تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

صحبت کردن با فرزند بهترین راه نزدیکی و تاثیر گذاری بر کودک هست. ما والدین در طول روز چقدر با فرزند خود سخن می گوییم و با او هم صحبت می شویم؟ شاید بگوییم دایما با او حرف می زنیم . براستی اگر امر و نهی ها و خطاب های انتظامی را در نظر نگیریم ، چند دقیقه در روز با او هم کلام می شویم؟

پژوهشگران در تحقیقات معتبری که از تعداد زیادی خانواده انجام داده اند به این واقعیت تلخ رسیده اند که اگر امر ونهی ها و خطاب های روزمره را در نظر نگیریم، تقریبا والدین با فرزندان خود سخنی نمی گویند. این نکته به تعبیری دیگر بیان می کند پدر و مادر با کودک خود ارتباط موثری بر قرار نمی کند و فرزند هم انگیزه ای بر ارتباط با او نخواهد داشت.

چرا فرزندان ما ، می توانند با همسالان و هم کلاسی های خود ساعت ها حرف بزنند؟ چرا ما والدین دایما شکایت داریم که فرزند من ، با من حرف نمی زند؟ آیا صحبت کردن با فرزند خود را بلد هستیم؟ یا فقط به دنبال این هستیم که نظرات و تصمیم های خود را بر او تحمیل کنیم و او را وادار به انجام کنیم؟

صحبت کردن با فرزند بهترین راه نزدیکی و تاثیر گذاری بر کودک هست. فروشگاه اینترنتی چیدو

صحبت کردن با فرزند مهارتی است که باید آموخت. باید شروع صحبت از موضوعی باشد که او دوست دارد ( اصطلاحا با آن حال می کند) مانند فوتبال و ورزش . چه ایرادی دارد پدر و پسر در مورد تیم های مورد علاقه شان با هم کل کل کنند و کری بخوانند. اگر آغاز صحبت با این حال و هوا شروع شود کودک با والدین خود همراه خواهد شد و هم کلامی و صحبت شکل می گیرد.

پدر و مادر کار آزموده شروع هم کلامی و صحبت را این گونه تدارک می بیند تا فرزندش با او همراه گردد. سپس مکالمه را به سمتی که خود می پسندد هدایت می کند و پایان می دهد. این نوع هم کلامی نیازمند تمرین هست. باید به او نزدیک شد تا علاقمندی های او را فهمید و موضوع مشترک مورد پسند او را پیدا کرد. موضوعاتی مانند تیم فوتبال ، کارتون یا فیلمی که دوست داره، اسباب بازی و کاردستی محبوبش، خواننده ی محبوبش، نویسنده مورد علاقش و….


نویسنده مطلب adminchido