تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

روز جهانی کودک

روز کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده‌است. کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به‌عنوان روز کودک اعلام کرده‌اند و آن را جشن می‌گیرند.

 

این روز به صورت نمادین جشن گرفته می شود تا خانواده ها و مربیان و مدیران این توجه داده شود تا کودکان نیازها و خواسته های ویژه ای دارند. کودکان در این روزگار با کمبود ارتباطات و تعاملات اجتماعی روبرو هستند. به علت تعداد کم فرزندان در خانواده ها و شیوع تک فرزندی و همچنین ارتباط کم خانواده ها ، کودکان مهارت های اجتماعی و ارتباطی را کمتر یاد می گیرند.

کودکان امروزی در حالی که امکانات و لوازم بیشتری دارند اما از لحاظ روحی و عاطفی کم تر مورد توجه مادر و پدر خود هستند. پدرها و مادران درگیر مشغله های فراوان شغلی و هم چنین سرگزم فضای مجازی شده اند.

روز جهانی کودک به مادران و پدران این نکته را یاد آوری می کند که زمان بیش تری برایشان اختصاص دهند . زمانی که ویژه ی کودکان باشد و توجه صد در صدی به او داشته باشند هر چند مقدار آن کم باشد. کودکان متوجه این نکته نمی شوند که پدر و مادر از صبح تا شب برای رفاه و آسایش او در تلاش هستند. کودک نیاز دارد که رابطه عاطفی و چهره به چهره با مادر و پدر خود داشته باشد.

 


نویسنده مطلب adminchido