در حال بارگزاری ...

چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم؟

چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم؟

کودکان برای رشد و نمو به انجام کار هایی احتیاج دارند که شاید از نظر والدین، خراب کاری به نظر بیاید؛ اما برخی از آن ها (تا زمانی که بر روی سلامت کودک اثر منفی نگذارد) تاثیر مثبتی بر روی خلاقیت کودک دارند و موجب رشد احساسی، اجتماعی و... خواهند شد. از آن جایی که تمام کار ها با خلاقیت ساده تر می شود، لازم است بدانید که نقش والدین در تربیت فرزندان بسیار مهم می باشد. شما می توانید با کار کردن بر روی خلاقیت کودکتان، آینده ای درخشان برای او بسازید و موفقیت آن را تضمین کنید. اگر برایتان سوال پیش آمده است که چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، لازم است ابتدا به اهمیت خلاقیت در زندگی کودک پی ببرید و سپس راه های پیشنهادی ما را به طور دقیق بررسی و مطالعه کنید تا در افزایش خلاقیت فرزند خود مفید واقع شوید.

چرا خلاقیت کودکانمان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم

  • یاد گیری موثر مفاهیم جدید: برای پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، لازم است بدانید که یکی از وظایف بسیار مهم خلاقیت بهبود توانایی های شناختی مغز کودک شما است. به عنوان نمونه کودکانی که خلاقیت بالایی دارند و در زمینه موسیقی نیز فعالیت می کنند، اغلب قادر به ساختن پیوند های قوی تری در میان دو نیمکره راست و چپ مغز خود نسبت به کودکان دیگر هستند. همین مورد موجب ارائه کاری منحصر به فرد و در نهایت موفقیت کودک در آینده خواهد شد. همچنین با پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، در می یابیم که خلاقیت بالا به کودک کمک خواهد کرد تا ارتباطات عصبی خود را پرورش دهد و در نهایت موارد جدید را بهتر و موثر تر بیاموزد.
  • بهبود خلق و خوی کودک: طبق تحقیقاتی که اخیرا در دانشگاه بروکلین برای پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، شکل گرفته است، هنگامی که کودکان یک واقعه تلخ را بر روی یک کاغذ نقاشی می کنند، آرام می شوند و احساس امنیت بیشتری به آن ها دست می دهد. همچنین هنگام تمرکز بر روی یک پروژه خلاقانه و جدید، کودک احساس شادی پیدا می کند و این حس خوشایند موجب بهبود پیدا کردن خلق و خوی او در روز های آینده نیز خواهد شد. به طور کلی خلاقیت بالا به سلامت عاطفی فرزندانتان کمک موثری می کند و موجب درخشیدن او در تمامی مراحل زندگی خواهد شد.

اگر نمی دانید که قدم اول چیست و از کجا باید شروع کنید، لازم است در پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، راه هایی که در ادامه مطلب برایتان نوشته ایم را با دقت مطالعه کنید و هر یک را به طور دقیق اجرا کنید تا قدمی بزرگ برای بهبود شرایط فرزند خود بردارید.

چگونه به خلاقیت کودکمان کمک کنیم؟

چگونه به خلاقیت کودکمان کمک کنیم؟

برای پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، باید بگوییم که این کار با آموزش مستقیم به کودکان شکل نخواهد گرفت؛ بلکه شما باید یک فضای مناسب و موثر برای کودکانتان ایجاد کنید تا به سادگی در آن رشد کنند و خلاقیت خود را پرورش دهند. یکی دیگر از تفکرات غلط در این زمینه، این است که کودکان باید به امان خدا رها شوند؛ زیرا با کنجکاوی خود می توانند خلاقیت کافی را پرورش دهند و به اطلاعات کافی دست پیدا کنند؛ اما پرورش خلاقیت فرزندانتان به حمایت و گاهی اوقات کمی محدودیت از طرف شما احتیاج دارد و با فراهم کردن شرایط مناسب، قادر به افزایش خلاقیت خواهید بود. در ادامه، شما با تعدادی گزینه رو به رو خواهید بود که هم برای مادران خانه دار موثر هستند و هم برای معلم هایی که کلاس درس را در اختیار دارند و در حال تربیت کودکان هستند. در هر دو مورد لازم است شرایط مساعدی فراهم کنید و تا حدودی به کودک خود آزادی عمل بدهید.

  • فراهم کردن مثال هایی برای کودکان: در ادامه پاسخ به سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، لازم به ذکر است که یک بوم و صفحه خالی می تواند برای خلاقیت کودک شما مضر باشد. برای شروع لازم است چند مثال را در مقابل کودک خود قرار دهید و صبر کنید تا او از آن ها ایده بگیرد. البته لازم است آگاه باشید که ابتدای کار احتمال کپی کردن از مثال ها بسیار بالا است؛ اما شما باید فرزند خود را طوری تشویق کنید که امضای شخصی خود را وارد کار کند و نماد های جدیدی را در کار خود به وجود بیاورد تا به مرور زمان شاهد خلاقیت بالای او باشید.
  • انجام کار های عملی: اگر برایتان سوال پیش آمده است که چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، لازم است بدانید که خلاقیت قبل از اینکه در مغز شما شکل گیرد، با دست هایتان انجام خواهد شد. هنگامی که شما وسایلی را در اختیار کودک خود قرار می دهید تا با آن ها وسایل مختلفی را بسازد، در حقیقت به خلاقیت آن کمک کرده اید. منظور ما استفاده از وسایل عجیب و غریب نیست. لگو های اسباب بازی در هر خانه ای وجود دارند، با کمی تشویق می تواند تبدیل به موثر ترین پروژه عملی برای ارتقای خلاقیت کودک شما شود. شاید در ابتدا با سازه های بسیار کوچک شکل گیرد؛ اما در ادامه به پروژه های بزرگ تر تبدیل خواهد شد.

فراهم کردن اسباب بازی

  • فراهم کردن اسباب بازی های متنوع: در ادامه بررسی سوال چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، باید بگوییم، از آن جایی که کودکان به شدت تحت تاثیر وسایل موجود در اطراف خود قرار می گیرند، لازم است بدانید که ایجاد تنوع گسترده در این اسباب بازی ها و بازی کردن با کودک می تواند خلاقیت آن ها را تشویق کند و موجب شکوفایی آن ها شود. حتی فراهم کردن مواد ساده مانند پارچه، چوب بستنی و... می تواند قدم مفیدی در این راه باشد. کودکان فراوانی وجود دارند که توانسته اند با استفاده از مقداری پارچه و پنبه یک عروسک کارآمد بسازند. این کودکان مسیر پیشرفت خلاقیت را به درستی یاد گرفته و در حال طی کردن آن هستند.
  • تشویق سازه و فعالیت های مختلف کودک: اگر برایتان سوال پیش آمده است که چگونه به خلاقیت کودکان کمک کنیم، لازم است فعالیت های مختلف کودک خود را با دقت فراوان مورد بررسی قرار دهید و بپذیرید. برخی از کودکان قلعه ساخته و برخی دیگر جواهر یا عروسک را به عنوان یک سازه منحصر به فرد قبول دارند. وظیفه شما این است که با تشویق کودک خود هر گونه فعالیتی که در نهایت به خلاقیت او منجر خواهد شد را بپذیرید.
انصراف از نظر
خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
دخترانه و پسرانه
رده سنی
اسباب بازی
کتاب کودک
کالای کودکان
ملزومات کادویی
پکیج های پیشنهادی چیدو