زیادی به همکاری و مشارکت با افراد بپردازد. در کل می‌توان گفت که از این طریق افراد از ترس، خجالت و گوشه‌گیری در آینده دور می‌شوند و روابط اجتماعی خود را با محیط اطراف و دیگران را افزایش می‌دهند. کودکان از طریق شرکت دربازی‌ها می‌توانند اعصاب و روان خود را کنترل کرده و شخصی آرام باشند.

 

هنگامی‌که کودکان از طریق بازی روابط اجتماعی و انسانی را دریافت می‌کنند، روابط اجتماعی آن‌ها تقویت می‌شود. در این صورت رشد اخلاقی و معنوی بهبود پیداکرده و سایر صفات مثبت در کودک افزایش پیدا می‌کند. به‌طورکلی نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان بسیار زیاد است و همین امر موجب می‌شود که کودک بانظم، قوانین، احترام به حقوق دیگران، همکاری، مشارکت و غیره آشنایی داشته باشد که باعث می‌شود در آینده شخص اجتماعی‌تری باشد.

 

اهمیت بازی در رشد اجتماعی کودکان

کودکان بیشتر اوقات خود در طول روز را به بازی به‌صورت فردی و گروهی مشغول هستند؛ به همین دلیل می‌توان گفت که نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان بسیار مهم است. والدین باید به اهمیت بازی در رشد اجتماعی کودکان توجه داشته باشند و سعی کنند از این طریق رشد اجتماعی آن‌ها را توسعه دهند. برخی از عواملی که نشان‌دهنده اهمیت بازی در رشد اجتماعی کودکان است، عبارت است از:

 • زندگی کودکان از ابتدا همراه با بازی‌ها شکل می‌گیرد و تأثیر بسیار زیادی در آینده آن‌ها دارد.
 • بازی‌های کودکان موجب می‌شود که آن‌ها در طول بازی کردن تجارب بسیار زیادی را کسب کنند.
 • تمامی مهارت‌های شخصی، اجتماعی و غیره از همان اوایل کودکی از طریق بازی‌ها در کودک نقش می‌گیرد.
 • کودکان استعدادها و خلاقیت‌های بسیار زیادی را در وجود خوددارند که با استفاده از بازی‌های مختلف می‌توانند آن‌ها را شکوفا کنند.
 • تربیت کودک در ارتباط مستقیم با بازی‌های مختلف قرار دارد که در آن شرکت می‌کنند. در حالت کلی نحوه تربیت کودک، در رشد روابط اجتماعی فرد در آینده تأثیر بسیار زیادی دارد.
 • بازی‌ها موجب می‌شوند که کودکان نسبت به توانایی‌های خود شناخت بیشتری داشته باشند و به‌صورت مؤثرتر با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند.

 

بازی چگونه موجب می‌شود که کودکان ازلحاظ اجتماعی رشد کنند؟

بازی‌ها جزو فعالیت‌های جسمی و ذهنی هستند که با اهداف مختلف و به دو صورت گروهی و فردی صورت می‌گیرند. درنهایت این بازی‌ها باعث می‌شوند که نیازهای کودک ارضا شده و از آن‌ها لذت ببرند. بازی‌ها پاسخ‌های مناسب در برابر رشد اجتماعی، شکوفایی استعدادها، توانایی‌ها و نیازهای ابتدایی کودکان هستند. از طریق بازی، تفکر کودک پرورش داده می‌شود و درنهایت عامل بسیار مهم در رشد او محسوب می‌شود. موارد بسیار زیادی هستند که نشان می‌دهد بازی‌ها چگونه موجب رشد اجتماعی کودک می‌شوند. برخی از عواملی که نشان‌دهنده نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان هستند عبارت‌اند از:

 

 • نحوه کنترل اعضای گروه: شرکت کردن کودکان در بازی‌های فردی، باعث می‌شود که اعضای بدنی و حواس پنج‌گانه خود را کنترل کند. در این صورت حرکات بدنی خود را توسعه داده و هماهنگی زیادی در حرکات و حواس پنج‌گانه خود ایجاد می‌کند. همچنین شرکت کردن کودکان دربازی‌های گروهی موجب می‌شود که نقش و مسئولیت‌های خاص را برعهده‌گرفته و بتواند بر روی نقشه خود و افراد دیگر هم کنترل داشته باشد.
 • غلبه بر احساسات: ترس، خشم، حسادت و غیره جزو احساسات منفی هستند که ممکن است باعث اتفاقات ناگواری در کودک شود. هنگامی‌که ترس و خشم در وجود کودک شکل‌گرفته باشد، ممکن است کودک تمایل داشته باشد که با دیگران بجنگند و بر آن‌ها غلبه پیدا کند. اما هنگامی‌که با کودکان دیگر به‌صورت گروهی بازی می‌کند، تمایل آن‌ها به همکاری، مشارکت و در کنار هم بودن افزایش پیدا می‌کند و در این صورت احساساتی همچون ترس، خشم، اضطراب و غیره در کودکان کاهش پیدا خواهد کرد.
 • بهبود نحوه حرف زدن کودکان: کودکان به‌صورت فردی در تخیل خود با خود حرف می‌زنند و به پرورش افکار می‌پردازند. هنگامی‌که کودکان دربازی‌های گروهی شرکت می‌کنند، با دیگران صحبت کرده و باعث می‌شود که توانایی تکلم آن‌ها پیشرفت داشته باشد. کودکان دربازی‌های خود با لهجه‌ و لحن‌های مختلف صحبت می‌کنند که درنهایت بر روی نحوه صحبت کردن آن‌ها در آینده تأثیر مثبت بسیار زیادی دارد.
 • یادگیری نحوه برخورد با دیگران: کودکان با شرکت کردن دربازی‌ها، یاد می‌گیرند که به چه نحوی با کودکان دیگر رفتار کنند. کودکان ممکن است هنگام بازی با سایر افراد دچار دعوا شوند؛ اما در این مواقع نباید والدین دخالتی داشته باشند. چراکه در این شرایط با نحوه رفتار کردن با سایر افراد آشنایی پیدا خواهد کرد.
 • افزایش سلامت روانی کودکان: کودکانی که به‌طور خشک و بدون بازی در طول زندگی خود رشد کنند، ممکن است که تحت تأثیر فشارهای زیادی قرار بگیرند که درنهایت بر روی سلامت روان او تأثیر بسیار زیادی دارد. اما هنگامی‌که کودکان دربازی‌ها شرکت می‌کنند، باعث می‌شوند که غم و ناراحتی آن‌ها کاهش پیدا کند و با مشارکت با سایر افراد، اعصاب و روان خود را آرام کنند.
 • تربیت اخلاقی: کودکان هنگام شرکت دربازی‌های گروهی یاد می‌گیرند که در صورت نشان دادن صفات مثبت از خود می‌توانند موردتوجه افراد قرار بگیرند. به همین دلیل کودک آن دربازی‌ها یاد می‌گیرند که موجب، راست‌گو و صادق باشند تا بتوانند موردتوجه سایر افراد گروه قرار بگیرند.

 

 

عوامل مؤثر در نحوه بازی کودکان و رشد اجتماعی آن‌ها

بازی‌ها وسیله بسیار مهم برای پرورش کودکان هستند که در این صورت کودکان برای زندگی در آینده سازگاری بیشتری پیدا می‌کنند. عوامل بسیاری نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان را نشان می‌دهند و درنهایت موجب می‌شوند رشد اجتماعی کودکان به نحوه صحیح اتفاق بیفتد. برخی از عوامل که در نحوه بازی کردن و رشد اجتماعی کودکان مفید است، عبارت است از:

 • سن: بازی کودکانه از همان سنین ابتدایی آغاز می‌شود و درنهایت با افزایش سن کودکان تمایل بیشتری به ورزش کردن و شرکت در فعالیت‌های ورزشی پیدا می‌کنند.
 • هوش: کودکانی که باهوش‌تر هستند، معمولاً به بازی‌های بیشتری می‌پردازند و به نوع بازی کمتر توجه می‌کنند. کودکانی که از هوش بالاتری برخوردار هستند، تمایل بیشتری به انجام بازی‌های انفرادی دارند.
 • جنسیت: جنسیت کودکان در بازی آن‌ها تأثیر بسیار زیادی دارد و معمولاً این تأثیر از سن هشت‌سالگی شروع می‌شود. پسران بیشتر سعی می‌کنند با بازی‌های مختلف خود را به دیگران اثبات کنند و دختران بیشتر علاقه دارند که دربازی‌ها با دیگران همراهی داشته باشند. دختران بیشتر بازی‌هایی انجام می‌دهند که کلامی باشند و پسران به بازی‌های علاقه‌مند هستند که فعالیت بدنی در آن‌ها بیشتر است. بر اساس تحقیقات مختلف نشان داده‌شده است که دختران در بازی بیشتر آرام هستند و پسران بیشتر به هیجان و حرکات ماهیچه می‌پردازند. دختران دربازی‌های خود بیشتر پایبند قوانینی هستند؛ درحالی‌که پسران توجه زیادی به قوانین و مقررات ندارند.

 

فواید بازی برای کودکان

بازی بهزیستی شناختی، جسمی، اجتماعی و عاطفی کودکان و نوجوانان را بهبود می‌بخشد. کودکان از طریق بازی با جهان و خود آشنا می‌شوند. آن‌ها همچنین مهارت‌های موردنیاز برای مطالعه، کار و روابط اجتماعی را از بازی کردن یاد می‌گیرند که عبارت است از:

 

 1. سبب رشد اولیه مغز می‌شود

بازی می‌تواند رشد مغز کودک را از طرق مختلف تقویت کند، ازجمله درک بهتری از جهان برای کودک ایجاد کرده و زمینه‌ای برای رشد بعدی مغز باشد. در هنگام تولد، مغز نوزادان به تعداد بیش‌ازحد اتصالات سلولی مغز (سیناپس) مجهز شده است. تولید بیش‌ازحد سیناپس اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی که از سال‌های اولیه جمع‌آوری‌شده پایه‌ای برای رشد مغز ایجاد کند.

 

 1. رشد شایستگی اجتماعی و همدلی

نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان بسیار پررنگ است و در تقویت رشد اجتماعی کودکان بسیار مهم است. بازی فعال با دیگران ازجمله والدین، خواهر و برادرها و همسالان فرصت مهمی برای پرورش مهارت‌های اجتماعی است. در حین بازی، عمل تظاهر و همچنین مذاکره با همسالان، مهارت‌های اجتماعی کودکان را افزایش می‌دهد. بازی همچنین فرصت‌هایی را برای کودکان فراهم می‌کند تا تعاملات اجتماعی را بیاموزند. در حین بازی، کودکان یاد می‌گیرند که همکاری کنند، قوانین را رعایت کنند، خودکنترلی را توسعه دهند و به‌طورکلی با دیگران کنار بیایند.

 

 1. بازی سبب آموزش درس‌های زندگی به کودک می‌شود.

بازی به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های حل مسئله را توسعه دهند. وقتی بچه‌ها در بازی مشکلات خودشان را حل می‌کنند این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا به روش خودشان با مشکلات زندگی‌شان کنار بیایند. همچنین فرصتی امن برای کودکان فراهم می‌شود تا مهارت‌ها و نقش‌های اجتماعی آینده را تمرین کنند. وقتی کودکان نقش‌های مختلف را امتحان می‌کنند، یاد می‌گیرند که دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشند و این امر بیشتر به آن‌ها در تفکر انتزاعی کمک می‌کند.

 1. مهارت‌های اجتماعی را بهبود می‌بخشد  

داشتن مهارت‌های اجتماعی قوی به کودکان خردسال کمک می‌کند تا در بسیاری از جنبه‌های زندگی موفق می‌شوند. از طریق بازی، کودکان یاد می‌کنند که چگونه مشکلات خودشان را رفع کنند به‌طوری‌که با بازی کردن کودکان اجتماعی‌تر می‌شوند.

 

 1. هوشی هیجانی را توسعه می‌دهد  

به‌طورکلی بازی به رشد هیجانی و همدلی کمک می‌کند. هوش عاطفی کلید ایجاد روابط خوب با دیگران است، روابطی که برای موفقیت شخصی و حرفه‌ای در آینده کودک حیاتی هستند.

 1. بازی و توسعه اجتماعی

بازی یک فرآیند ارزشمند است و تنها برای لذت بردن و اوقات فراغت نیست، بلکه برای یادگیری نیز مؤثر است. از طریق بازی،کودکان احساس هویت و درک دنیای اجتماعی و فرهنگی خود را پرورش می‌دهند. کودکان از بازی برای کشف و درک فرهنگ‌ها، جوامع استفاده می‌کنند. ما نه‌تنها در کودکی بلکه در بزرگ‌سالی نیز از طریق بازی چیزهای زیادی به دست می‌آوریم. بازی شامل هماهنگی متقابل،اهداف، اقدامات و درک است.

تقویت رشد اجتماعی در کودک به کمک والدین

والدین بهتر است برای زمان بازی کودک برنامه‌ریزی درستی داشته باشند و سعی کنند که در بازی کودکان شرکت کنند. در این صورت والدین شرایطی ایجاد می‌کنند که کودک بتواند تعاون و همکاری در بازی‌های جمعی را یاد بگیرد و بداند برخی بازی‌ها نیازمند مشارکت و همکاری هستند. والدین باید به خاطر داشته باشند که فرآیند یادگیری بازی کار تقریباً زمان‌بری است و در این باب باید صبور باشید و منتظر نتایج بمانید. درواقع شما باید  به کودک کمک کنید بتواند در محدوده‌های سنی مختلف به‌صورت گروهی بازی کند. شما می‌بایست برای کودک فرصت‌هایی را فراهم کنید تا کودک با بزرگ‌سالان تعامل داشته باشد و هنگامی‌که در کنار افراد با سنین مختلف قرار گرفت احساس راحتی کند.

بهتر است که با کودکتان مشغول بازی شوید و نوبتتان را رعایت کنید تا کودک نیز آن را یاد بگیرد به‌طور مثال؛ شوت کردن توپ و... به‌نوبت باشد. درواقع این بازی‌ها مفهوم رعایت نوبت را به کودک می‌آموزد. والدین باید سعی کنند با نام‌گذاری هیجان‌ها به کودک کمک کنند تا کودک به‌راحتی هیجان‌های خود را بشناسد. کودک باروحیه حساسی که دارد به‌راحتی با ترس، خشم و ناراحتی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و این موارد می‌توانند تأثیر منفی روی کودک بگذارند.

زمانی که شما به هیجان و احساس نام مشخصی بدهید و در شناختن هیجان به کودک کمک کنید ترس او بسیار کمتر خواهد شد. والدین می‌بایست قدرت تخیل کودک را تقویت کنند. برای انجام این کار می‌توانید از بازی‌های جورچینی استفاده کنید. از اسباب‌بازی‌های او اشکال خاصی بسازید. به‌طور مثال؛ برای ساخت قلعه می‌توانید از لباس‌هایی همچون کلاه، روسری و پتو استفاده کنید. سعی کنید با کودکتان از تکه پارچه، چوب و دکمه عروسک‌های خانگی بسازید. مکانی را برای این‌که کودک آنجا تنها باشد در نظر بگیرید. این مکان باید جایی باشد که کودک در آنجا پنهان شود. شما می‌توانید این مکان را با کاغذهای مقوایی و کارتون و یا چندین بالش برای کودک آماده کنید.

 

آیا بازی به هویت‌یابی و تمرین نقش کودک کمک می‌کند؟

 • ساخت هویت: نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان کمک می‌کند تا کودک از لاک خود بیرون بیاید و از دید دیگران خودش را نگاه کند. بدین گونه کودک خویشتن پنداری را یاد می‌گیرد. درواقع بازی، وسیله‌ای عالی برای آموزش و سازندگی و همچنین تكامل رشد ذهنی و جسمی به شمار می‌رود. کودک توسط بازی حس کنجکاوی خودش را ارضا می‌کند و تفکر خودش را ارتقا می‌دهد. کودک نباید به‌گونه‌ای باشد که صرفاً ضریب هوشی بالایی داشته باشد، بلکه باید ازلحاظ اجتماعی، عاطفی و کلامی هم در سطح بالایی باشد تا در این صورت در آینده دچار مشكلات جدی نشود.
 • تمرین نقش: در فرآیند بازی کودک در نقش دکتر، بیمار، پدر، مادر، معلم، شاگرد، فروشنده و... قرار می‌گیرد. به‌طوری‌که با بازی‌های سازمان‌یافته رعایت کردن نوبت را یاد می‌گیرد و فعالیت‌های خودش را در ارتباط با فعالیت‌های فرد دیگری انجام می‌دهد.

عواقب محرومیت کودک از بازی

اگر والدین کودک را از بازی محروم کنند، زیان زیادی به کودک خود از سنین پایین وارد می‌کنند و دو پیامد عمده از بازی نکردن کودک وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد:

 • زمانی که کودک دائماً از بازی کردن محروم باشد، محرومیت حسی ادامه‌دار می‌شود. درواقع کودک باید تا سن هفت‌سالگی بازی کند و بعد از سن هفت‌سالگی خواندن و نوشتن را بیاموزد. پس درنتیجه والدین به‌هیچ‌عنوان نباید کودک را از بازی کردن محروم کنند.
 • اگر در طول زندگی کودک تجربیات بازی طبیعی وجود نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که در آینده کودک رفتارهای ضداجتماعی و خشونت‌آمیزی را از خود بروز دهد.

نقش مؤثر اسباب‌بازی در زندگی کودکان

کودکان از سنین پایین با اسباب‌بازی سروکار دارند و به‌طور غیر‌مستقیم آموزش می‌بینند به‌طوری‌که دنیای جدیدی برای خودشان می‌سازند. دنیایی که در آن با بازی کردن تخیل می‌کنند. درواقع اسباب‌بازی‌ها باید نیازهای هوشی، عاطفی، اجتماعی و همچنین جسمانی کودک را تا حدودی برطرف کنند. در پنج سال اول رشد کودک بیش از هر دوره سنی دیگر به اسباب‌بازی‌هایی بستگی دارد که در دسترس او هستند. چند نوع بازی عمده وجود دارد که درزمینه های مختلف به رشد کودکان کمک می‌کنند:

بازی پرانرژی: کودک با بازی کردن مهارت‌های جسمانی خودش را تقویت می‌کند. اسباب‌بازی‌هایی که با توپ و دوچرخه انجام می‌شوند می‌توانند در تقویت مهارت‌های کودک کمک‌کننده باشند.

بازی‌های اکتشافی: زمانی که کودکان از محیط اطرافشان آگاه می‌شوند، اسباب‌بازی‌هایی که حواس مختلف آن‌ها را تحریک می‌کنند را جستجو می‌کنند.

بازی سازنده: در این‌گونه بازی کودک کشف می‌کند که چطور اشیا را باهم‌ جور کند و آن‌ها را به یکدیگر متصل کند. جورچین‌ها و قطعات دیگر برای بازی‌های سازنده گزینه مناسبی هستند.

بازی تقلیدی: همان‌طور که از نام بازی مشخص است این بازی الگوبرداری و مشاهده رفتارهای دیگران است. کودک با اسباب‌بازی‌هایی مثل: وسایل پخت‌وپز، لباس‌های محلی، تلفن و... به ایفای نقش می‌پردازد و روند بازی را ادامه می‌دهد.

بازی اجتماعی: همه می‌دانیم که تعامل داشتن سبب رشد شناختی و مهارت‌های اجتماعی کودک می‌شود. بازی اجتماعی با اسباب‌بازی‌هایی تقویت می‌شود که کودکان زیادی با آن بازی می‌کنند. به‌طور مثال: بازی‌های بادبادک هوا کردن و بازی‌های توپی و گروهی.

سخن پایانی

در انتها بهتر است بدانیم کودکان از بازی‌هایی که خودشان انتخاب می‌کنند لذت بیشتری می‌برند و باید حق انتخاب را به او داد. اسباب‌بازی باید محرکی باشد که خلاقیت کودک را شکوفا می‌کند و او را به سازندگی سوق می‌دهد. بازی علاوه بر این‌که سبب سرگرمی کودک می‌شود باید پیام تازه‌ای برای او داشته باشد. والدین می‌بایست کودک را در انتخاب بازی آزاد بگذارند و برای استفاده نباید یک هدف داشته باشند. همان‌طور که گیاه برای رشد به آب، خاک و نور مناسب نیاز دارد، کودک نیز برای رشد به احترام، استقلال و آزادی نیاز دارد تا به کمال برسد. کودکان از همان سنین ابتدایی خود، با بازی‌ها بزرگ می‌شوند؛ به همین دلیل بازی‌ها در رشد کودکان بسیار تأثیرگذار هستند. یکی از جنبه‌هایی که در رشد کودک بسیار مهم است، مربوط به رشد اجتماعی آن‌ها است که بازی‌ها تأثیر بسیار زیادی در رشد اجتماعی آن‌ها دارند. کودکان از طریق بازی با دیگران یاد می‌گیرند که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند، همچنین همکاری، همیاری، مشارکت و غیره را یاد می‌گیرند. درنهایت نقش بازی در رشد روابط اجتماعی کودکان پررنگ بوده و بازی باعث می‌شود که رشد اجتماعی کودکان بهبود پیدا کند و تأثیرات مثبتی در آینده کودک داشته باشد.

 

0 اسباب بازی برای افزایش هوش کودک

آیا می‌دانید که ذهن کودکان در دوران زیر پنج سال ذهنی فعال است و آماده پذیرش مطالب مختلف است؟ آیا می‌دانید که با بازی بهتر می‌توان مفاهیم گوناگون را در ذهن کودک حک ‌کرد؟ کارشناسان بر این باورند که حدود ۹۵ درصد از اطلاعاتی که ذهن دارد، در همان سنین زیر پنج سال کسب می‌شود. در حقیقت این مرحله از زندگی یک کودک یک مرحله حساس است که در آن باید فعالیت‌هایی جذاب و البته آموزنده انجام شوند. همه پدر مادرها هم دوست دارند که فرزندی نابغه و باهوش را تربیت کنند. اگر شما هم دلتان می‌خواهد که‌ کودکی نابغه داشته باشید، باید از همین حالا به فکر باشید و انواع اسباب بازی برای افزایش هوش کودک را بشناسید. سپس این اسباب بازی را خریداری نمایید. در ادامه این مطلب به معرفی انواع اسباب بازی‌های تقویتی پرداخته‌ایم.

اهمیت اسباب بازی در رشد ذهنی کودک

کودکان در سنین ابتدایی زندگی خود می‌توانند مطلب جدید را سریع‌تر از سایر افراد یاد بگیرند. بازی‌هایی که در این سن انجام می‌شوند باید بیشتر از نوع فکری باشند. تنها در این صورت است که کودک روح شادابی می‌یابد و آماده پذیرش مفاهیم مختلف در سنین بزرگسالی می‌شود. در عین حال که مهارت‌های حل مسئله و مهارت‌های دیگر کودک تقویت می‌شوند. شما باید برترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک را بشناسید و آن‌ها را خریداری کنید‌.

از سوی دیگر برخی از بازی‌ها وجود دارند که تخیل کودک را بهبود می‌دهند. برخی دیگر نیز می‌تواند قوای بصری کودک را ارتقا دهند. استفاده از چنین اسباب بازی‌هایی می‌تواند به شکوفایی استعدادهای کودک در آینده‌ای نه چندان دور کمک کند. شاید همین امر دلیلی موجه برای به کار گیری این اسباب بازی‌ها باشد.

فواید استفاده از بازی‌های تقویت هوش

بازی‌هایی که می‌توانند هوش را تقویت کنند، معمولا بازی‌هایی فکری هستند. به کمک این بازی‌ها کودک شما می‌تواند اوقات فراغت خود را با شادی و لذت بگذراند. از دیگر فوایدی که بازی با اسباب بازی‌های فکری و هوشمند دارد عبارتند از:

 • کودک می‌تواند احساس شادی زیادی کند و از نظر روانی نیز شاداب شود.
 • کودک می‌تواند مفاهیم جدیدی که در اسباب بازی‌های فکری وجود دارند را یاد بگیرد و از آن‌ها برای درک وضعیت زندگی خود استفاده کند.
 • کودک می‌تواند رقابت سالمی را با هم تیمی‌های خود داشته باشد. زمانی که کودکان درگیر انجام بازی‌های هوشی می‌شوند، با قوانین این بازی‌ها نیز آشنایی پیدا می‌کنند. به همین دلیل در چارچوب این قوانین عمل کرده و رقابت‌های سالمی را ایجاد می‌کنند.
 • این اسباب بازی‌ها می‌توانند قوای حل مسئله در یک کودک را بهبود دهند.
 • تقویت قدرت تجسم و تخیل نیز به دنبال استفاده کردن از بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک به وجود می‌آید. چنین ابزارهایی می‌توانند ذهن کودک را برای فهم مسائل پیچیده آماده کنند.

انواع بازی‌های تقویت هوش

بازی‌هایی مثل ریاضیات، بازی‌های لگو، ماز، پازل‌ها و ... از جمله بازی‌هایی هستند که می‌توانند هوش یک کودک را تقویت کنند. بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک اسباب بازی است که از کیفیت بالایی برخوردار شده باشد، ماندگاری زیادی داشته باشد، بلعیده نشود، برای دختر و پسر مناسب باشد و از نظر بصری هم جذاب باشد تا کودک را جذب کند. برای مثال خرید اسباب بازی دخترانه عروسکی می‌تواند هر دختر بچه‌ای را به سمت انجام بازی فرا خواند. در این میان با انجام بازی دختر بچه‌ها توانایی آن را خواهند داشت که هوش خود را تقویت کنند. در ادامه به برخی از برترین اسباب بازی‌ها برای تقویت هوش و ذکاوت کودک اشاره کرده‌ایم:

اسباب بازی تخته چوبی مونته سوری مشاغل preschool

بازی‌های مونته سوری بازی‌هایی هستند که می‌توانند تمرکز کودک شما را افزایش دهند. این بازی‌ها شور و علاقه کودک را تحریک کرده و او را تشویق به یادگیری می‌کنند. یکی از بهترین اسباب بازی‌هایی که برای بهبود هوش کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اسباب بازی تخته چوبی مونته سوری مشاغل preschool است. این اسباب بازی از قطعات و تکه‌های مختلفی تشکیل شده است.

معمولا برای این که رنگ‌ها، اشکال هندسی، اعداد ریاضی و حروف فارسی و انگلیسی را به کودک آموزش دهند از اسباب بازی‌های مونته سوری استفاده می‌کنند. با استفاده از بازی مونته سوری مشاغل می‌توان کودک را با مشاغل مختلف آشنا کرد و توان تصمیم گیری او برای آینده را بهبود داد. به کمک مونته سوری مهارت انگشتان ظریف کودک بهبود می‌یابد. در میان انواع اسباب بازی برای تقویت هوش مونته سوری‌ها را بهترین اسباب بازی می‌دانند.

بازی ساختنی پلی مگنت play magnet مدل ۱۰۱۷

لگوها همواره بازی‌هایی پرطرفدار هستند که نه تنها به عنوان بازی دخترانه بلکه به عنوان بازی پسرانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بازی ساختنی پلی مگنت play magnet مدل ۱۰۱۷ یکی از انواع لگو به شمار می‌آید و در زیر مجموعه بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک طبقه بندی می‌شود. این اسباب بازی از ۹۴ قطعه مختلف تشکیل شده است. ۳۶ گوی، ۵۰ صفحه مغناطیسی و مگنتی، ۸ صفحه مغناطیسی خمیده و دفترچه راهنما محتویات پک بازی ساختنی پلی مگنت play magnet مدل ۱۰۱۷ را تشکیل می‌دهند. با استفاده از این اسباب بازی جدید دخترانه و پسرانه می‌توان هندسه و اجسام سه بعدی را به کودک آموخت. همچنین می‌توان هوش هیجانی کودک را بهبود داد. لازم به ذکر است که‌ والدین می‌توانند برای افزایش اعتماد به نفس، بهبود روحیه خودباوری و همچنین برای ارتقا مهارت تشخیص بافت در همان سنین پایین از این محصول استفاده کنند.

برج هوش چوبی zalami

 اگر به دنبال بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک خود هستید، ما به شما برج هوش چوبی zalami را پیشنهاد می‌کنیم. این برج هوش با استفاده از چوب مرغوب تولید شده است و برای یادگیری ترتیب توسط کودک مناسب است. رنگ‌های متنوعی که برای تولید این محصول به کار گرفته شده‌اند، رنگ‌هایی هستند که می‌توانند در آموزش رنگ نیز مؤثر باشند. یعنی رنگ آمیزی برج هوش چوبی zalami به طور هدفمند انجام شده است. این محصول نمی‌شکند و به راحتی خراب نمی‌شود. همچنین قابل قورت دادن نیست. از این جهت هیچ خطری را برای کودک به دنبال ندارد. با استفاده از برج هوش چوبی zalami می‌توانید هوش کودک خود را بهبود دهید و لحظاتی سرشار از شادی و معما را برای کودک خود رقم بزنید. در این شرایط کودک نه تنها از انجام بازی لذت می‌برد بلکه به دنبال راهکاری برای حل معما هم هست.

لگو هلیکوپتر دو ملخی architect 3107

یکی دیگر از محبوب‌ترین اسباب بازی‌ها که مورد پسند کودکان دختر و پسر است، اسباب بازی لگو هلیکوپتر دو ملخی architect 3107 است. این اسباب بازی از قطعات مختلفی تعبیه شده و برای رده سنی نوجوان، کودک و جوان مناسب است. کلیه قطعات پک این محصول ۱۴۵ عدد است. توجه داشته باشید که این محصول خطر بلعیده شدن دارد. پس باید حواستان به هنگام بازی کودک با آن جمع باشد. به کمک لگو هلیکوپتر دو ملخی architect 3107 می‌توان سه نوع هواپیما، هلی کوپتر و قایق را ساخت. کافی است طرز کار با آن را یاد بگیرید. سپس قطعات آن را به هم متصل کنید.  این محصول سبب می‌شود که چشم و مغز فرزند شما تقویت شود. همچنین به هماهنگ شدن دست‌ها با سایر اعضای یدن کمک می‌کند. خرید این اسباب بازی برای افزایش هوش کودک و نوجوان توصیه می‌شود.

برج هوش چوبی

به طور کلی برج‌های هوش گونه‌ای از اسباب بازی‌های آموزشی به شمار می‌آیند که قادرند تمرکز هر فردی را افزایش دهند. این محصولات معمولا با استفاده از چوب طراحی می‌شوند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. زمانی که ‌کودک به عنوان یک اسباب بازی دخترانه یا پسرانه مناسب از برج هوش چوبی استفاده می‌کند، می‌تواند ردیف سازی را یاد بگیرد. در همین حین با انواع رنگ‌ها نیز آشنایی پیدا می‌کند. ضمن این که اوقات فراغت کودک به خوبی سپری می‌شود. فرزند شما می‌تواند برج هوش چوبی را هم به صورت تکی و هم در جمع دوستان خود به کار ببندد. این بازی هیجانی دارای یک پایه و چندین قطعه چوبی است که بر روی یکدیگر سوار می‌شوند و در نهایت یک برج را به وجود می‌آورند. از مزایای بازی با این محصول می‌توانیم به تقویت هوش و تقویت حواس چندگانه در بازیکن اشاره کنیم.

بازی فکری بازیتا bazita معمای جنگل

بازی‌های فکری نیز از دیگر وسایل بازی دخترانه به شمار می‌آیند که محبوبیت فراوانی هم دارند. این بازی‌ها در انواع مختلف تولید می‌شوند که بازی فکری بازیتا bazita معمای جنگل یکی از آن‌ها است. یک صفحه بازی، چهار عدد پازل پلاستیکی، دفترچه معما و دفترچه پاسخ معما محتویاتی هستند که در این پک قرار گرفته‌اند.

برای انجام بازی فکری معمای جنگل لازم است که ابتدا چهار قطعه از پازل را روی صفحه بازی بگذارید. این قطعات باید در قسمتی قرار بگیرند که با تصویر حیوان پوشیده شده است. ‌حال باید اجازه دهید که تنها حیوانات مشخص شده نمایان باشند. به نظر می‌رسد بازی کمی آسان و خسته کننده باشد اما معمای جنگل آنجایی جالب می‌شود که برای برنده شدن به هوش و برنامه ریزی نیاز پیدا کنید. تداوم به کارگیری هوش نیز سبب تقویت حافظه خواهد شد. این بازی می‌تواند هوش تطبیقی کودک را بهبود دهد و حتی انگشتان، چشم و مغز کودک را با یکدیگر هماهنگ سازد.

لگو کلاسیک مدل بریکس ۳۱۰ تکه

لگو کلاسیک مدل بریکس ۳۱۰ تکه یک سرگرمی بسیار جذاب برای افرادی است که عاشق لگو و اسباب بازی‌های وصل کردنی هستند. این اسباب بازی برای افزایش هوش کودک به کار گرفته می‌شود و از استانداردهای ملی کیفیت نیز برخوردار شده است. این محصول کاملا ایرانی است و برای تمامی سن و سال‌ها مناسب است. همان طور که از نام لگو کلاسیک مدل بریکس ۳۱۰ تکه مشخص است، ۳۱۰ قطعه مختلف در پک این محصول وجود دارد. جنس این قطعات پلاستیک نشکن است. در مجموع باید بگوییم که لگوهای پلاستیکی و کلاسیک پرطرفدارترين اسباب بازی‌هایی هستند که انجام آن‌ها به هیچ وجه کودک را خسته نخواهد کرد. این اسباب بازی‌ها نه تنها در تقویت هوش بلکه در تقویت دست ورزی کودکان نیز تاثیر گذار هستند.

بلوک مگنتی magic magnet fk692

آیا تا کنون بلوک‌های مگنتی را دیده‌اید؟ آیا می‌دانید که این اسباب بازی‌ها چگونه عمل می‌کنند؟ به طور کلی بلوک‌های مگنتی اسباب بازی‌هایی جذاب و شیک هستند که امکان ساختن اشکال گوناگون و متنوع را به مصرف کننده می‌دهند. این بازی دارای ۱۰۱ قطعه مختلف است که به کمک آن می‌توانید کلی سازه‌های جذاب و هیجان انگیز را به وجود آورده و کلی کیف کنید.

این محصول با استفاده از پلاستیک طراحی شده است و دارای اجزایی همچون چرخ و فلک و ماشین است. می‌توان به عنوان بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک از بلوک مگنتی magic magnet fk692 استفاده کرد. لازم به ذکر است که عمر این محصول طولانی است و ماندگاری آن نیز بالا است. به همین دلیل خرید آن را هم برای دختران و هم برای پسران توصیه می‌کنیم. در واقع این اسباب بازی دخترانه ایرانی می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای پر کردن اوقات فراغت دختران باشد.

لگو ریاضی مورفان

برای آن دسته از کودکانی که عاشق ریاضیات و‌ محاسبات هستند، لگو ریاضی مورفان را پیشنهاد می‌کنیم. این اسباب بازی برای افزایش هوش کودک و نوجوان بسیار کاربردی است. همچنین لگو ریاضی برای کودکانی که بالای سه سال سن دارند مناسب است. این محصول می‌تواند یک وسیله کمک آموزشی برای هدایت تحصیلی دانش آموزان هم باشد.

در کنار جنبه سرگرمی که این بازی دارد، باید به جنبه مفید آن نیز توجه داشت. معمولا لگوهای مخصوص ریاضی را برای یاد دادن جمع، ضرب، تفریق و تقسیم به کودک مورد استفاده قرار می‌دهند. این محصولات دارای قطعات رنگی مختلفی هستند. با استفاده از آن‌ها نیمکره‌های مغز کودک فعال شده و ریاضیات سریعا در ذهن او حک می‌شود. بهتر است برای تقویت هوش کودکانی که در زمینه ریاضیات ضعیف عمل می‌کنند این محصول را به کار ببندید.

بازی فکری مدل سازبین

بازی فکری مدل سازبین می‌تواند بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک و نوجوان باشد. این محصول باکیفیت دارای ۱۴ قطعه مختلف است. در دفترچه راهنمای آن ۶۰ چیدمان وجود دارد که به کمک این ۱۴ قطعه می‌توانید یکی از این چیدمان‌ها را پیاده سازی کنید. راه حل چیدن قطعات در کنار هم به گونه‌ای که یک چیدمان خاص به وجود بیاید هم ذکر شده‌ است. این بازی باعث می‌شود که تفکر استراتژیک کودک شما بهبود پیدا کند و قدرت حل مسئله در کودک ارتقا یابد. کودک برای این که بتواند فضاهای خالی بین قطعات مختلف سازبین را پر کند، به تفکر نیاز دارد. یعنی باید ابتدا روابط بین اجزا را کشف کند. سپس با استفاده از واکاوی مهره‌ها را در سر جای خود قرار دهد. این کار به ظاهر آسان به نظر می‌رسد اما زمانی که توسط یک کودک انجام شود، چندان هم آسان نیست.

بازی فکری بریکس چوبی ۴۰ قطعه سپتا

بازی فکری بریکس چوبی ۴۰ قطعه سپتا به عنوان اسباب بازی دخترانه شیک از طرفداران زیادی برخوردار شده است. این بازی که از ۴۰ قطعه مختلف تشکیل شده است، یک بازی کاملا چوبی و کاملا باکیفیت است. برای افزایش دقت و تمرکز، تقویت مهارت‌های دست کودک، تقویت خلاقیت، افزایش هوش و آموزش رنگ و اشکال هندسی به کودک از این محصول استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این بازی در طبقه بندی بازی‌های ساختنی قرار می‌گیرد و پر از قطعاتی است که به کمک آن‌ها می‌توان اشکال متنوعی را روی کار آورد. رنگی که برای رنگ کردن بازی فکری بریکس چوبی ۴۰ قطعه سپتا به کار گرفته شده است، رنگی خوراکی است و با سلامت بدن کودک شما منافاتی ندارد. پس همواره می‌توان به عنوان استانداردترین و خلاقانه‌ترین اسباب بازی براب افزایش هوش کودک از این محصول استفاده کرد.

دومینو چوبی سپتا

دومینو به نوعی از بازی‌های فکری گفته می‌شود که با استفاده از چندین مهره مستطیلی شکل انجام می‌شوند. هم اکنون در سر تا سر جهان از آن به عنوان بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک و نوجوان استفاده می‌شود. دومینو را می‌توان هم به طور تک نفره و هم چند نفره انجام داد. برای انجام این بازی باید تفکر استراتژیک داشته باشید و از تمرکز فوق العاده‌ای هم برخوردار شده باشید.

دومینو چوبی سپتا با استفاده از چوب درخت چنار که بهترین و مرغوب‌ترین چوب است، ساخته شده است. به منظور پرورش ‌دادن خلاقیت کودک و همچنین آشنایی کودک با رنگ‌ها می‌توان از دومینو چوبی سپتا استفاده کرد. در این بازی پر هیجان قطعات مستطیلی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند. بدون این که به هم برخورد داشته باشند. در صورتی که یک بازیکن تمامی قطعات آن را بدون برخورد در کنار هم قرار دهد، برنده خواهد شد.

اسباب بازی آزمایش پوکوکیت

ممکن است روحیات کودک شما به گونه‌ای باشد که به آزمایشات مختلف علاقه نشان دهد. در چنین شرایطی بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک اسباب بازی است که بتواند هیجان انجام آزمایش‌های مختلف را به کودک بدهد. بسته آزمایش‌های علمی پوکوکیت یک بسته دارای دفترچه راهنمای کاملاً فارسی است که به کمک آن می‌توان ده آزمایش ایمن و صد البته جذاب را انجام داد. این پک دارای تمامی لوازم، ابزارها و ملزوماتی است که کودک شما برای انجام آزمایش‌های مختلف به آن‌ها نیاز پیدا می‌کند. برای استفاده از این پک باید ابتدا به مشخصات آن توجه داشت. انواع آزمایش‌های شیمی فیزیک و سایر آزمایش می‌توانند به کمک این پک انجام شوند. هم دختر بچه‌ها و هم پسر بچه‌ها قادرند از بسته آزمایشی پوکوکیت استفاده کنند. آن‌ها قادرند از این اسباب بازی برای افزایش هوش خود استفاده نمایند.

بازی فکری زینگو zingo مدل جت ست

اگر کودک و فرزند شما جزو آن دسته از افرادی است که در سرعت و هوش رقیبی ندارد، می‌توانید از بازی فکری زینگو zingo مدل جت ست استفاده کنید. در حقیقت در این بازی است که می‌توانید به دیگران بفهمانید که در عرض ۲۰ دقیقه توانایی چیدن ۲۴ مربع رنگی بر روی یکدیگر را دارید. در بازی فکری جت ست می‌توانید هماهنگی ذهن و عکس العمل‌های خود را محک بزنید. کافی است که پس از دیدن هر کارت راهنما شروع به چیدن مربع‌های رنگی کنید.

این اسباب بازی معمولاً به عنوان بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک و نوجوان شناخته شده است و برای تمامی افراد از سن ۸ تا سن ۸۰ سال مناسب است. هدف از انجام بازی جت ست این است که مربع‌های رنگی در کوتاه‌ترین زمان در کنار یکدیگر چیده شوند. با انجام این بازی تمرکز، سرعت عمل، هماهنگی بین دست و چشم کودک شما افزایش پیدا می‌کند.

معرفی محتویات بازی زینگو جت ست

محتویاتی همچون ۲ صفحه بازی، یک قاب دارای لولا، ۴۸ مربع رنگی تعبیه شده در رنگ‌های سفید، نارنجی، قرمز، زرد و آبی و سبز و ۱۵ کارت الگو در پک بازی فکری زینگو zingo مدل جت ست قرار گرفته‌اند. برای انجام این بازی ابتدا باید کارت‌ها را بین بازیکنان پخش کنید. پس از دیدن کارت هر بازیکن باید شروع به چیدن مربع‌ها طبق تصویر موجود در روی کارت کند. بازیکنی که سریعتر از دیگران این کار را انجام دهد، موفق خواهد بود. این بازی می‌تواند ذهن فرزند شما را به چالش بکشد و تمرکز او را تا حد زیادی افزایش دهد.

کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد ۹_۶ ماهه

کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد ۹_۶ ماهه یک اسباب بازی برای افزایش هوش کودک به شمار می‌آید که در آن تصاویر مختلفی قرار گرفته‌اند. کودکی که در سن شش تا نه ماه به سر می‌برد، به تازگی با بو، رنگ، صدا و ‌چهره‌های مختلف آشنا شده است. همان طور که ذهن کودک رشد می‌کند، هوش او نیز در حال رشد یافتن است. در صورتی که‌ کودک تمرین‌های هوش را انجام دهد، نسبت به سایر افراد باهوش‌تر خواهد شد. این کار به کمک کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد ۹_۶ ماهه انجام می‌شود. بر اساس تحقیقات ۲۵ ساله پزشکان مختلف شیوه‌هایی در این کتاب ارائه شده‌اند که به کمک آن‌ها می‌توان واکنش‌های ذهنی را از کودک دریافت کرد. در نهایت کودکی خلاق‌تر، پویاتر و هشیارتر تربیت می‌شود که آماده رویارویی با مشکلات مختلف زندگی است.

کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد ۱۲_۹ ماهه

از دیگر اسباب بازی‌های دخترانه و پسرانه که می‌توان برای رشد هوش از آن بهره برد، کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد ۱۲_۹ ماهه است. این کتاب همان طور که از نامش پیدا است، تنها برای کودکانی که بین ۹ الی ۱۲ ماه سن دارند مناسب است. این محصول طرق نگاه عمقی و دقیق به اطراف را به کودک یاد می‌دهد. همچنین می‌تواند قدرت درک کودک شما را افزایش داده و‌ حتی درک رابطه و فاصله را نیز به کودک یاد دهد. معمولا کودکان برای دیدن و تماشای تصاویر موجود در این کتاب‌ها علاقه نشان می‌دهند. بنابراین برای این که بتوانید هوش کودک خود را تقویت کنید، نیازی به صرف هزینه‌های زیاد برای خرید اسباب بازی برای افزایش هوش کودک نیست. با استفاده از چند کتاب ساده می‌توان ذهن کودک را پرورش داد.

لگو کشتی باری architect 3112

لگوها اسباب بازی‌هایی منحصر به فرد هستند که ماندگاری بالایی دارند. کودک شما با استفاده از این اسباب بازی‌ها می‌تواند مهارت‌های خود را تقویت کند و دانش زیادی را در مورد اجزای دستگاه‌های مختلف کسب نماید. لگو کشتی باری architect 3112 یک اسباب بازی برای افزایش هوش کودکان به شمار می‌آید که اجزای آن رنگ‌های متنوعی دارند.

ویژگی‌‌های منحصر به فرد لگو کشتی باری architect 3112

این محصول با استفاده از پلاستیک ساخته شده است اما پلاستیک به کار رفته در قطعات آن بسیار مرغوب است. ۲۱۳ قطعه رنگارنگ و مختلف در این اسباب بازی قرار گرفته‌اند و می‌توانند اوقات فراغت کودک دلبند شما را سرشار از لذت کنند. این محصول برای کودکانی که به کشتی، قایق و وسایل نقلیه دریایی علاقمند هستند بسیار مناسب است. فرقی ندارد که‌ کودک شما دختر است یا پسر، در هر صورت می‌توان از لگو کشتی باری architect 3112 استفاده کرد. لگو کشتی یک ‌محصول سه بعدی است که اجزای آن از یکدیگر جدا شده و سپس به هم ‌وصل می‌شوند. این محصول در آینده کودک تاثیر بسزایی دارد. زمانی که خلاقیت کودک را پرورش می‌دهد و مهارت برنامه ریزی را به کودک می‌آموزد!

پازل چوبی مگنتی پرنده برند oops مدل ۱۶۰۰۴۱۴

یکی دیگر از انواع اسباب بازی‌های دخترانه، اسباب بازی پازل چوبی مگنتی پرنده برند oops مدل ۱۶۰۰۴۱۴ است. به طور کلی پازل‌ها اسباب بازی‌هایی بی نظیر هستند که می‌توانند مهارت تشخیص بافت اشیا توسط کودک را ارتقا دهند. تکه‌های این پازل دارای آهنربا هستند. بنابراین به راحتی بر روی یکدیگر ثرار می‌گیرند تا در نهایت یک شکل خاص به وجود بیاید. اشکال پرنده را به راحتی می‌توان به کمک اجزای موجود در پک پازل چوبی مگنتی پرنده برند oops مدل ۱۶۰۰۴۱۴ساخت. به دلیل این که این محصول یک محصول سه بعدی است، بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک شناخته شده است. در واقع کودک با دست زدن به اجزای این پازل می‌توان قوه تخیل خود را بهبود دهد و هوش فضایی و تجسمی خود را بهتر کند. اجزای این پک با استفاده از مرغوب‌ترین چوب به وجود آمده‌اند. قیمت آن نیز به نسبت کارایی و مزایایی که دارد، بسیار مناسب است.‌

تخته سیاه و تخته وایت برد دو طرفه مگنتی mwz 2016

اسباب بازی‌های آموزشی زیادی در بازار فروش وجود دارند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در مواقعی ممکن است کودک شما نیاز به تمرین مسائل مختلف داشته باشد. به نظر شما چه محصولی در این موارد می‌تواند نیاز کودک را برطرف کند؟ درست است. تخته‌ای که کودک بتواند تمارین را بر روی آن بنویسد و پس از حل، آن‌ها را پاک کند. یکی از اسباب بازی‌هایی که به جنسیت محدود نمی‌شود، اسباب بازی تخته سیاه و تخته وایت برد دو طرفه مگنتی mwz 2016 است.

ویژگی‌های تخته سیاه و تخته وایت برد دو طرفه مگنتی mwz 2016

این اسباب بازی همان گونه که از نامش پیدا است، به کمک خواص مغناطیسی کار می‌کند و از آهنربا بهره مند شده است. در زیر مجموعه وسایل تحریر نیز می‌توان تخته‌های وایت برد و سیاه را مشاهده کرد. این محصول با استفاده از چوب و پلاستیک طراحی شده است. به همین دلیل نشکن است و تا مدت‌ها ماندگاری دارد. افزون بر آن خطر بلعیده شدن ندارد و برای کودکانی که سن کم دارند هم مناسب است. از همه مهم‌تر این که در تخته سیاه و تخته وایت برد دو طرفه مگنتی mwz 2016 جورچین‌هایی مغناطیسی قرار دارند و می‌توانند کار با این تخته‌ها را منحصر به فردتر کنند. اگرچه تخته‌های وایت برد و تخته‌های سیاه زیادی در بازار فروش وجود دارد اما این محصول یک چیز دیگر است. ناگفته نماند که به عنوان اسباب بازی برای افزایش هوش کودک نیز از این تخته‌ها استفاده می‌شود‌.

کلبه چوبی آموزشی oops طرح خرس ۱۶۰۰۳۱۰

کلبه چوبی آموزشی از دیگر اسباب بازی‌های جذاب چیدو است. این کلبه که به شکل خرس طراحی شده است، فواید زیادی را برای کودک شما به ارمغان می‌آورد. کلبه چوبی آموزشی oops طرح خرس ۱۶۰۰۳۱۰ دارای یک ساعت بر روی بدنه است که می‌توان به کمک آن عقربه‌ها و نحوه حرکت آن‌ها را نیز به کودک آموخت. کلبه چوبی آموزشی دارای استانداردهای ce اروپا است و قطعاتی دارد که‌ کودک را قادر می‌سازد آن‌ها را جدا کرده و سپس به هم متصل نماید. با خرید این محصول فرزند دلبند شما با حشرات، حیوانات، اجسام هندسی و رنگ‌ها آشنایی بیشتری پیدا می‌کند. همچنین می‌تواند مهارت دست ورزی خود را بهبود دهد. از این جهت کلبه چوبی آموزشی را یک اسباب بازی برای افزایش هوش کودکان به شمار می‌آورند.

بازی ساختنی مدل دانی بال بسته ۱۰۵ تکه

سلامت جسم و سلامت روح‌ کودک از همان لحظه تولد تا بزرگسالی کودک پر اهمیت است. به همین دلیل والدین سعی دارند با استفاده از نوین‌ترین شیوه‌ها استعداد کودک خو را شکوفا کنند. بهترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک اسباب بازی است که بتوان به کمک آن درک درستی از مفاهیم مختلف را به اطلاع کودک رساند. یکی از این اسباب بازی‌ها، بازی ساختنی مدل دانی بال بسته ۱۰۵ تکه است. این محصول دارای اجزای مختلفی است. کودک شما می‌تواند توپ را در بخش‌های مختلف اسباب بازی دانی بال حرکت دهد و مسیر حرکت توپ‌ها را دنبال کند. با انجام این کار کودک سرگرم شده و لذت می‌برد. البته افزایش اعتماد به نفس، تقویت مهارت‌های دستی کودک و تقویت هوش فضایی کودک از جمله فوایدی است که این محصول به دنبال دارد.

میخ و‌ چکش تنگرام ایپکا

آیا کودک شما به نجاری علاقه دارد؟ آیا همواره دوست دارد که با چوب و چکش اجسام ‌جدیدی را بسازد؟ اگر پاسخ شما به این سوالات بله است، باید همین حالا اسباب بازی میخ و چکش تنگرام ایپکا را برای فرزند خود خریداری کنید. این اسباب بازی آموزشی با استفاده از انواع قطعات هندسی ساده تعبیر شده است و دارای میخ و چکش برای متصل کردن اجزای مختلف چوبی به یکدیگر است. بازی با میخ و چکش تنگرام علاوه بر این که باعث می‌شود کودک شما تا ساعت‌ها سرگرم باشد، به یادگیری رنگ‌ها، اشکال، یادگیری هندسه، تقویت خلاقیت و بهبود مهارت‌های حرکتی کودک نیز کمک می‌کند.

با استفاده از این محصول می‌توانید قطعاتی همچون قطعه پرنده حیوان انسان و غیر را به هم وصل کنید و یک شکل خاص را به وجود بیاورید. از محتویات پک میخ و چکش تنگرام ایپکا می‌توانیم به تخته‌ای از جنس چوب پنبه، چکش چوبی، ۴۹ قطعه رنگی تعبیه شده از جنس ام دی اف، یک بسته میخ، دفترچه راهنما و آهنربا اشاره کنیم.

بازی مکعب‌های تصویری مدل مشاغل

از دیگر بازی‌های فکری جذاب می‌توانیم به بازی پازل مکعب‌های تصویری مدل مشاغل اشاره کنیم. این محصول که توسط گروه ایپکا طراحی شده است، محصولی آموزشی است. هدف از به کارگیری آن آشنا کردن یک کودک با طرح اولیه مشاغل مختلف است. در پک این محصول مکعب‌هایی قرار گرفته‌اند که در شش وجه آن‌ها تصویر وجود دارد. هر کدام از این تصاویر وظایف یک شغل خاص را به کودک نشان می‌دهند.

یکی از بهترین و موثرترین راهکارها برای آموزش دادن مشاغل به کودک همین استفاده از اسباب بازی است چرا که آموزش‌هایی که با بازی همراه هستند، بیشتر در ذهن کودک حک می‌شوند. کودک پس از آشنایی با این مشاغل می‌تواند مسیر آینده زندگی خود را ترسیم کند. شغل خلبان، آتش نشان، پلیس، پزشکی و آرایشگری مشاغلی هستند که در مکعب‌های آموزشی به تصویر کشیده شده‌اند. این محصول برای تمامی کودکانی که بالای پنج سال سن دارند مناسب است.

پازل چوبی جورچین رابطه مدل فصل‌ها

همان طور که گفتیم پازل‌ها از بی نظیرترین اسباب بازی‌های آموزشی هستند که در انواع مختلف تولید می‌شوند. یکی از بهترین اسباب بازی‌های آموزشی پازل چوبی جورچین رابطه مدل فصل‌ها است. این محصول از ۱۲ قطعه متفاوت تعبیه شده است که کودک به کمک آن‌ها می‌تواند سرگرم شود و چیزهای جدیدی را بیاموزد. پازل چوبی جورچین رابطه مدل فصل‌ها برترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک هم به شمار می‌آید.

کودکی که با این محصول ور می‌رود، باید روابطی که بین اجزای آن وجود دارند را پیدا کند. سپس قطعات را در محل اصلی و جایگاه اصلی‌شان قرار دهد. برای مثال کودک باید تصاویری که مربوط به برف و زمستان هستند را در جایگاه مخصوص خود قرار دهد. نیازی نیست نگران خراب شدن این محصول باشید چرا که جنس قطعات آن چوب است و چوب هم به راحتی خراب نخواهد شد. این پازل قابلیت آن را دارد که قوه درک و شناخت کودک را بهبود دهد.

ماز مگنتی سوسمار پلی مگنت ۳۳۰۰

گونه‌ای دیگر از اسباب بازی‌ها، مازها هستند که در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون تولید می‌شوند. ماز را مارپیچی پر از پیچ و خم می‌دانند که افراد برای رسیدن به هدف باید مسیر پر پیچ و خم آن را پشت سر بگذارند. یکی از پرطرفدارترین مازهایی که تا به امروز تولید شده است، ماز مگنتی سوسمار پلی مگنت ۳۳۰۰ است. این محصول مارپیچی در مدل سوسمار است و به رنگ سبز تولید شده است. در ضمن این ماز در مدل مگنتی طراحی شده و دارای آهنربا هم می‌باشد. کودک شما به کمک آن می‌تواند تمرکز و دقت خود را افزایش دهد. این محصول را برای کودکان دختر و پسری که بالای ۲ سال سن دارند مناسب می‌دانند.

پازل هوش چوبی مدل حیوانات

پازل‌های چوبی مدل حیوانات همواره برای شناخت حیوانات اهلی و وحشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پازل هوش چوبی مدل حیوانات یک اسباب بازی جدید دخترانه است و از استانداردهای ملی کیفیت برخوردار شده است. دختر بچه شما با جایگذاری اجزا و قطعات این پازل بر روی برد مربوطه می‌تواند ویژگی‌های حیوانات را بشناسد و بداند که هر کدام از آن‌ها در چه محیطی زندگی می‌کنند. حیواناتی نظیر شیر، پلنگ، فیل و خرگوش در این پازل با اشکال عروسکی نمایان شده‌اند. با خرید این محصول می‌توانید هوش، ذکاوت و دقت را در کودک خود افزایش دهید.

بازی چوبی هوشکل

اسباب بازی برای افزایش هوش کودک نه تنها کودک را سرگرم می‌کند بلکه بر روی پویاتر شدن ذهن کودک نیز تاثیرات مثبتی دارد. بازی چوبی هوشکل هم یکی از همین اسباب بازی‌ها است. این محصول در زیر مجموعه بازی‌های مونته سوری طبقه بندی می‌شود و در برگیرنده یک صفحه چوبی است. بر روی این صفحه چوبی ۱۰ عدد پایه مختلف به صورت چهار تایی، سه تایی، دوتایی و تکی قرار گرفته‌اند.‌ بر روی این پایه‌ها نیز اشکال متنوع هندسی قرار دارند. نحوه بازی با این محصول چنین است که ابتدا کودک باید میله‌ها را نگاه کند. سپس هر شکل را بر روی میله مربوطه قرار دهد. برای آشنا کردن کودک با انواع رنگ‌ها می‌توانید از بازی چوبی هوشکل استفاده کنید. همچنین برای ارتقای هوش حل مسئله و تحریک قوه تخیل کودک بازی هوشکل را یک محصول مناسب و کاربردی می‌دانند.

جورچین کاتامینو برجسته چوبی حیوانات جنگل

کودکان در سنین پایین باید حیوانات و‌ ویژگی‌های آنان را بشناسند. به همین علت اسباب بازی‌هایی روی کار آمده‌اند که برای شناخت حیوانات چه اهلی و چه وحشی مناسب هستند. جورچین کاتامینو برجسته چوبی حیوانات جنگل یکی از همین اسباب بازی‌ها است که قطعات برجسته‌ای دارد. این محصول یک بازی فکری رقابتی است که به صورت چند نفره انجام می‌شود. یک صفحه چوبی مربعی شکل از جنس چوب برای قرار دادن قطعات این جورچین طراحی شده و در پک این محصول قرار گرفته است. قطعات موجود در این جورچین هم به طور مجزا قابل استفاده هستند و هم می‌توانند در صفحه چوبی در کنار سایر حیوانات قرار گیرند. این اسباب بازی یک انتخاب مناسب برای افزایش دقت و تمرکز در کودکانی است که تمرکز زیادی ندارند. ۱۲ قطعه چوبی و یک صفحه بازی اجزای این پک را تشکیل می‌دهند.

خرید اینترنتی اسباب بازی برای افزایش هوش کودک

ممکن است خرید حضوری اسباب بازی‌ها چندان به صرفه نباشد. همچنین رفت و آمد دشوار است. به همین دلیل افراد به دنبال سایت‌هایی هستند که بتوان به کمک آن‌ها برترین اسباب بازی‌های تقویت هوش را خریداری کرد. چیدو یکی از همین سایت‌ها است که اسباب بازی‌های آن تنوع بالایی دارند. شما می‌توانید هر اسباب بازی متناسب یا هر گروه سنی را در چیدو خریداری کنید. پس همین حالا جهت ثبت سفارشات خود کلیک نمایید.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد برترین اسباب بازی برای افزایش هوش کودک با شما صحبت کردیم. اسباب بازی‌هایی که برای کودکان مناسب هستند، انواع مختلفی دارند. برخی از کودکان اسباب بازی‌های جنگی را دوست دارند، برخی دیگر اسباب بازی چوبی را می‌پسندند و عده‌ای هم به پازل علاقه می‌ورزند. شما باید با توجه به سلیقه کودک خود یکی از برترین اسباب بازی‌هایی را که در مطلب فوق معرفی شد، خریداری کنید. لازم به ذکر است که به کمک این اسباب بازی‌ها می‌توانید هوش، تمرکز، قوه تخیل، ذکاوت و مهارت تصمیم گیری کودک خود را بهبود ببخشید. جهت خرید اینترنتی خود کافی است محصول را انتخاب کرده و آن را در سایت چیدو ثبت سفارش کنید.

 

خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
دخترانه و پسرانه
رده سنی
اسباب بازی
کتاب کودک
کالای کودکان
ملزومات کادویی
پکیج های پیشنهادی چیدو
کالای مادران